ЗАКОН ВЗЯВ ГОРУ

 

На Хмельниччині розпочато кримінальне провадження за фактом неправомірного відчуження з державної власності 135 га землі

13 березня 2018 року

        Органами прокуратури області, в межах реалізації конституційної функції представництва інтересів держави у суді, проводиться робота з виявлення фактів зловживань у сфері земельних відносин.

        Шепетівською місцевою прокуратурою встановлено факти протиправного розпорядження землями на території Ізяславського району.

        Встановлено, що з метою виведення земель із державної власності у приватну посадовці Головного управління Держгеокадастру в області упродовж 2016-2017 років неправомірно передали у власність громадян 135 га землі сільськогосподарського призначення.

        Ці рішення прийнято всупереч вимогам Земельного кодексу України, оскільки землі надано особам, які своє право на безоплатну передачу землі із фондів державної та комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більшому ніж 2 га використали раніше.

       Отримані понад норму безоплатної приватизації землі громадяни відразу відчужили на користь третіх осіб.

        Внаслідок протиправних дій службових осіб органів Держгеокадастру з державної власності незаконно вибули землі, нормативна грошова оцінка яких складає понад 4,6 млн грн.

       За вказаним фактом прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

       Проведення досудового розслідування доручено слідчому відділенню Ізяславського відділення Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

       На даний час вживаються заходи та проводяться слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області

 

На Буковині з незаконного користування реально повернуто земельну ділянку вартістю майже півмільйона гривень

13 березня 2018 року

        Кіцманська місцева прокуратура забезпечила реальне виконання рішення Заставнівського районного суду щодо звільнення із незаконного користування 1,4 га землі вартістю майже 500 тис. гривень.

        Встановлено, що у березні 2014 року однією із сільських рад Заставнівського району всупереч вимогам ст. 122 Земельного кодексу України укладено письмову угоду з фізичною особою про плату за користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,4 га, право розпорядження якою належить виключно Головному управлінню Держгеокадастру у Чернівецькій області.

       Під час обстеження вказаної земельної ділянки встановлено, що місцевий мешканець без жодних правовстановлюючих документів здійснював сільськогосподарську діяльність на цій земельній ділянці.

       Завдяки вжитим заходам представницького характеру Кіцманською місцевою прокуратурою вдалося забезпечити повернення зазначеної вище земельної ділянки із незаконного користування.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області

 

На Львівщині військова прокуратура попередила незаконне вилучення
у Міноборони земельних ділянок вартістю понад 187 млн гривень

27 лютого 2018 року

       Військова прокуратура Львівського гарнізону попередила спроби незаконного вилучення з відання Міністерства оборони України земельних ділянок загальною площею 11 га та вартістю понад 187 млн грн.

       Зокрема, з метою недопущення відчуження земель оборони, забезпечення та захисту інтересів держави у вказаному питанні військовою прокуратурою Львівського гарнізону ініційовано позов до Львівського заводу збірних конструкцій щодо зобов’язання останнього оформити належним чином та зареєструвати права на використовувані ним земельні ділянки.

       Рішенням господарського суду Львівської області від 19 лютого 2018 року позовні вимоги прокурора гарнізону задоволено.

       Установлено, що ще з радянських часів у м. Львові функціонує Львівський завод збірних конструкцій, який веде господарську діяльність на території кількох військових містечок. Загальна площа вказаних земельних ділянок становить 11 га і тривалий час їх не оформляли відповідно до вимог чинного законодавства. Відомості про них відсутні у Публічній кадастровій карті України та у реєстрі речових прав на нерухоме майно.

       Як наслідок такого стану справ, непоодинокими стали випадки спроб сторонніх приватних осіб та фірм отримати в оренду і у власність ринково привабливі землі оборони, що розташовані по вул. Городоцькій та вул. Шевченка у м. Львові.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України

 

За втручання органів прокуратури Луганської області у розпорядження держави повернуто земельні ділянки вартістю майже 9 млн гривень

27 лютого 2018 року

 

       Органами прокуратури області постійно вживаються заходи представницького характеру на захист інтересів держави у сфері земельних відносин.

       Зокрема, у лютому 2018 року виконано рішення Старобільського районного суду, ухвалене за результатами розгляду позову керівника Старобільської місцевої прокуратури, про визнання недійсним договору оренди та зобов’язання орендаря повернути районній державній адміністрації ділянку вартістю 3,9 млн грн площею майже 46 га.

       Також забезпечено реальне виконання рішення Біловодського районного суду про задоволення позову керівника Луганської місцевої прокуратури №2 щодо розірвання договору оренди та зобов’язання орендаря повернути Станично-Луганській районній державній адміністрації земельну ділянку вартістю 4,9 млн грн площею майже 185 га.

Довідково: Упродовж 2017 року за результатами реалізації конституційної функції з представництва інтересів держави вже повернуто 472 га земельних ділянок вартістю понад 14,6 млн грн, користування якими здійснювалось з порушенням вимог закону.

       Робота на цьому напрямі триває.

Прес-служба прокуратури Луганської області

 

За втручання Хмельницької місцевої прокуратури поверненню з незаконного використання підлягає 6 га землі природно-заповідного фонду

27 лютого 2018 року

       Заходами представницького характеру органи прокуратури області продовжують активно захищати інтереси держави, порушені при розпорядженні земельними ділянками.

       Хмельницькою місцевою прокуратурою встановлено, що у 2011 році розпорядженнями Хмельницької районної адміністрації місцевому мешканцю надано дозвіл на розробку та затверджено проект землеустрою щодо відведення у користування на умовах оренди для сінокосіння та випасання худоби більше 6 га землі, розташованої на території Гнатовецької сільської ради Хмельницького району.

       Виявилось, що таке рішення прийнято з порушенням вимог природоохоронного та земельного законодавства, оскільки ці землі входять в межі гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Моломолицький» та для вказаних цілей використовуватись не можуть.

       Разом з тим, для використання вони виділені як землі сільськогосподарського призначення, а не спеціально відведені земельні ділянки для сінокосіння та випасання худоби із земель природно-охоронного фонду.

       У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати розпорядження райдержадміністрації незаконним та скасувати його.

       Хмельницьким міськрайонним судом позовні вимоги прокуратури підтримано та позов задоволено.

       Відтак, завдяки втручанню прокуратури землі природно-заповідного фонду підлягають поверненню з незаконного використання.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області

 

Державі повернуто земельну ділянку лісового фонду, що знаходиться на території Національного природного парку «Голосіївський»

26 лютого 2018 року

       Завдяки принциповій позиції прокуратури Київської області відновлено порушені права держави на землі лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

       Встановлено, що Лісниківська сільська рада з перевищенням повноважень незаконно розпорядилася земельною ділянкою лісового фонду площею 0,3 га, передавши її в постійне користування комунальному підприємству для критого ринку, павільйонів та залів для ярмарків в адміністративних межах Лісниківської сільської ради Києво-Святошинського району.

       Однак, ця земельна ділянка відноситься до земель лісогосподарського призначення, є державної власністю, включена до складу Національного природного парку «Голосіївський» та належить на праві постійного користування КП «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа», яке не надавало згоду на її вилучення зі складу лісових земель відповідно до положень земельного та лісового законодавства.

       З огляду на викладене, суд погодився з доводами позову прокуратури, що передача спірної земельної ділянки відбулась з порушенням вимог чинного законодавства.

       Позов прокуратури Київської області задоволено в повному обсязі, визнано недісним рішення сільської ради та витребувано на користь держави земельну ділянку лісогосподарського призначення.

Прес-служба прокуратури Київської області