ЗЕМЕЛЬНІ НОВИНИ
В Україні проведуть масову оцінку земель
18 жовтня 2023 року
- На засіданні Кабінету Міністрів України 13 жовтня цього року погоджено пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства і Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру стосовно реалізації протягом 11 місяців пілотного проекту щодо проведення масової оцінки земель. Затверджено Порядок реалізації пілотного проекту, що визначає механізм реалізації пілотного проекту з метою напрацювання правових, технічних та технологічних інструментів проведення та запровадження масової оцінки земель, а також забезпечення відкритого доступу до результатів такої оцінки, - сповістив Тарас Мельничук, представник уряду у Верховній Раді.
Джерело: https://t.me/tmelnychuk/3361
ПЕРЕДПЛАТА НА 2024 РІК
З 15 жовтня 2023 року розпочнеться передплата на журнал «Землевпорядний вісник». Передплатити можна електронну версію журналу на 1 півріччя 2024 року, передплатна вартість – 3000 гривень.
Щоб отримувати журнал, необхідно укласти договір з видавцем журналу ТОВ «Земельний вісник України». За отриманням договору звертайтеся листом на електронну пошту zemvisnuk@ukr.net
Додаткову інформацію щодо передплати видання можете довідатися за тел.: +380 67 442-33-09
Держгеокадастру продовжили асоційоване членство у Відкритому геопросторовому консорціумі (OGC)
12 жовтня 2023 року
Відкритий геопросторовий консорціум (Open Geospatial Consortium, OGC) повідомив про продовження асоційованого членства Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на один рік за підтримки Гідрографічного офісу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (UK Hydrographic Office, UKHO).
Відповідно до Статуту OGC, затвердженого в редакції від 16 грудня 2021 року, серед прав асоційованого члена є доступ до програмного забезпечення та документації, які зазвичай випускаються OGC до того, як таке програмне забезпечення та документація будуть випущені в загальний доступ.
Для розбудови національної інфраструктури геопросторових даних Україні дуже важливо брати участь у робочих групах OGC, а саме мати доступ до розробки стандартів та сервісів провідними експертами зі стандартизації у сфері геопросторової інформації, а також мати можливість обміну досвідом та знаннями для вдосконалення національного геопорталу.
Нагадаємо, що у ході написання проєкту технічного завдання геопорталу
національної інфраструктури геопросторових даних було використано 20 стандартів OGC.
Держгеокадастр надзвичайно цінує підтримку OGC та його членів під час воєнного стану в Україні.
Довідково
6 грудня 2022 року Держгеокадастр підписав угоду про асоційоване членство терміном на один рік у Відкритому геопросторовому консорціумі (OpenGeospatialConsortium, OGC).
OGC – це міжнародна некомерційна організація, що веде діяльність з розробленнястандартів у сферігеопросторових данихі сервісів; створена в1994році зі штаб-квартирою у м. Вашингтон (США). Організація представляє понад 500 підприємств, державних установ, дослідницьких організацій та університетів з усього світу.
Серед учасників OGC– NASA, Amazon, TRIMBL, GOOGLE, Microsoft, MAXAR, BlackShark, ESA, Apple, Airbus, Esri, OrdanceSurvey (Великобританія),BKG(ФРН), Kadaster(Королівство Нідерландів), StatensKartverk (Королівство Норвегія), Міністерство природніх ресурсів Канади та інші.
Пресслужба Держгеокадастру
Держгеокадастр наближає Україну до вступу в Європейський Союз
11жовтня 2023 року
Представники Держгеокадастру та державного підприємства «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» у форматі відеоконференції долучилися до роботи експертної місії Європейського Союзу в рамках інструмента TAIEXз питань розвитку та функціонування національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) відповідно до Директиви ЄС INSPIRE.
Із вітальним словом на заході виступив в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко, який наголосив на важливості TAIEXяк інструмента для поглиблення європейської інтеграції України.
Експерти Європейського Союзу поділилися досвідом впровадження та функціонування систем інфраструктури геопросторових даних в ЄС та у своїх державах.
УлаКронборґМацолі, головний радник Данського агентства з питань постачання даних та інфраструктури презентувала інформацію щодо імплементації та стану реалізації Директиви ЄС INSPIRE, а також поділилася практичним досвідом Данії у сфері міжсекторальної співпраці.
Доктор РобертоБіанчіні, географ Італійського географічного товариства представив учасникам заходу огляд імплементації Директиви ЄС INSPIRE в Італії на національному та регіональному рівнях. Експерт відзначив роль статистичних даних у НІГД та розповів про функціонування інфраструктури геопросторових даних на національному рівні, зосередив увагу на використанні супутникових знімків високої роздільної здатності при оновленні наборів базових геопросторових даних.
Українські спікери презентували поточний стан справ у розробленні та впровадженні НІГД, поділилися можливостями функціоналу національного геопорталу та розповіли про вплив Директиви INSPIRE на розвиток НІГД в Україні.
Під час дискусії та підбиття підсумків учасники експертної місії обговорили важливість впровадження НІГД відповідно до вимог Директиви INSPIRE. Також міжнародні експерти надали рекомендації Україні щодо подальшої розбудови НІГД в Україні.
Довідково
Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) – це інструмент Європейської Комісії, що надається з метою розбудови інституціональної спроможності, наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу (acquiscommunautaire), його імплементації та подальшого ефективного використання.
Пресслужба Держгеокадастру
Олега Левченка підозрюють у причетності до заволодіння понад 1200 га землі під Києвом
11 жовтня 2023 року
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього першого заступника директор державного підприємства «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Олега ЛЕВЧЕНКА.
НАБУ і САП підозрюють його у причетності до заволодіння понад 1200 га землі під Києвом.
Таке рішення 3 жовтня ухвалила АП ВАКС.
Як вказується, антикорупційний суд заарештував Левченка з альтернативою 3 млн. грн. застави. Сторона захисту і прокурор САП подали апеляційні скарги на це рішення. Адвокати Левченка просили скасувати запобіжний захід. Водночас прокурор наполягав на збільшенні застави до 24,15 млн. грн.
«Апеляційні скарги захисників та прокурора залишити без задоволення, ухвалу слідчої судді Вищого антикорупційного суду від 16 серпня 2023 року - без змін», – ідеться в рішенні.
Левченко раніше також обіймав посаду виконувача обов'язків начальника ГУ Держгеокадастру в Київській області.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила також під арештом колишнього позаштатного радника ексголови Державного агентства земельних ресурсів Сергія Тимченка Євгена СИНГАЄВСЬКОГО. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до заволодіння понад 1200 га землі під Києвом.
Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.
ДОВІДКОВО
Як відомо, антикорупційний суд узяв під варту Сингаєвського. Альтернативою йому визначили 5 млн. грн. застави. Захист підозрюваного подав скаргу на це рішення.
«10 жовтня 2023 року АП ВАКС розглянула апеляційну скаргу сторони захисту на ухвалу слідчого судді ВАКС від 17 серпня 2023 року про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою з альтернативою внесення 5 млн грн з покладанням процесуальних обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України. За результатами розгляду колегія суддів залишила без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту, а ухвалу слідчого судді ВАКС – без змін», – інформує суд.
***
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру п'ятьом особам, серед яких голова Держрезерву Дмитро Бабак. За версією слідства, у 2018-2019 роках ці особи заволоділи майже 920 га державної землі у Фастові Київської області та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.
Пізніше про підозру повідомили ще двом фігурантам справи, які працювали у Головному управлінні Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру в Київській області.
Джерело: https://www.zagorodna.com/uk
За період функціонування ринку землі середня вартість відчужених земельних ділянок становить 35,3 тисячі гривень за гектар, – в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко
9 жовтня 2023 року
З моменту скасування мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення (1 липня 2021 року) станом на сьогодні всього за договорами купівлі-продажу відчужено 79 690 земельних ділянок загальною площею 249,8 тис. гектарів. Середня вартість відчужених земельних ділянок становить 35,3 тис грн за 1 гектар.
Про це під час пресконференції «Результати реалізації державних та комунальних земель: два роки роботи земельних онлайн-аукціонів» повідомив в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко.
Він ще раз наголосив, що основною метою запровадження ринку земель було надати можливість громадянам вільно розпоряджатися своєю власністю, а щоб уникнути маніпуляцій та боротися як з міфами, так і реальними загрозами були встановлені конкретні запобіжники, зокрема поетапність проведення земельної реформи, а також обмеження стосовно площі земель. І ці запобіжники, як показав час, спрацювали.
На запитання щодо ціни на землю, Дмитро Макаренко нагадав, що згідно з законодавством ціна в договорі купівлі-продажу земельної ділянки встановлюється за домовленістю сторін, але не може бути меншою за її нормативну грошову оцінку.
На сьогодні середні по регіонах України показники нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель (рілля) коливаються від 21,4 тис. грн за 1 га у Житомирській області до 33,6 тис. грн за 1 га у Черкаській області та відображають безпосередньо «якість» ґрунтового покриву регіону у застосуванні до сільськогосподарського виробництва.
За словами в. о. Голови Держгеокадастру, динаміка, яку зараз демонструє ринок, доволі передбачувана, враховуючи нинішню ситуацію в країні. У 2023 році середня ціна на земельні ділянки, на які поширювався мораторій, при відчуженні за договором купівлі-продажу найвища в Івано-Франківській (72,3 тис. грн/га), Львівській (51,3 тис. грн/га), Тернопільській (50,9 тис. грн/га) областях, а найнижча – у Херсонській (28,6 тис. грн/га) та Запорізькій (28,8 тис. грн/га) областях.
Пресслужба Держгеокадастру
Тарас Євсюков, декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування України, отримав подарунок на суму понад 230 тисяч гривень
6 жовтня 2023 року
За попередньою домовленістю декана факультету землевпорядкування Тараса Євсюкова з друзями-партнерами проєкту Німецько-український агрополітичний діалог, факультету подаровано дві ультрасучасні портативні зарядні станції FJDynamics PowerSec MP2000, 2000 W із двома додатковими потужними акумуляторами BP2000.
Сучасні зарядні станції вартістю понад 230 тис. грн не лише сприятимуть організації освітнього процесу, а й забезпеченню безперебійної роботи в осінньо-зимовий період та за умов відключень електроенергії.
Хотілось би висловити щирі слова вдячності відданим партнерам земельного компоненту Німецько-українського агрополітичного діалогу Каті Деллс та Аудріусу Паурі, а також керівникові проекту Марії Ярошко, які відіграли ключову роль у розвитку цієї співпраці. Передача зарядних станцій закладам освіти, у складний воєнний час, є свідченням відданості і турботи партнерів НУБіП України
Джерело: Тарас ЄВСЮКОВ
Громадська організація «ГІС-Кадастрова асоціація України» підписала Меморандум про співпрацю з Держгеокадастром
6 жовтня 2023 року
У Києві підписано меморандум про співпрацю між громадською організацією «ГІС-Кадастрова асоціація України» і Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру. Його скріпили підписами Роман БАЛАБАНИК, голова правління ГО «ГІС-Кадастрова асоціація України» та Дмитро МАКАРЕНКО, виконуючий обов’язки голови Держгеокадастру.
Пресслужба земельного відомства в поширеній інформації зазначає, що метою реалізації Меморандуму є взаємодія та координація діяльності між організаціями з питань розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, Державного земельного кадастру.
У рамках Меморандуму передбачено, зокрема, проведення технічних зустрічей та консультацій, семінарів, круглих столів, конференцій та інших спільних заходів, обмін матеріалами та даними.
Дмитро Макаренко задоволено подякував колегам за роботу та висловив впевненість, що підписання Меморандуму дасть новий поштовх співпраці з експертним середовищем і розширить механізми громадської участі в розвитку геоінформаційних систем, земельного кадастру та землевпорядкування в Україні.
ДОВІДКОВО
Громадська організація «ГІС - Кадастрова Асоціація України», скорочено - ГО "ГІСКАД" зареєстрована у Києві 11 серпня 2023 року. Очільник - сорокаоднорічний БАЛАБАНИК Роман Степанович. Він же керівник приватного підприємства "КАЙЛАС-К", консорціуму «КАЙЛАС ГРУП» та ОСББ "Лисенка 57".
Джерело: пресслужба Держгеокадастру
Уряд пропонує запровадити чек-лист для встановлення відповідності або невідповідності положень документації із землеустрою
29 вересня 2023 року
У Раді зареєстрували урядовий законопроєкт № 10095, яким передбачено внесення змін до низки законів для визначення:
- підстав для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою;
- вимог до документів, які є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру;
- підстав для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки, внесенні до Поземельної книги змін до відомостей про земельну ділянку;
- підстав для відмови у затвердженні технічної документації з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Кабінет Міністрів України визначатиме уніфікований перелік питань (чек-лист) для встановлення відповідності або невідповідності положень документації із землеустрою, технічної документації з бонітування ґрунтів та технічної документації з нормативної грошової оцінки земель вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також раніше затвердженій документації із землеустрою або містобудівній документації.
Документація із землеустрою має відповідати вимогам законодавства з використанням уніфікованого переліку питань (чек-лист) для подальшого погодження і затвердження, державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей до Поземельної книги, внесення до Державного земельного кадастру тощо.
Відбулося поповнення Державного картографо-геодезичного фонду
29 вересня 2023 року
На Форумі відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування» виконуючий обов’язки Голови Держгеокадастру Дмитро МАКАРЕНКО розповів про інноваційне рішення щодо створення цифрового Державного картографо-геодезичного фонду України, який в майбутньому буде складовою Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). На сьогодні, зазначив чиновник, уже понад 1100 цифрових картографічних матеріалів різного просторового охоплення і різного масштабу завантажено до Державного картографо-геодезичного фонду. Функціонування геопорталу Держкартфонду дозволить забезпечити доступ до перевірених, офіційних картографічних даних та сприятиме заощадженню державних коштів за рахунок уникнення дублювання робіт і послуг.
Пресслужба Держгеокадастру
На Самбірщині прокурорами виявлено порушення щодо користування землями загальною площею понад 1 400 гектарів
28 вересня 2923 року
Господарським судом Львівської області відкрито провадження за двома позовами Самбірської окружної прокуратури до суб’єкта господарювання. Прокурори вимагають розірвати договори оренди землі та стягнути орендні платежі в сумі понад 1,3 млн грн.
Мова йде про земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею майже 1 400 га. Вони знаходяться в межах Боринської територіальної громади Львівської області.
Прокурори встановили, що товариство під час військового стану взяло в оренду землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Проте відповідач, порушуючи умови договору, систематично не сплачував орендну плату за користування земельними ділянками.
Відтак, це стало підставою для звернення прокурорами з відповідними позовами до суду.
Судовий розгляд триває.
Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури
Махінації із земельними ділянками – підозрюють колишню голову сільради
28 вересня 2923 року
За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури повідомлено про підозру колишній голові однієї із сільських рад Яворівського району. Їй інкримінують зловживання службовим становищем (ч. 1, 2 ст. 364 КК України).
За даними слідства, у 2020 році підозрювана, будучи головою сільради, незаконно передала у приватну власність місцевим мешканцям дві земельні ділянки.
Мова йде про землі для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Їх загальна вартість становить понад 900 тис. грн.
Для цього колишня посадовиця підписала та скріпила печаткою завідомо неправдиві офіційні документи – рішення про надання земель у власність громадян.
Однак, земельні ділянки не були сформовані в межах села і, відповідно, їм не було присвоєно кадастрові номери. Відтак розпоряджатися такими об’єктами уповноважена виключно Львівська міська рада.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області, за матеріалами Управління СБ України у Львівській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури
Відбулася зустріч між Держгеокадастром та Державною земельною службою Латвії щодо співпраці в галузі системи масової оцінки земель
15 вересня 2023 року
14 вересня 2023 року відбулася зустріч у форматі відеоконференції між представниками Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і співробітниками Державної земельної служби Латвії. Темою зустрічі був обмін досвідом у сфері масової оцінки земель та системи податків на землю.
Представники латвійської сторони поділилися власним досвідом впровадження реформи системи масової оцінки, її функціонування, а також системи оподаткування щодо земель та нерухомості. Латвійські колеги наголосили на важливості впровадження масової оцінки земель для подальшого процесу євроінтеграції та підкреслили проблеми, з якими вони стикалися під час імплементації системи масової оцінки.
Участь у зустрічі взяв начальник відділу оцінки земель Управління ринку та оцінки землі Держгеокадастру Сергій ПРОКОПЕНКО, який презентував напрацювання України у сфері впровадження системи масової оцінки земель. Дана система надасть змогу покращити податкове законодавство, знизить корупційні ризики, покращить інвестиційний клімат та наблизить Україну до міжнародних стандартів та рекомендацій, зокрема Європейської конвенції про оцінку нерухомості. Держгеокадастром вже розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо масової оцінки земель», що передбачає створення геоінформаційної системи масової оцінки земель у складі Державного земельного кадастру.
Сергій Прокопенко наголосив на важливості міжнародної співпраці для отримання досвіду щодо реформування системи масової оцінки та відповідного податкового законодавства.
Сторони домовилися про наступні кроки двосторонньої співпраці, що включатиме в себе проведення навчальних семінарів для української сторони і створення спільної робочої групи щодо співпраці в галузі системи масової оцінки земель.
Довідково
Запровадження пілотного проекту із визначення розміру земельного податку на основі показників масової оцінки земель з урахуванням міжнародних стандартів оцінки майна для цілей оподаткування включено у Стратегічний план роботи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на 2023-2025 роки та є частиною зобов’язань щодо виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.
Реалізація реформи також є однією з рекомендацій Світового Банку для надання Позики на політику розвитку для оперативної економічної підтримки інклюзивності, стабільності та трансформації для України (RESIST).
Джерело: пресслужба Держгеокадастру
Збирач столичної землі… на законних підставах
15 вересня 2023 року
ТОВ "Фінансова компанія "Рікард" придбало на боргових аукціонах відомий київський завод з виробництва безалкогольних напоїв “Росинка” – це не єдина подібна угода фірм В’ячеслава Супруненка, зауважує блогер Олексій Голобуцький і наводить ще низку фактів зі своїх спостережень.
За два місяці до початку повномасштабного військового вторгнення рф в Україну, коли Київрада проголосувала за виділення 1,4 га столичної землі в оренду на 15 років, ТОВ «МФК Гуд Лайф» В’ячеслава Супруненка (ексзятя колишнього мера столиці Леоніда Черновецького) купило нерухомість, розташовану на цій землі.
У травні 2023 року ТОВ «Інком Рент» за 120,8 млн гривень купило єдиний майновий комплекс ДП «Електронмаш». При цьому, статутний фонд “Інком Рент” складає всього 1000 гривень і, за даними аналітичного сервісу YouControl, за цією фірмою ТОВ “Інком Рент” стоять брати Супруненки.
Блогер Олексій Голобуцький вважає, що відроджувати промисловий профіль підприємств ніхто не має наміру, а вся справа у земельній ділянці площею 13,76 га. Тобто покупець «Електронмашу» придбав землю під потенційну забудову приблизно по 9 млн за 1 га або приблизно по 2350 доларів за сотку столичної землі. Водночас, на земельній ділянці площею 0,4-0,5 га можна звести один житловий будинок, тобто майже 14 га «Електронмашу» можна забудувати приблизно 28-35 житлових будинків, продаж квартир у яких принесе десятки мільярдів гривень.
Як і у випадку з “Електронмашем”, питання передусім в землі, на якій знаходиться “Росинка”. Земельна ділянка під кадастровим номером 8000000000:88:059:0008 хоч і невелика, всього 3,1 га, зате знаходиться в одному з центральних районів столиці. Це вулиця Антона Цедіка, 6 (колишня Ежена Потьє), поряд зі станцією метро “Шулявка”.
На цих 3 га і можна звести 6-8 будинків, але з таким розташуванням грошей вони можуть принести не менше, аніж 25-30 будинків на території “Електронмашу”, – пише блогер.
Джерело: https://www.zagorodna.com
Зі 105 гектарами землі продали під Києвом колишній спиртозавод за 6553 гривень
12 вересня 2023 року
Фонд державного майна наприкінці минулого тижня провів аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства «Триліський спиртовий завод», на якому виграла ставка 6553,44 грн, або 1% від стартової вартості.
Триліський спиртовий завод розташований у Фастівському районі Київської області.
Його основна цінність – виробничі, складські, адміністративні будівлі та споруди загальною площею 13 222 кв. м, розташовані на земельній ділянці площею 105 га за 71 км від Києва.
Підприємство має в активах виробниче обладнання, яке протягом тривалого часу не використовується у зв’язку із тим, що воно не займається виробництвом спирту з 2010 року.
Спиртзавод продавали на гібридному голландському аукціоні з пониженням ціни. Його єдиним учасником стала Олена Дубіна, яка й запропонувала за підприємство 6553 грн.
ДОВІДКОВО
Гібридний голландський аукціон - аукціон на пониження ціни, під час якого початкова вартість лота покроково знижується, аж поки хтось з учасників не зупинить зниження. Далі відбувається етап закритих цінових пропозицій: інші учасники можуть запропонувати ціну, вищу зафіксованої. Переможцем стає той, хто запропонував найбільшу суму. Однак той учасник, який зупинив зниження на першому етапі, має право останнього ходу й може перебити максимальну ціну суперника на третьому етапі.
Аукціон розпочинається навіть без учасників, адже є можливість приєднатися вже після старту. Застосовується для продажу активів, ринкову вартість яких важко визначити: прострочені кредити, майно банків-банкрутів або в разі неуспішних англійських аукціонів тощо.
Джерело: https://tvoemisto.tv/news/
Директор Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру Ольга Савченко у складі української делегації взяла участь у Чотирнадцятому Міжнародному семінарі LANDNET
5-7 вересня 2023 року
5-7 вересня 2023 року у місті Стамбулі (Турецька Республіка) відбувся Чотирнадцятий Міжнародний семінар LANDNET, організований Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН спільно з Міністерством сільського і лісового господарства Турецької Республіки за сприяння Головного управління державних гідротехнічних робіт та Головногоуправління аграрних реформ Туреччини.
Участь у заході у складі української делегації взяла директор Департаменту землеустрою, використання та охорони земельДержавної служби України з питань геодезії, картографії та кадаструОльгаСавченко.
У ході семінару Ольга Савченковиступила із презентацією на тему «Вплив війни на землекористування в Україні» (англ. «ImpactonlandusefromthewarinUkraine»).
На семінарі було представлено та обговорено отриманий досвід з питань реалізації консолідації земель в Туреччині та необхідності впровадження земельного банкінгу. Також відбулось обговорення нових розробок щодо консолідації земель, у тому числі пов’язаних з багатоцільовою консолідацією земель у Східній Європі. Крім того, було приділено увагу впровадженню політики для вирішення проблеми занедбаності земель та розвитку ринку сільськогосподарських земель.
Участь у семінарі, на якому були присутні провідні європейські експерти, надала широкі можливості для обміну знаннями та досвідому сфері земельних відносин та налагодженню контактів з представниками країн-учасниць заходу задля подальшого розвитку взаємовигідного міжнародного співробітництва у сфері, пов’язаній з консолідацією земель.
Довідково
LANDNET – це зростаюча мережа професіоналів із земельних питань, наразі складається переважно з представників країн Європи та Центральної Азії, яка, як очікується, буде розширюватися завдяки Регіональній технічній платформі. Працюючи за ініціативи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, члени регулярно зустрічаються з 2002 року для обміну розробками та передовим досвідом щодо консолідації земель, земельних банківських операцій і розвитку ринку землі.
пресслужба Держгеокадастру
Уряд затвердив Порядок ведення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт
6 вересня 2023 року
1 вересня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 938 «Про затвердження Порядку ведення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт», розроблену Держгеокадастром.
Цією постановою Уряду приведено у відповідність до вимог Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» нормативно-правові акти у сфері діяльності, пов’язаної з впровадженням нормативно-правових та організаційних засад ведення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт загальнодержавного та спеціального призначення.
Державний облік топографо-геодезичних і картографічних робіт є невід’ємною складовою функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України. Належне ведення обліку забезпечить наповнення національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) відомостями та дозволить користувачам отримувати якісну топографо-геодезичну і картографічну інформацію.
Ведення державного обліку сприятиме уникненню дублювання топографо-геодезичних і картографічних робіт, підвищенню ефективності використання топографо-геодезичної і картографічної інформації, забезпеченню захисту держави та споживачів від неякісної топографо-геодезичної і картографічної інформації та продукції.
Постанова набирає чинності з 1 січня 2024 року.
Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news