ЗЕМЕЛЬНІ НОВИНИ

Фермери звертають увагу на необхідність врегулювати питання викупу земельних ділянок

29 грудня 2023 року

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас ВИСОЦЬКИЙ зустрівся з представниками Громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників України» за участю посадовців Держгеокадастру, Національного Банку України, комерційних та державних банків. 

Представники асоціації фермерів звернули увагу на необхідність врегулювати питання викупу земельних ділянок, які знаходяться в користуванні фермерських господарств. Аграрії скаржаться на неоднозначне трактування Земельного Кодексу України у цьому питанні органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами та нотаріусами. 

Крім цього, для фермерів гостро стоїть питання списання, реструктуризації або відтермінування кредитних виплат для господарств, які опинилися на окупованих територіях, зазнали руйнувань або непоправних втрат, та не мають змоги вести господарську діяльність.

Учасники зустрічі домовилися, що фахівці Держгеокадастру проведуть вебінари для роз'яснення норм закону. До таких зустрічей планується залучити нотаріусів, органи місцевого самоврядування, регіональні відділення Держгеокадастру, фермерів та інші. 

Вирішення ж питань, які пов'язані з кредитними виплатами, за словами представників банківських установ, мають опрацьовуватись окремо по кожному випадку.

Джерело: https://minagro.gov.ua