ЗЕМЕЛЬНІ НОВИНИ

 

Веревський викупив 134 тисячі гектарів земельного банку агрохолдингу "Кернел" - за ціною 1567 доларів США за гектар

27 квітня 2022 року

Головний акціонер та голова ради директорів агрохолдингу «Кернел» Андрій Веревський викупив чверть земельного банку компанії – 134 тисячі гектарів земель разом із пов’язаною з  ними інфраструктурою, обладнанням та оборотним капіталом за 210 мільйонів доларів.

До речі,  станом на липень 2021 року земельний банк "Кернела" становив 510 тисяч гектарів.

 Як повідомляє, «Інтерфакс-Україна», посилаючись на біржове повідомлення "Кернела", рада директорів агрогрупи ухвалила рішення відмовитися від частини своїх господарств з метою зниження бізнес-ризиків та покращення середньострокової ліквідності в умовах війни в Україні.

Причиною скорочення активів агрохолдинг назвав блокаду експорту з морських портів України військовими кораблями російських окупантів, що негативно позначається на фінансових показниках "Кернела" і створює ризик розпаду його рослинницького сегменту.

Уточнюється, що ніхто з місцевих чи іноземних потенційних інвесторів не виявив інтересу до придбання цих активів через несприятливі перспективи агробізнесу в Україні у воєнний час, тому мажоритарій холдингу Веревський погодився виступити у ролі інвестора останньої інстанції для підтримки компанії в поточних обставинах, уклавши 26 квітня угоду з радою директорів "Кернела" про відчуження відповідних активів.

"Винагорода, яка має бути виплачена покупцем компанії, становить $210 млн, що має на увазі суттєву премію порівняно з актуальним станом ринку", – підсумував агрохолдинг у повідомленні.

 

Держгеокадастр не вважатиме відсутність вчасно отриманого свідоцтва про підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів порушенням норм чинного законодавства, оскільки під час воєнного стану курси не проводяться

22 квітня 2022 року

На виконання вимог статті 66 Закону України «Про землеустрій» та статті 5-1 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» сертифіковані інженери-землевпорядники зобов’язані не рідше одного разу на чотири роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації, а також сертифіковані інженери-геодезисти зобов’язані не менш як один раз на два роки підвищувати свою кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації.

У зв’язку із запровадження в Україні воєнного стану, відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у вищих навчальних закладах, які уклали договір з Держгеокадастром не провадяться курси підвищення кваліфікації.

З урахуванням вищезазначеного, до відновлення проведення курсів підвищення кваліфікації, Держгеокадастр не вважатиме відсутність вчасно отриманого свідоцтва про підвищення кваліфікації порушенням норм чинного законодавства.

Джерело: land.gov.ua