ЗЕМЕЛЬНІ НОВИНИ

 

Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення в електронному вигляді можна отримати одразу після подання відповідної заяви без участі працівників територіальних органів Держгеокадастру

26 липня 2022 року

Держгеокадастром з 25.07.2022 впроваджено функціонал щодо автоматичного формування програмним забезпеченням Державного земельного кадастру витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів) в електронній формі.

06 липня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2022 р. № 753 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає, зокрема, що витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок оформляється і видається автоматично в електронній формі з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру.

Також зазначеною постановою змінено форму витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка передбачає підтвердження дійсності такого витягу шляхом нанесення відповідного QR-коду.

Запровадження зазначеного функціоналу дозволяє отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення в електронному вигляді одразу після подання відповідної заяви без участі працівників територіальних органів Держгеокадастру.

Як отримати послугу?

Для отримання витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, розташованої за межами населеного пункту, необхідно подати відповідну заяву через електронні сервіси Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/services).

Після авторизації в Електронних сервісах необхідно перейти в розділ «Відомості ДЗК» і обрати пункт «Замовити». Далі обрати тип заяви «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (с/г призначення за межами населених пунктів)» та заповнити всі обов’язкові поля форми заяви.

Після успішного формування заяви необхідно перейти в підрозділ «Історія» розділу «Відомості ДЗК» в якому буде зазначено заяву та статус її опрацювання. При зазначенні статусу розгляду заяви «Готово» можливо завантажити електронну версію витягу який містить QR-код, сформований програмним забезпеченням Державного земельного кадастру, та підписаний кваліфікованим електронним підписом системи Державного земельного кадастру.

Лише за першу добу роботи зазначеного функціоналу програмним забезпеченням автоматично сформовано близько 700 витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Окремо слід зазначити, що заяви на отримання витягів, подані до запровадження вищевказаного функціоналу, будуть розглянуті працівниками територіальних органів Держгеокадастру у звичайному порядку.

Джерело: https://land.gov.ua/pro-zaprovadzhennia-avtomatychnoho-formuvannia-prohramnym-zabezpechenniam-dzk-vytiahiv-pro-normatyvnu-hroshovu-otsinku-zemelnykh-dilianok-silskohospodarskoho-pryznachennia/

 

Можливо знадобиться

Сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України  працюють за принципом екстериторіальності

21 липня 2022 року

Сервісні центри Міністерства внутрішніх справ працюють за принципом екстериторіальності. Незалежно від місця реєстрації ви можете звернутися до будь-якого з них і отримати необхідну послугу.

Окрім того:

 • громадяни, які переїхали тимчасово жити в інше місце, можуть отримати посвідчення водія або скласти практичний іспит у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від того, у якому підрозділі складено теоретичний (практичний) іспит
 • особи, у яких закінчився термін позбавлення права керування, можуть отримати своє посвідчення водія та скласти іспити у зручному для них центрі МВС
 • також громадяни можуть повернути у будь-якому сервісному центрі МВС свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, виданого для поїздки за кордон (протягом 10 днів).

Адреси та графік роботи ГСУ МВС - https://cutt.ly/dLBBSr2

Джерело:https://www.kmu.gov.ua/news/servisni-tsentry-mvs-pratsiuiut-za-pryntsypom-eksterytorialnosti

 

Впроваджено нові функціональні можливості в програмному забезпеченні ДЗК щодо здійснення кадастровими реєстраторами транзакцій за принципом випадковості

20 липня 2022 року

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомляє, що 19 липня 2022 року впроваджено нові функціональні можливості в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру в частині визначення державних кадастрових реєстраторів Держгеокадастру та його територіальних органів за принципом випадковості для здійснення таких транзакцій, а саме:

 • державної реєстрації обмежень у використанні земель;
 • внесення до Державного земельного кадастру відомостей та змін до них про землі в межах територій адміністративно-територіальних одиниць;
 • внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі територіальних громад.

Джерело:https://land.gov.ua/

 

Електронна петиція про необхідність стовідсоткового відновлення діяльності суб’єктів господарювання в галузі землевпорядкування станом на 20 липня 2022 року підтримана 299 голосами

20 липня 2022 року

ЗМІСТ ПЕТИЦІЇ

№22/150336-еп

Внести зміни до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» 2247-IX від 12.05.2022 та до перехідних положень ЗКУ, зокрема п. 27

Автор (ініціатор): Собонькевич Андрій Михайлович

Дата оприлюднення: 18 липня 2022 року

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого було призупинено функціонування державного земельного кадастру. Згідно наказу № 141 від 09.06.2022 було відновлено функціонування ДЗК. Близько 100 днів велика кількість юридичних і фізичних осіб та їхніх працівників (станом на сьогодні є 5904 сертифікованих інженерів-землевпорядників) не мали змоги виконувати свою роботу в сфері землевпорядкування та землеустрою. В цей час ніхто не відміняв сплати податків та орендної плати.

Після відновлення функціонування ДЗК та вступом в силу ЗУ 2247-ІХ, суб’єктам господарювання в галузі землевпорядкування відкрилась можливість працювати, проте здебільшого в 5-10 % співвідношенні щодо попередніх об’ємів землевпорядних робіт. Окрім того, обмеження щодо діяльності органів місцевого самоврядування в питаннях прийняття рішень та обмеження стосовно розроблення документацій із землеустрою не дає громадянам та юридичним особам в повній мірі зреалізувати свої права на землю які прописані в ЗКУ, як стосовно приватної власності так і оренди чи користування земельних ділянок.

Нижче перераховані пропозиції дадуть змогу додатково наповнювати бюджети шляхом сплати мита і земельного податку, орендної плати за землю, із мита за реєстрацію речових прав на нерухоме майно, речових прав на оренду земельних ділянок. А також істотно полегшить земельні взаємовідносини в існуючий воєнний стан.

• Дати дозвіл відповідно сертифікованим та ліцензованим підприємствам, організаціям та ФОПам розробляти (та доробляти) документації із землеустрою згідно рішень органів місцевого самоврядування та/чи виконавчої влади, які були надані до 24.02.2022 р., а зокрема тих що стосуються ділянок сільськогосподарського призначення.

• Дати можливість органам місцевого самоврядування затверджувати технічні документації та проекти землеустрою щодо передачі у власність/оренду які були розроблені, а відповідно земельні ділянки сформовані, до 24.02.2022.

• Дати можливість змінювати цільове призначення земельних ділянок які перебувають у приватній власності, згідно з відповідною містобудівною документацією (ДПТ чи генплан населеного пункту), без обмежень у виборі проектного цільового призначення у зв’язку з військовим станом.

• Дати дозвіл органам місцевого самоврядування приймати рішення про надання дозволу на розробку технічних документації щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі, згідно сертифікатів на право на земельну ділянку, оскільки ст. 13 ЗУ «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (…У разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки) не є скасованою чи відтермінованою.

• Дати дозвіл органам місцевого самоврядування приймати рішення про надання дозволу на розробку проектів землеустрою в оренду фізичним та юридичним особам під об’єктами нерухомого майна, що перебувають у їхній власності, із земель як сільськогосподарського так і ні цільового призначення.

Джерело: https://petition.president.gov.ua/petition/150336?fbclid=IwAR1fhBJpwNIqdgXNIJtY-8wnqcMraT149bvruKfSXdTirPJ4Ob5jbY0Ob30

 

Сергій ОРЛОВ, заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації:

 «ТОВ можна буде зареєструвати онлайн, без участі держреєстратора – розпочинаємо бета-тестування послуги»

19 липня 2022 року

Вже більше року українським підприємцям доступна послуга автоматичної реєстрації ФОП, яка користується неабиякою популярність. Це й не дивно, адже автоматичні послуги не тільки зручні для людей, але і допомагають зекономити час. Тому, наступний логічний крок – автоматизація реєстрації ТОВ для фізичних осіб.

«Ми віримо в Україну, як країну підприємців, та робимо все, щоб максимально спростити комунікацію бізнесу з державою. Всі державні послуги мають бути простими, швидкими та людяними. Саме тому нами разом із ДП «Національні інформаційні системи» та Міністерством цифрової трансформації розроблено процедуру реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю у автоматичному режимі без участі держреєстратора. Тобто, людина авторизується та подає заявку про відкриття ТОВ через портал Дія. Після цього ця заявка в автоматичному режимі передається для проведення держреєстрації ТОВ. Тобто, уся перевірка даних проходитиме у реєстрах без участі людей», – зазначає заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Наразі розпочато бета-тестування цієї послуги. Якщо ви готові взяти участь у бета-тестуванні — переходьте за посиланням: https://t.me/betatestTOV

Скористатися послугою зможуть громадяни України від 18 років, які мають податковий номер та УНЗР.

Механізм автоматизованої реєстрації ТОВ спрямований на зменшення адміністративного навантаження, що, у свою чергу, надасть низку позитивних переваг. А саме:

 • зменшиться час на отримання такої послуги, оскільки не буде потреби зайвий раз звертатися до державних органів;
 • буде усунено суб’єктивний фактор під час державної реєстрації і, як наслідок, зменшиться кількість необґрунтованих відмов у державній реєстрації;
 • скоротиться тривалість реєстраційної процедури;
 • буде усунено корупційні складові, які можуть виникати при зверненні до державних органів для надання такої послуги у звичайному режимі;
 • зменшаться черги та кількість осіб, які фізично відвідують суб’єктів надання адмінпослуг.

«Автоматизація процедури відкриття ТОВ – це ще один крок, аби Україна стала країною підприємців. Допомагаючи розвиватись бізнесу, ми розвиваємо Україну», – додав Міністр юстиції.

Джерело: https://minjust.gov.ua/

 

28 липня 2022 року об 11:00 відбудеться засідання Кваліфікаційної комісії з питань видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника

18 липня 2022 року

На порядок денний засідання виноситься два питання:

І. Розгляд заяв про допуск до складання кваліфікаційних іспитів, документів і матеріалів, що надійшли до Кваліфікаційної комісії та прийняття рішення про допуск осіб, що подали зазначені документи, до складання кваліфікаційного іспиту.

II. Розгляд листів, заяв, клопотань від фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування стосовно анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерам-землевпорядникам.

Фахівці на професійну діяльність яких надійшли звернення (скарги до Кваліфікаційної комісії, можуть взяти участь у засіданні безпосередньо або дистанційно (приєднавшись до онлайн-конференції), попередньо надіславши свої пропозиції та письмові пояснення стосовно порушених питань з метою їх розгляду на черговому засіданні Кваліфікаційної комісії до 26.07.2022 на електронну адресу: kfk.heodezii@gmail.com.

Для реєстрації участі в онлайн-конференції необхідно попередньо звернутися за тел.: 299-35-62.

До Кваліфікаційної комісії надійшли на розгляд: подання Держгеокадастру, листи від його територіальних органів, громадян та органів прокуратури, органів місцевого самоврядування щодо порушень сертифікованими інженерами-землевпорядниками вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою при складанні документації із землеустрою, а саме:

1. Скарга Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України від 06.06.2022 № 01/8-79 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками Ушком Миколою Любомировичем (кваліфікаційний сертифікат від 05.10.2020 № 014593) та Кузь Лілією Романівною (кваліфікаційний сертифікат від 15.12.2020 № 014482);

2. Лист Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області від 16.06.2022 № 21-9-0.6-1128/0/2-22 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками Ушком Миколою Любомировичем (кваліфікаційний сертифікат від 05.10.2020 № 014593) та Кузь Лілією Романівною (кваліфікаційний сертифікат від 15.12.2020 № 014482);

3. Лист Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області від 03.02.2022 № 21-6-0.331-506/2-22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Хоменком Олександром Миколайовичем (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 000394);

4. Лист Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області від 03.02.2022 № 21-6-0.331-507/2-22 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками, які працюють у складі ТОВ «Терра-Полісся» Поліщуком Борисом Аркадійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 26.03.2013 № 003010) та Жуковський Анатолій Олексійович (кваліфікаційний сертифікат від 07.05.2015 № 013004);

5. Скарга гр. Харченко Тетяни Василівни від 16.06.2022 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Куник Юлією Юріївною (кваліфікаційний сертифікат від 05.02.2013 № 001729);

6. Скарга адвоката Олійник Ксенії Олегівни від 26.06.2022 № 09106 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками, які працюють у складі ТОВ «Земфонд» Гордейчуком Петром Валерійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 18.01.2013 № 000523) та Гуком Андрієм Федоровичем (кваліфікаційний сертифікат від 13.03.2015 № 011894);

7. Лист народного депутата України Юрчишина Ярослава Романовича від 24.06.2022 № 878 щодо розгляду звернення гр. Коп’яка Ігоря Володимировича щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Андрейцевим Романом Олеговичем (кваліфікаційний сертифікат від 17.04.2013 № 003379);

8. Скарга ПП «Перемога АВК» від 30.06.2022 № 69/06 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Проценком Віталієм Ігоровичем (кваліфікаційний сертифікат від 22.03.2013 № 010054);

9. Лист Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 11.07.2022 № 21-14-0.167-1327/2-22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Пуховоєм Сергієм Сергійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 26.12.2016 № 012978).

Джерело: https://land.gov.ua/

 

Майже чверть українських сільськогосподарських земель окуповані Росією

18 липня 2022 року

Близько 22 відсотків усіх українських сільськогосподарських земель зараз окуповані росіянами, свідчать супутникові спостереження NASA Harvest. У липні лінія фронту тягнеться більш ніж на 1000 км. Окупаційні війська обстрілюють поля у Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській областях.

 Пожежі на полях шкодять ґрунту та повітрю, у зоні ризику опиняються підземні річки та відкриті водоймища, що знаходяться в безпосередній близькості від місць вибухів. Екологічної катастрофи ще немає, але Росія вже завдала значної шкоди українській екосистемі, стверджують у пресслужбі Української зернової асоціації. Поля, що згоріли, можуть бути засіяні наступного сезону, обнадіюють в асоціації. Але це може відбутися лише за умови припинення бойових дій – закінчення російсько-української війни.

 

Оприлюднення повідомлень про рішення щодо припинення юридичної особи поновив на своєму сайті Мінюст

5 липня 2022 року

Інформуємо про те, що з метою належного інформування заінтересованих сторін оприлюднення повідомлень про рішення щодо припинення юридичної особи на підставі внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань даних про перебування юридичної особи у процесі припинення до відновлення функціонування порталу електронних сервісів здійснюватиметься на головній сторінці офіційного вебсайту Міністерства юстиції України у рубриці «Юридичні консультації»/«Рішення про припинення юридичної особи», та доступне за посиланням:

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/

 

За розорювання земель заказника підприємство Сумщини сплатить майже півтора мільйони гривень

3 липня 2022 року

Державне підприємство «Вирівське» має сплатити 1 488 979 грн збитків за розорювання та нецільове використання земель регіонального ландшафтного парку «Сеймський».

Ще у  серпні 2021 року під час планової перевірки ДП «Вирівське» екоінспектори виявили факт вирощування кукурудзи майже на 35 га земель Єзуцького заказника, який входить до складу регіонального ландшафтного парку «Сеймський».

За цим фактом Держекоінспекція одразу звернулася до Сумської обласної прокуратури. Фахівці нарахували 1 488 979 гривень збитків за умисне знищення частини об'єкта природно-заповідного фонду.

Господарський суд Сумської області задовольнив позовні вимоги Держекоінcпекції і зобов’язав стягнути цю суму з держпідприємства у повному обсязі.

 

01 липня 2022 року о 10:00 відбудеться пресконференція «Перший рік ринку землі: результати та перспективи»

Теми обговорення:

 • основні показники ринку землі за 1-й рік його функціонування;
 • найважливіші новації у сфері землеустрою; 
 • робота ринку в умовах воєнного стану;
 • оптимізація та спрощення взаємодії між громадянами й нотаріусами під час укладення угод;
 • можливості електронних аукціонів для землевласників та землекористувачів;
 • подальші етапи в розвитку земельної реформи.

Учасники:

Міністр юстиції України Денис Малюська;

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський;

Віце-президент Нотаріальної палати України Інна Бернацька;

Перша заступниця директора ДП «Прозорро.Продажі» Дарина Марчак;

Старший проектний менеджер з земельної реформи Офісу реформ Кабінету Міністрів України Андрій Мартин.

Місце проведення: Ukraine Media Center – Укрінформ (Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16).

Акредитація представників ЗМІ: ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com.

Акредитація триватиме до 13:30 30 червня 2022 року (для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання).  

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https://www.youtube.com/c/UkrinformTV.

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/announcement/preskonferentsiya-pershiy-rik-rinku-zemli-rezultati-ta-perspektivi

 

Кількість обмежень щодо вчинення операцій з нерухомістю зменшено

29 червня 2022 року

Уряд в Постанові від 24 червня № 719 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану» зменшив встановлену раніше в квітні Постановою від 19 квітня 2022 року № 480 кількість обмежень щодо операцій з нерухомістю.

Відновлена можливість продажу нерухомого майна на підставі нотаріально посвідчених довіреностей, щоправда з певними обмеженнями. Якщо довіреність в Україні посвідчена менше місяця тому, а закордонна - менше 2 місяців, то продаж без проблем. Як повноваження давніші, то потрібна додаткова свіжа заява від продавця щодо підтвердження строку дії довіреності.

Також відновлена можливість відчуження нерухомого майна шляхом внесення до чи виведення з статутних фондів юридичних осіб, - повідомляє  Vitaliy Pravdyuk на своїй сторінці «Все буде Україна! Переможемо!» у Facebook.

 

305 громад у 8 областях України знаходяться у зоні воєнних (бойових) дій, або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)

29 червня 2022 року

Станом на 24.06.2022 року до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 8 областей.

Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (51), Дніпропетровської (7), Луганської (37), Запорізької (53), Херсонської (49), Миколаївської (24), Сумської (18) областей. Загалом у переліку наразі 305 громад.

Зазначений перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міської військових адміністрацій.

У процесі визначення таких територій спираються на три ключові критерії. Це:

 • території, що є тимчасово окупованими;
 • території, що перебувають в оточенні (блокуванні);
 • території, на яких тривають активні бойові дії.

Джерело: https://www.minre.gov.ua/news/onovleno-aktualnyy-perelik-gromad-u-rayonah-boyovyh-diy-na-tot-ta-tyh-shcho-v-otochenni-7

 

Уряд створив посаду Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб. Його контактний номер телефону +38 066 813 62 39

29 червня 2022 року

28 червня Уряд підтримав пропозицію Мінреінтеграції щодо запровадження посади Уповноваженого з питань ВПО — ключової посадової особи в державі, яка захищає права переміщених громадян.  

Уповноважений матиме статус заступника Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та координуватиме формування і реалізацію державної політики щодо внутрішнього переміщення. 

Найближчим часом відбудеться призначення Уповноваженого. 

З будь-яких кризових питань можна звертатися на гарячу лінію Мінреінтеграції – 1548, а також до уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб за телефоном +38 066 813 62 39

Джерело: https://www.minre.gov.ua/news/uryad-stvoryv-posadu-upovnovazhenogo-z-pytan-vnutrishno-peremishchenyh-osib

 

Правила держреєстрації та роботи нотаріусів змінено. Нотаріальна палата України готує інформаційний лист щодо запроваджених змін

29 червня 2022 року

Сьогодні, 29 червня 2022 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 719 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану».

Постановою № 719 вносяться зміни до: 

 • 1) Порядку використання, зберігання, обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх витрачання, затвердженого постановою КМУ від 09.12.2021 № 1290;
 • 2) постанови КМУ від 28.02.2022 № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану»;
 • 3) постанови КМУ від 03.03.2022 № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації»;
 • 4) постанови КМУ від 06.03.2022 № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану».

Більш детально з текстом постанови КМУ № 719 можна ознайомитися за посиланням:  https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini-shchodo-notariatu-ta-derzhavnoyi-reyestraciyi-v-umovah-voyennogo-stanu-i240622-719

Комісією Нотаріальної палати України з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності та її відділом методичного забезпечення й інформаційно-аналітичної роботи готується інформаційний лист щодо запроваджених змін.

Джерело: https://npu.ua/news/kmu-719/

 

Унаслідок махінації із закарпатською землею державі завдано збитків на 2,3 мільйони гривень

27 червня 2022 року

Як встановили поліцейські, будучи головою сільської ради, посадовець безпідставно передав у приватну власність земельну ділянку чоловіку, який уже використав своє право на безоплатне отримання земельної ділянки. Цією особою виявився депутат місцевої сільради. Крім того, ця ділянка знаходилася за межами населеного пункту, відтак розпорядження нею не відносилося до компетенції сільської ради.

На підставі отриманих документів депутат зареєстрував за собою право власності на землю, зазначивши фіктивні дані щодо використання ним раніше свого права на безоплатне отримання ділянки.

Внаслідок махінацій державі було завдано збитків на суму 2,3 млн грн.

На підставі отриманих доказів ексголові сільради та діючому депутатові повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Закарпатська обласна прокуратура.

Джерело: https://www.facebook.com/DSI.police.ukraine/

 

9,5 мільйони гривень становлять збитки, завдані незаконним заволодінням землі у селі Лісники столичної області

27 червня 2022 року

Поліцейські повідомили підозру організованій злочинній групі, яка незаконно заволоділа землею у Лісниках на Київщині. Серед підозрюваних – керівник комерційної структури, експосадовець Держгеокадастру області та киянин.

Як встановили співробітники управління стратегічних розслідувань в Київській області та слідчі обласної поліції, зловмисники на підставі фіктивних документів зареєстрували за собою право власності на земельні ділянки в межах села Лісники. Відповідно до висновку експерта, сума завданих збитків становить понад 9,5 млн грн.

На підставі отриманих доказів трьом особам повідомили про підозру. Керівникові комерційної структури, експосадовцю держгеокадастру області та киянину інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська обласна прокуратура.

Джерело: https://www.facebook.com/DSI.police.ukraine/

 

В Україні зареєстровано 105 173 земельні угоди

27 червня 2022 року

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на 26 червня укладено 105 173 угоди в рамках ринку землі. 

Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5548 нотаріусів. Всього заяв – 6230, із них погоджено 5475, відмову отримали 752, в черзі – 3.

Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

Серед регіонів-лідерів за площею земель, щодо яких зареєстровано правочини, – Харківщина, Дніпропетровщина, Херсонщина, Кіровоградщина та Полтавщина.

Довідково:

1 липня 2021 в Україні офіційно стартував ринок землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання щодо продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Джерело: https://minagro.gov.ua/news/

 

+38(096) 078 84 33 (цілодобово)додатковий номер телефону “гарячої лінії ” для громадян з тимчасово окупованих територій, що перебувають в Україні та за кордоном

27 червня 2022 року

Розпочав роботу додатковий канал зв’язку гарячої лінії Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з кризових питань для громадян, які перебувають за кордоном або на тимчасово окупованих територіях.

“Якщо у вас відсутній мобільний зв’язок, а є лише доступ до Інтернету, ви можете залишити повідомлення або зателефонувати через мобільні застосунки WatsUpp/Telegram/Viber за номером +38(096) 078 84 33 (цілодобово)”, – повідомляє відомство.

За телефоном можна отримати інформацію з гуманітарних питань та питань щодо отримання статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Крім того, можна отримати консультацію щодо повернення громадян з тимчасово окупованих територій до України, в тому числі тих, хто були примусово переміщені до РФ.

 

Припинено право користування 112 гектарами земельних ділянок, що належать до земель історико-культурного призначення, вартістю понад 200 мільйонів гривень

26 червня 2022 року

Обласною прокуратурою в суді відновлено державні інтереси щодо використання земель історико-культурного призначення на Звенигородщині.
Так, на земельних ділянках загальною площею 112 га, ринковою вартістю понад 200 млн грн, які перебувають в оренді підприємства для сільськогосподарського обробітку, розташований об’єкт культурної спадщини, пам’ятка археології – поселення трипільської культури «Глибочок», яке за даними державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» є одним з найраніше відкритих трипільських поселень в Україні та належить до числа найбільших за площею у тогочасному світі.

Нині сільськогосподарський обробіток зазначеної земельної ділянки активно руйнує археологічний шар пам’ятки, що призводить до втрати її наукової цінності.  
Враховуючи незаконність зміни цільового призначення земель, Звенигородською прокуратурою подано до суду позов про припинення сільськогосподарського обробітку цих земель, який господарський суд Черкаської області задовольнив у повному обсязі.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

 

ДО УВАГИ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ!

29 червня 2022 року Мінюст проведе телефонну гарячу лінію за участю посадових осіб Офісу протидії рейдерству

Час роботи телефонної «гарячої лінії» – з 15:30 до 16:30 за номером телефону: (044) 271-17- 86.

Джерело: https://minjust.gov.ua/

 

30 червня 2022 року відбудеться засідання Кваліфікаційної комісії з питань видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника

24 червня 2022 року

На порядок денний засідання виноситься два питання:

 1. Розгляд заяв про допуск до складання кваліфікаційних іспитів, документів і матеріалів, що надійшли до Кваліфікаційної комісії та прийняття рішення про допуск осіб, що подали зазначені документи, до складання кваліфікаційного іспиту.
 2.  Розгляд листів, заяв, клопотань від фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування стосовно анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерам-землевпорядникам.

Сертифіковані інженери-землевпорядники, на дії чи бездіяльність яких надійшли скарги до Кваліфікаційної комісії, можуть взяти участь у засіданні безпосередньо або дистанційно (приєднавшись до онлайн-конференції), попередньо надіславши свої пропозиції та заперечення стосовно порушених питань з метою їх розгляду на черговому засіданні Кваліфікаційної комісії до 28.06.2022 на електронну адресу: kfkm99@gmail.com.

Для реєстрації участі в онлайн-конференції необхідно попередньо звернутися за тел.: 299-35-62

До Кваліфікаційної комісії надійшли на розгляд: подання Держгеокадастру, листи від його територіальних органів, громадян та органів прокуратури, органів місцевого самоврядування щодо порушень сертифікованими інженерами-землевпорядниками вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою при складанні документації із землеустрою, а саме:

1. Скарга СТОВ «Україна» без дати № б/н щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Матющенко Світланою Василівною (кваліфікаційний сертифікат від 07.11.2014 № 012340);

2. Скарга Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області
від 23.02.2022 № 14.55/04-16-1344ВИХ-22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Бокалом Романом Івановичем (кваліфікаційний сертифікат від 30.01.2013 № 001523);

3. Скарга гр. Ружицької Раїси Олександрівни від 22.04.2022 № б/н щодо порушення інженером-землевпорядником Бабаком Миколою Юрійовичем (інформація про кваліфікаційний сертифікат відсутня в реєстрі);

4. Скарга слідчого відділу ВП № 1 Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області від 28.04.2022 № 07.51-95-704ВИХ-22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Пелихом Степаном Йосиповичем (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 001085);

5. Скарги гр. Горбаченка Сергія Володимировича від 28.12.2021 № б/н та 10.02.2022 № б/н щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками Андреєвою Мариною Сергіївною (кваліфікаційний сертифікат від 25.05.2021 № 014812) та Андреєвим Олександром Валентиновичем (кваліфікаційний сертифікат від 05.07.2017 № 013485);

6. Скарга Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України від 06.06.2022 № 01/8-79 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками Ушком Миколою Любомировичем (кваліфікаційний сертифікат від 05.10.2020 № 014593) та Кузь Лілією Романівною (кваліфікаційний сертифікат від 15.12.2020 № 014482);

7. Скарга гр. Лапченко Ольги Юріївни від 24.01.2022 № б/н щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Барановою Тетяною Олексіївною (кваліфікаційний сертифікат від 24.12.2012 № 000057);

8. Скарга Генічеської районної державної адміністрації від 14.02.2022 № 02/20-301/371 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками, які працюють у складі ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Зеніт» Гапієнком Андрієм Вікторовичем (кваліфікаційний сертифікат від 30.01.2013 № 23.01.2013 № 000812) та Гапієнко Марією Вікторівною (кваліфікаційний сертифікат від 15.08.2014 № 011751);

9. Скарга Овідіопольської селищної ради Одеської області від 17.02.2022
№ 02-06/020/324 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками Пашковським Миколою Анатолійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 15.12.2020 № 014490) та Скоковою Олександрою Олександрівною (кваліфікаційний сертифікат від 18.01.2013 № 000510);

10. Скарга гр. Штупуна Анатолія Михайловича від 16.02.2022 № б/н щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Максимчуком Олександром Віталійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 31.03.2015 № 012801);

11. Скарга ГО «СО «Актив учасників гаражного автокооперативу «Вікторія»
від 21.02.2022 № 1 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Лавринчуком Іваном Володимировичем (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 000681);

12. Скарга гр. Єрмак Олени Миколаївни від 15.01.2022 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Бунаком Денисом Юрійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 15.12.2020 № 014467);

13. Лист заступника директора департаменту – начальника відділу взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами Ігоря Кирилюка щодо розгляду листів Київської міської прокуратури від 01.02.2022 № 09/4-5061-22 та від 17.02.2022 № 09/4-5061-22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Холявком Віталієм Миколайовичем (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 000239);

14. Скарга СФГ «Мрія» від 11.02.2022 № 3 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками Жуковським Анатолієм Олексійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 07.05.2015 № 013004) та Поліщуком Борисом Аркадійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 26.03.2013 № 003010);

15. Скарга гр. Кучер Фаїни Миколаївни без дати № б/н щодо порушення сертифікованим інженером – землевпорядником Пазюком Богданом Анатолійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 12.12.2014 № 011821);

16. Лист заступника директора департаменту – начальника відділу реєстрації об’єктів Державного земельного кадастру Олени Сидоренко щодо розгляду скарги адвоката Дмитра Ульянова від 17.01.2022 № 1 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Ключком Андрієм Олександровичем (кваліфікаційний сертифікат від 12.04.2017 № 013448);

17. Скарга журналіста ІА «Стоп корупції ТВ» Новосельцева Михайла Вадимовича від 13.02.2022 № б/н щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Блінічкіном Андрієм Володимировичем (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 001263);

18. Скарга жургаліста ІА «Стоп корупції ТВ» Новосельцева Михайла Вадимовича від 13.02.2022 № б/н щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Гапієнком Андрієм Вікторовичем (кваліфікаційний сертифікат від 23.01.2013 № 000812);

19. Скарга громадського активіста Олександра Костогриза від 02.02.2022 № б/н щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками Петуховою Вікторією Василівною (кваліфікаційний сертифікат від 03.10.2016 № 012939) та Репей Федором Володимировичем (кваліфікаційний сертифікат від 05.11.2019 № 014613);

20. Скарга Подільської районної в місті Києві державної адміністрації від 08.02.2022 № 106-975 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Фальком Ігорем Юрійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 05.04.2013 № 010508); (анульовано наказом Держгеокадастру від 10.12.2021 № 573);

21. Лист Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області
від 07.02.2022 № 21-14-0.5-643/2-22 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками, які працюють у складі ТОВ ПВФ «Лімб» Шкрабак Ганною Іванівною (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 001112) та Спиридоновим Ігорем Валентиновичем (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 001095);

22. Лист Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області
від 07.02.2022 № 21-21-0.2-535/2-22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Коблюком Сергієм Петровичем (кваліфікаційний сертифікат
від 18.01.2013 № 000771);

23. Скарга гр. Шепелевої Галини Михайлівни в особі представника адвоката Трушківської Лесі Вікторівни від 04.02.2022 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Холявком Віталієм Миколайовичем (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 000239);

24. Лист Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області
від 03.02.2022 № 21-6-0.331-506/2-22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Хоменком Олександром Миколайовичем (кваліфікаційний сертифікат від 03.01.2013 № 000394);

25. Лист Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області
від 03.02.2022 № 21-6-0.331-507/2-22 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками, які працюють у складі ТОВ «Терра-Полісся» Поліщуком Борисом Аркадійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 26.03.2013 № 003010) та Жуковський Анатолій Олексійович (кваліфікаційний сертифікат від 07.05.2015 № 013004);

26. Лист Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області від 01.02.2022 № 21-9-0.221-432/0/2-22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Туряницею Маріанною Анатоліївною (кваліфікаційний сертифікат від 12.04.2018 № 013889);

27. Лист заступника директора департаменту – начальника відділу взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами Ігоря Кирилюка щодо розгляду запиту на інформацію журналіста інформаційно-аналітичного видання «КиевВласть» Вікторії Білоус від 01.02.2022 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Кононенком Дмитром Юрійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 24.04.2017 № 004171);

28. Скарга ЛВУМГ ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» від 18.02.2022 № 7305ВИХ-22-268 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Феденком Віктором Павловичем (кваліфікаційний сертифікат від 05.12.2016 № 013424);

29. Скарга адвоката Воїни С. В. від 18.05.2022 № б/н щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Гостинським Юрієм Івановичем (кваліфікаційний сертифікат від 13.05.2019 № 013974) та Аугуст М. І. (інформація про кваліфікаційний сертифікат відсутня в реєстрі);

30. Скарги гр. Демченка А. Г. від 31.05.2022 та від 12.06.2022 щодо порушення сертифікованими інженерами-землевпорядниками Терещенко Оленою Андріївною (кваліфікаційний сертифікат від 10.12.2018 № 014092) та Бризгаліним Дмитром Вікторовичем (кваліфікаційний сертифікат від 15.01.2019 № 013695);

31. Скарга Служби безпеки України щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Кравченко Оленою Ростиславівною (кваліфікаційний сертифікат від 24.12.2012 № 000017);

32. Скарга Зазимської сільської ради Броварського району Київської області від 09.11.2021 № 1317/02-25 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Фальком Ігорем Юрійовичем (кваліфікаційний сертифікат від 05.04.2013 № 010508); (анульовано наказом Держгеокадастру від 10.12.2021 № 573);

33. Скарга гр. Павлова Юрія Володимировича від 01.06.2022 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Фесенком Вадимом Васильовичем (кваліфікаційний сертифікат від 13.03.2015 № 011966);

34. Скарга Броварської окружної прокуратури від 09.06.2022 № 52-1897вих22 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Головатюком Миколою Степановичем (кваліфікаційний сертифікат від 17.05.2017 № 013209);

35. Скарга гр. Атаманчук Людмили Романівни від 09.02.2022 щодо порушення сертифікованим інженером-землевпорядником Ситник Оленою Олександрівною (кваліфікаційний сертифікат від 30.01.2013 № 001495).

Джерело: https://land.gov.ua/

 

Українсько-молдовська робоча група уточнила перелік географічних назв та узгодила подальшу підготовку підсумкових демаркаційних  документів

24 червня 2022 року

У режимі відео-конференції відбулося 54 засідання спільної українсько-молдовської робочої групи з підготовки підсумкових демаркаційних документів, у якому взяли участь представники Департаменту розвитку національної інфраструктури геопросторових даних Держгеокадастру.

Під час засідання було уточнено перелік географічних назв, що використовуються при складанні демаркаційних документів та узгоджено подальші кроки щодо підготовки підсумкових демаркаційних  документів.

Проведення зазначеного заходу є важливим кроком у процесі договірно-правового оформлення державного кордону між Україною та Республікою Молдова.

Джеоело: https://land.gov.ua/

 

Принцип екстериторіальності реєстрації об’єктів Державного земельного кадастру сьогодні вдосконалено

23 червня 2022 року

Відсьогодні принцип випадковості під час розгляду заяв про державну реєстрацію земельної ділянки буде поширюватися на такі транзакції:

 • внесення до ДЗК відомостей та змін до них про земельні ділянки щодо: цільового призначення земельної ділянки, складу угідь, нормативно грошової оцінки земель, віднесення земельної ділянки до земель іншої адміністративно-територіальної одиниці (зміна адреси), обмеження у використані земельної ділянки
 • внесення до ДЗК відомостей про обмеження у використанні земельної ділянки
 • внесення до ДЗК змін до відомостей про обмеження у використанні земельної ділянки
 • внесення до ДЗК відомостей / змін про права суборенди, сервітуту

Повідомив про це на своїй сторінці Facebook  Денис БАШЛИК, заступник міністра Міністерства аграрної політики та продовольства України

 

На Київщині прокуратура вимагає повернути територіальній громаді 49 га земель лісогосподарського призначення вартістю понад 410 млн грн

 23 червня 2022 року

Києво-Святошинська окружна прокуратура звернулася до суду з позовами щодо скасування рішень реєстратора про державну реєстрацію за юридичною особою права приватної власності на земельні ділянки, з одночасним припиненням речових прав щодо зазначених земель.

Прокуратура встановила, що юридична особа набула право власності на земельні ділянки на території с. Дмитрівка Бучанського району.

Однак, відведення у власність вказаних земель відбулося з порушенням вимог земельного та лісового законодавства. Спірні ділянки перебувають у постійному користуванні спеціалізованого лісогосподарського підприємства КП «Святошинське лісопаркове господарство», яке дозволу на їх вилучення та зміну цільового призначення землі не надавало.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що державні акти на право власності на спірні земельні ділянки ніколи не видавались та мають ознаки підробки. Це встановлено під час розслідування кримінального провадження.

Відтак, 49 га земель вартістю понад 410 млн грн на території Бучанського району незаконно вилучені з комунальної власності.

Наразі господарським судом Київської області відкрито провадження у двох справах за позовами прокуратури та призначено їх до судового розгляду.

Джерело:https://kobl.gp.gov.ua/ua

 

За 13,3 млн гривень несплачених коштів за землю судитимуть директора приватного підприємства

              23 червня 2022 року    

Київською міською прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за фактом зловживання повноваженнями службовою особою приватного підприємства, що спричинило майнову шкоду територіальній громаді столиці на суму 13,3 млн гривень (ч. 2 ст. 364-1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що директор одного з приватних підприємств протягом 2013 року уклав низку договорів купівлі-продажу нерухомого майна, розташованого в одному з центральних районів міста Києва.

У подальшому, керівник товариства умисно не уклав договір оренди земельної ділянки площею понад 2 га, з власником в особі Київської міської ради, а користувався нею безоплатно.

Вказаними діями директор підприємства завдав майнової шкоди територіальній громаді столиці у вигляді несплати орендної плати за землю за час фактичного користування нею.

Сума спричинених збитків підтверджена висновком судово-економічної експертизи та становить 13,3 млн гривень.

Наразі обвинувальний акт відносно зловмисника скеровано до суду для розгляду по суті.

 Довідково

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: https://kyiv.gp.gov.ua

 

Прокуратура через суд повернула столиці земельну ділянку на проспекті Романа Шухевича

      23 червня 2022 року  

Столичні прокурори у судовому порядку домоглися повернення громаді земельної ділянки вартістю майже 500 тис. грн на проспекті Романа Шухевича у Деснянському районі столиці.

Установлено, що приватне підприємство без оформлення правовстановлюючих документів використовувало земельну ділянку для розміщення автомийки.

Враховуючи викладене, суд погодився з доводами прокурора про порушення підприємством вимог земельного законодавства та зобов’язав його повернути громаді земельну ділянку, привівши її у придатний для використання стан.

Джерело: https://kyiv.gp.gov.ua

 

Корупційні практики досі поширені у сфері земельних відносин, - зазначив Олександр БАНЧУК, заступник міністра Мінюсту  

21 червня 2022 року

Антикорупційна стратегія України до 2025 року, яку вчора ухвалила Верховна Рада, є справжньою дорожньою картою, спрямованою на подолання корупції. За словами заступника Міністра юстиції України Олександра Банчука, стратегія визначає конкретні цілі і завдання та пропонує чіткий план заходів на їх виконання.

«Відмінність першої антикорупційної стратегії від цієї полягає в тому, що тоді в нас взагалі не було антикорупційних інституцій. Тому головним завданням стало формування антикорупційної системи органів. Це завдання було виконано і створена антикорупційна інфраструктура. На сьогодні створені такі спеціалізовані інституції, як НАБУ, НАЗК, САП, ВАКС. Тепер стоїть завдання удосконалити діяльність цих органів», - зазначив Олександр Банчук.

Зокрема, першим блоком завдань і цілей Антикорупційної стратегії України до 2025 року є забезпечення ефективності антикорупційної політики та її реалізації. Це означає, що має бути створена міжвідомча координаційна робоча група, що передбачатиме командну роботу всіх органів влади для подолання корупції. Також передбачається розробка антикорупційної програми на виконання цієї стратегії з детальним кроками та визначеними відповідальними органами та особами за виконання кожного з прописаних пунктів.

«Це організаційний компонент. Є ще змістовий – необхідна відповідність змін у сфері правосуддя, органів правопорядку і прокуратури, змін у відповідних галузях, таких як охорона здоров’я, земельні відносини, містобудування... Тобто в тих сферах, де є досі поширеними корупційні практики і відповідно передбачені зміни. Дуже важливо, що стратегія, крім загальних речей, передбачає конкретні заходи в конкретних галузях», - пояснив заступник Міністра.

Джерело: https://minjust.gov.ua/

 

Денис БАШЛИК, заступник міністра Міністерства аграрної політики та продовольства України: «Держгеокадастр розширив перелік документацій, які реєструватимуться за принципом екстериторіальності»

16 червня 2022 року

Цифрова трансформація має стати звичним процесом для усіх органів державної влади. З огляду на це, ми продовжуємо їхню цифровізацію.

Відучора запроваджено функціональну можливість у програмному забезпеченні ДЗК у частині визначення державних кадастрових реєстраторів Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та його територіальних органів під час розгляду заяв про державну реєстрацію земельної ділянки за принципом випадковості для таких транзакцій:

 • здійснення державної реєстрації земельної ділянки, утвореної шляхом передачі у власність/оренду із земель державної чи комунальної власності;
 • здійснення державної реєстрації земельної ділянки, утвореної шляхом об’єднання раніше сформованих земельних ділянок;
 • здійснення державної реєстрації земельної ділянки, яку було надано в оренду, без присвоєння кадастрового номера;
 • здійснення державної реєстрації земельної ділянки з існуючим державним актом без кадастрового номера.

Це лише другий етап розширення переліку видів документацій, які підпадатимуть під реєстрацію за принципом екстериторіальності. На майбутнє – плануємо фіналізувати увесь процес повністю, але про це згодом.

Джерело інформації: сторінка "Ти ж хотів землі цієї, тож змішайся з нею"  Дениса Башлика у Facebook

 

Спрощену процедуру передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту передбачає законопроєкт №7398

16 червня 2022 року

Комітети Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та з питань екологічної політики та природокористування підтримали та рекомендували парламенту прийняти за основу законопроєкт № 7398, який посилює контроль за виконанням планувальних рішень щодо розвитку мережі захисних споруд цивільного захисту, а також за розміщенням та будівництвом таких об’єктів.

Йдеться про законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій», розроблений робочою групою, створеною Мінрегіоном спільно з профільним Комітетом ВР.

«Нам потрібні укриття. Росія може вдарити в будь-яку точку України. Тому Мінрегіон спільно з профільним парламентським комітетом напрацювали зміни до містобудівного законодавства. Ці зміни забезпечать виконання вимог цивільного захисту населення на всіх стадіях містобудівної діяльності. Від планування забудови території — до прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів», — наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Зокрема, законопроєкт №7398 містить низку законодавчих ініціатив:

 • врахування заходів цивільного захисту ще на стадії розроблення містобудівної документації;
 • обов’язковості залучення представників ДСНС до розгляду містобудівної документації на засіданнях архітектурно-містобудівних рад;
 • спрощення процедури передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту;
 • обов’язковості розроблення розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту під час проєктування об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично перебуватимуть понад 100 осіб. При цьому проєктні рішення передбачені цим розділом мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Наразі Мінрегіон спільно з Комітетами ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та з питань екологічної політики та природокористування, а також Державною службою України з надзвичайних ситуацій розпочали роботи з доопрацювання законопроєкту №7398 для розгляду у парламенті в другому читанні. 

Джерело: https://www.minregion.gov.ua/

 

У Міндовкіллі відновили з обмеженнями роботу реєстру з оцінки впливу на довкілля (ОВД)

16 червня 2022 року

Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 15 червня 2022 р. № 225 частково відкрито доступ до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Як повідомили у Міністерстві, тепер для суб’єктів господарювання:

 • 1) вхід до кабінету користувача відновлений за електронним цифровим підписом;
 • 2) при заповненні даних по реєстраційній справі ОВД у розділі «Назва справи» та «Опис планованої діяльності» місце розташування планованої діяльності не зазначається. Не потрібно також відмічати місце провадження планованої діяльності на сервісі Google maps;
 • 3) завантаження документації з ОВД здійснюється суб’єктом господарювання у звичному режимі;
 • 4) продовжені строки громадського обговорення від дати закриття Реєстру (22 березня 2022 р.) до дня його відкриття.
 • 5) не потрібно у друкованих засобах масової інформації повторно публікувати повідомлення про плановану діяльність та оголошення про початок громадського обговорення Звіту з ОВД.

Для громадськості:

 • 1) забезпечена можливість відслідковувати хід процедур ОВД у Реєстрі;
 • 2) документація з ОВД надаватиметься органом, що здійснює процедуру ОВД, за запитом після ідентифікації осіб, що її запитують;
 • 3) представники громадськості можуть надавати зауваження та пропозиції до планованої діяльності протягом 25 робочих днів, Звіти з ОВД якої завантажені у Реєстр після 22 березня 2022 р.;
 • 4) за тими справами з ОВД, де громадське обговорення Звіту з ОВД розпочалося до 22 березня 2022 р., строк обговорення продовжений на ту кількість робочих днів, на яку був закритий Реєстр.

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/39302.html

 

В програмному забезпеченні Державного земельного кадастру 15 червня 2022 року запроваджено функціонал щодо державної реєстрації земельної ділянки за принципом випадковості

 

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомляє, що 15 червня 2022 року запроваджено функціональну можливість в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру в частині визначення державних кадастрових реєстраторів Держгеокадастру та його територіальних органів при розгляді заяв про державну реєстрацію земельної ділянки за принципом випадковості для таких транзакцій, а саме:

 • здійснення державної реєстрації земельної ділянки, утвореної шляхом передачі у власність/оренду із земель державної чи комунальної власності;
 • здійснення державної реєстрації земельної ділянки, утвореної шляхом об’єднання раніше сформованих земельних ділянок;
 • здійснення державної реєстрації земельної ділянки, яку було надано в оренду, без присвоєння кадастрового номера;
 • здійснення державної реєстрації земельної ділянки з існуючим державним актом без кадастрового номера.

Джерело: https://land.gov.ua/

 

Орендою українських земель сільськогосподарського призначення зацікавилася Туреччина

16 червня 2022 року

Туреччина веде переговори про оренду сільськогосподарських земель одночасно з  Україною та  країнами Латинської Америки і Африки.

Міністр сільського господарства Туреччини Вахіт КІРІШЧІ заявив, що переговори з деякими країнами завершилася домовленістю, з іншими ще тривають.

На орендованих землях будуть вирощувати сільськогосподарську продукцію, яку не можна виробляти в Туреччині за кліматичних умов, або виробництво якої є недостатнім.

На орендованих землях, у зв'язку із зростанням цін на корми, турецьке сільгоспвідомство планує вирощувати кормові культури.

Також Туреччина прагне стати імпортером сільгосппродукції. Для цього їй не вистачає сільгоспугідь. Тому вирішила орендувати землі за кордоном.

Джерело: https://www.turkiyegazetesi.com.tr/ekonomi/873264.aspx

 

В Україні зареєстровано 103190 земельних угод

14 червня 2022 року

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на 12 червня укладено 103 190 угод в рамках ринку землі. 

Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5534 нотаріуси. Всього заяв – 6209, із них погоджено 5464, відмову отримали 741, в черзі – 4.

Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

Серед регіонів-лідерів за площею земель, щодо яких зареєстровано правочини, – Харківщина, Дніпропетровщина, Херсонщина, Кіровоградщина та Полтавщина.

Довідково

1 липня 2021 в Україні офіційно стартував ринок землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання щодо продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Джерело:  https://www.kmu.gov.ua/

 

Упродовж минулого тижня обстежено 6718 гектарів земельних ділянок

14 червня 2022 року

З 6 по 13 червня 2022 року піротехнічні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій обстежили 6718 гектарів земельних ділянок,  виявили, вилучили та знешкодили 4509 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 5 авіаційних бомб.

Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України обстежено 38659 гектарів земельних ділянок, виявлено, вилучено і знешкоджено 134895 вибухонебезпечних предметів та 601,7 кг вибухової речовини, у тому числі 1988 авіаційних бомб.

Джерело:  https://www.kmu.gov.ua/

 

32 гектари цінних земель включать до складу                                                                   національного парку «Синьогора»

14 червня 2022 року

Кабінет Міністрів України, схваливши проект Указу Президента «Про зміну меж Національного природного парку «Синьогора» згідно з яким 32 гектари цінних земель додатково  включать до його складу.

Площу парку планують збільшити за рахунок земель державної власності у Івано-Франківському районі однойменної області. Це дозволить встановити на цих територіях відповідний правовий режим та подбати про збереження і відтворення природних комплексів з особливою природоохоронною, оздоровчою, історико-культурною та науковою цінністю.

«Синьогора» це місце, де охороняють природу та водночас показують відвідувачам всю красу українських гір. Національний парк оберігає унікальний природний комплекс гірського масиву Горгани. Саме тут пролягає частина Східно-Карпатського Туристичного Шляху. У парку росте значна площа пралісів та старовікових лісів, які належать до залишків оригінальної дикої природи в Європі.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/

 

На майже 80 гектарах земельних площ                                                                                останнім тижнем спостерігалися пожежі:                                                                          горіли ліси, торфовища, сміттєві звалища

               13 червня 2022 року

Про це повідомляють рятувальники столичної області.

Минулого тижня  пожежників Київщини залучали до ліквідації пожеж у таких екосистемах:

 • трави — 75 випадків на площі 18 га,
 • лісові пожежі — 15 випадків на площі 60 га,    
 • сміттєві звалища — 15 випадків на площі 0,15 га,
 • торфовища  —  2 випадки на площі  0,08 га.

На окремих земельних ділянках гасіння, стверджують пожежники, стає неможливим з причин їх замінування ворогом.   

Вогнеборці закликають громадян не залишати вогнища без нагляду, а також не підпалювати суху траву, сміття чи чагарники.

 

Ігор ДОЛИНСЬКИЙ,                                                                                                                    директор  КП «Київський інститут земельних відносин»:                                            «ЦНАПи знову в Цифровому»

13 червня 2022 року

Записуйтеся в електронну чергу на зручний час

ЦНАПи відновили роботу в Києві та повернулися в Цифровий.

1. Відкривайте «Адміністративні послуги» — «Запис до ЦНАП».

2. Вибирайте послугу та зручний час.

3. Отримуйте номер в електронній черзі.

ЦНАПи працюють у будні з 9:00 до 18:00. За консультацією звертайтеся на гарячу лінію: 044 202 60 38, 044 202 60 39

 

Земля – у віртуальному світі

Понад $72 млн від продажу віртуальної землі отримала NFT-гра Illuvium

13 червня 2022 року

Під час голландських аукціонів проект реалізував 19 969 із виставлених на продаж 20 000 лотів. Ділянки можна було купити за ETH або sILV2 – актив, у якому виплачується винагорода за стейкінг токена управління ILV.

Загалом продаж приніс 4018 ETH та 239 388 sILV2.

Ділянки надають гравцям можливість упіймати монстрів, яких потім залучають до битв, та ігрові ресурси. Власники також отримують 5% доходів від землі.

Загалом у грі буде 100 000 віртуальних ділянок, розділених на чотири рівні в залежності від рідкості та можливостей.

Гра знаходиться на стадії бета-тестування, повноцінний запуск заплановано на третій квартал 2022 року. Дві «стадіонні» ділянки землі п'ятого рівня, задіяні для турнірів гравців, будуть продані на окремих аукціонах.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року користувач купив віртуальну ділянку в NFT-грі Axie Infinity за 550 ETH - близько $2,46 млн на той момент.

Джерело: новини ForkLog у Telegram

 

Валерій ЗАЛУЖНИЙ, Головнокомандувач Збройних Сил України: "На сході кожен метр землі политий кров’ю"

- Противник сконцентрував головні зусилля на півночі Луганської області. Він масово застосував артилерію і, на жаль, має десятикратну вогневу перевагу. Але, попри все, ми продовжуємо утримувати позиції. Кожен метр української землі там политий кров'ю, але не тільки нашою, а й окупанта – проінформував Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний  голову Об'єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі.

За його словами, ширина фронту становить 2450 км, з яких на 1105 км ведуться активні бойові дії.

Про це Валерій Залужний повідомив в Телеграм.

 

Понад 19 гектарів столичної землі передано у постійне користування для збереження, використання та відтворення зелених насаджень парку відпочинку біля Совських ставків

13 червня 2022 року

Столична міська рада надала «Київзеленбуду» дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 19,1187 га у постійне користування для збереження, використання та відтворення зелених насаджень парку відпочинку біля Совських ставків на просп. Валерія Лобановського, 113 у Голосіївському районі згідно з план-схемою.

Відповідне рішення ухвалено на підставі статей 9 та 123 Земельного кодексу України, пункту 34 частини першої статті 26 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні».

Джерело: https://www.sovki.org/single-post/

 

Архівні документи Верховної Ради України за 1990–1996 роки                                доступні онлайн

12 червня 2022 року

Колектив Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України завершив завантаження до онлайн-ресурсу копії документів з фонду Верховної Ради України періоду утвердження української незалежності. Це 206 620 сканкопій аркушів документів з 1015 справ за 1990–1996 роки. Серед них закони, укази, постанови Верховної Ради України та їх проєкти, а також документи з підготовки та видання: протоколи та стенограми засідань. Роботи із публікування документів вищого законодавчого органу України будуть тривати і надалі.

Документи доступні за посиланням: https://e-resource.tsdavo.gov.ua/inventories/8/

Джерело:https://minjust.gov.ua/

 

Для тих, хто хоче купити земельні ділянки                                                                    через систему Прозорро.Продажі

11 червня 2022 року

Система Прозорро.Продажі працюватиме за таким графіком:

12 червня 2022 року — Трійця (неділя). Цьогоріч випадає на неділю, тому вихідний автоматичний переноситься на понеділок 13 червня. Але через воєнний стан у країні, понеділок, 13 червня, буде робочим днем.

28 червня — День Конституції України. Випадає на вівторок і цей день також є робочим на період воєнного стану. Вихідний день у понеділок, 27 червня також відмінено.

За стандартним графіком аукціони проходять у робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 години.

Джерело: https://sale.auction.org.ua/

Не прозівайте!

Тринадцять присадибних земельних ділянок                                                                 продає Національний банк України 

11 червня 2022 року

Національний банк України (НБУ) на підставі Рішення Правління Національного банку України про відчуження від 23.05.2022 року № 244-рш виставив на продаж  13 земельних ділянок різної площі - від 1 до 20 гектарів – за цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)».

Торги відбудуться  30 червня 2022 року в системі  ProZorro.Продажі.  Прийом заяв та документів до 29.06.2022 до 20-00 включно.

Що пропонує організатор аукціону – НБУ:

 • Земельна ділянка площею 1,2559 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:007:0179. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 1,6901 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:007:0180. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 1,8901 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:002:0209. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 1,7862 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:008:0192. Цільове призначення: для житлової та громадської забудови.
 • Земельна ділянка площею 4,0581 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:007:0170. Цільове призначення: для житлової та громадської забудови.
 • Земельна ділянка площею 2,4160 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:05:005:0303. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 5,2001 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:014:0139. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 4,1957 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:014:0141. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 5,4939 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:014:0144. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 9,5465 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:014:0148. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 6,8450 га/ Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Білогородка. Кадастровий номер 3222480400:06:014:0140. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
 • Земельна ділянка площею 14,0534 га/ Київська обл., Макарівський р-н, Макарівська сільрада. Кадастровий номер 3222755102:02:015:0002. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
 • Земельна ділянка площею 20,7737 га/ Київська обл., Макарівський р-н, Макарівська сільрада. Кадастровий номер 3222755102:02:015:0001. Цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Джерело: https://sale.auction.org.ua/

 

Науковці обстежили земельні ділянки, які зазнали різного виду порушень в результаті авіаційних та артилерійських обстрілів, і надали рекомендації щодо їх подальшого використання

10 червня 2022 року

У непростих умовах воєнних дій Національна академія аграрних наук продовжує роботу з підтримки сільськогосподарської галузі України. Вплив різного роду зброї на стан поверхні ґрунту на полях держави потребує всебічного аналізу (хімічного, фізичного та біологічного). Звичайно ж, такі роботи можливо проводити тільки після перевірки на предмет наявності вибухових об’єктів та розмінування території.

Співробітники Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського НААН обстежили земельні ділянки, які зазнали різного виду порушень в результаті авіаційних та артилерійських обстрілів. За результатами аналізу ґрунту не виявлено суттєвих змін вмісту макроелементів (азоту, фосфору та калію).

Експерти рекомендують після розмінування вилучити крупні уламки снарядів задля безпечної роботи у полях. Залежно від розміру пошкоджень ґрунту пропонується:

 • вирви глибиною понад 1,5–2 м засипати материнською породою та ґрунтовою масою, що залишилися на місці вибуху, в порядку, який забезпечить найбільшу продуктивність рекультивованих земель;
 • порушення ґрунту від авіа удару вирви глибиною до 1,5 м - засипати ґрунтовою масою, що залишилася на місці вибуху;
 • порушення ґрунту за використання  реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), артилерії калібру 122 мм та 152 мм - вирівняти поверхню ґрунту.

Для визначення стану ґрунтового покриву, що зазнав руйнацій внаслідок воєнних дій, пропонується провести ґрунтово-агрохімічне обстеження території для визначення ступеню погіршення стану ґрунту, розробити плани заходів з його рекультивації.

У разі великих за глибиною і площею пошкоджень через 2-5 років потрібно буде провести "ремонт території" через додавання ґрунтової маси в місцях просадок та вирівнювання поверхні.

Неминучі артефакти — дрібні уламки снарядів, після такого роду воєнного впливу, навряд чи будуть вилучені з ґрунту в найближчий час. Фахівці радять поки що просто не звертати на них уваги.

Джерело: http://naas.gov.ua

 

Спеціальний дозвіл для виконання                                                                              топографо-геодезичних вишукувань

9 червня 2022 року

Сьогодні набрав чинності Закон України від 12.05.2022 № 2247-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану», яким, зокрема, передбачено створення правових передумов для забезпечення громадян та суб’єктів підприємницької діяльності в умовах воєнного часу послугами зі складання документації із землеустрою, топографо-геодезичних і картографічних робіт, оцінки майна, експертної грошової оцінки земельних ділянок, що є критичними для функціонування земельно-майнових відносин.

Відповідно до цього закону на період дії воєнного стану для виконання обстежувальних, вишукувальних, топографо-геодезичних робіт, у тому числі для складання документації із землеустрою, використання геодезичного обладнання (геодезичних ГНСС-приймачів, електронних тахеометрів, теодолітів), користування геодезичними та картографічними даними, відомостями про координати пунктів Державної геодезичної мережі, а також надання відомостей про координати поворотних точок меж об’єктів Державного земельного кадастру сертифіковані інженери-землевпорядники та/або сертифіковані інженери-геодезисти повинні отримати від органу Служби безпеки України спеціальний дозвіл на виконання топографо-геодезичних вишукувань.

Для отримання цього спеціального дозволу сертифікований інженер-землевпорядник та/або сертифікований інженер-геодезист подає заяву (рекомендовану форму заяви можна завантажити за посиланням: https://bit.ly/3msL526) до обласного органу Служби безпеки України тієї області, на території якої планується виконання топографо-геодезичних вишукувань.

Перевірка сертифікованих інженерів-землевпорядників, сертифікованих інженерів-геодезистів у зв’язку з наданням спеціального дозволу на виконання топографо-геодезичних вишукувань під час дії воєнного стану здійснюється органами Служби безпеки України протягом 10 днів з дня подання клопотання та доданих до нього документів.

Водночас повідомляємо, що відповідно до підпункту 3 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07 травня 2022 р. № 564 «Деякі питання ведення та функціонування Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану» надання доступу до Державного земельного кадастру (ДЗК) користувачам, які мали такий доступ до 24 лютого 2022 р., здійснюється за рішенням Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на підставі звернень таких користувачів до зазначеної Служби.

Враховуючи положення ЗУ від 12.05.2022 № 2247-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану», для відновлення доступу до ДЗК в частині отримання відомостей про координати поворотних точок меж об’єктів ДЗК сертифіковані інженери-землевпорядники та сертифіковані інженери-геодезисти подають до Держгеокадастру заяву про відновлення такого доступу у довільній формі з долученим до неї спеціальним дозволом на виконання топографо-геодезичних вишукувань, виданим органом Служби безпеки України.

Джерело: https://land.gov.ua/

 

Перелік нотаріусів від 03.06.2022, які  за умов воєнного стану вчиняють нотаріальні дії щодо цінного майна

8 червня 2022 року

З переліком нотаріусів по областях можна ознайомитися:

https://minjust.gov.ua/m/perelik-notariusiv-vid-03062022-yakimi-v-umovah-voennogo-stanu-vchinyayutsya-notarialni-dii-schodo-tsinnogo-mayna

За інформацією пресслужби Мін'юсту  до переліку включені державні та приватні нотаріуси України, які перебувають на своїх робочих місцях та фактично здійснюють нотаріальну діяльність.  Ці нотаріуси мають право в умовах воєнного стану посвідчувати:

 • договори щодо відчуження, поділу (виділу) нерухомого майна;
 • спадкові договори;
 • договори іпотеки, про заміну кредитора (відступлення прав вимоги) за кредитним договором та/або договором іпотеки, задоволення вимог іпотекодержателя, встановлення довірчої власності на нерухоме майно;
 • договори про визначення розміру часток у праві спільної власності, поділу спільного майна подружжя (виділу з нього);
 • договори позички, найму (оренди), лізингу будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) на строк не менш як три роки;
 • договори відчуження цінних паперів, корпоративних прав, у тому числі договорів про внесення змін до таких договорів або їх розірвання (припинення);
 • довіреності на право розпорядження нерухомим майном, управління і розпорядження цінними паперами, корпоративними правами, на право доступу до індивідуального банківського сейфа;
 • засвідчувати справжність підпису на актах приймання-передачі частки (частини частки) у статутному (складеному) капіталі (статутному фонді) юридичної особи;
 • видавати свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя (колишнього з подружжя) на підставі їх спільної заяви, свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (електронних аукціонів), у тому числі тих, що не відбулися.

Мін'юст також проінформував, що перелік нотаріусів буде постійно оновлюватися.

 

Зареєстровано 102 321 земельну угоду в межах функціонування ринку землі

6 червня 2022 року

На своїй сторінці «Ти ж хотів землі цієї, тож тепер змішайся з нею» у Facebook Денис БАШЛИК, заступник міністра Міністерства аграрної політики повідомляє, що станом на 6 червня укладено 102 321 угоду в межах функціонування ринку землі.

Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5 526 нотаріусів. Усього заяв – 6 195, із них погоджено 5 459, відмову отримали 730, у черзі – 7. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

Серед регіонів-лідерів за площею земель, щодо яких зареєстровано правочини – Харківщина, Дніпропетровщина, Херсонщина, Кіровоградщина та Полтавщина.

 

Вирок Оресту Фурдичку залишено без змін: вісім років неволі з конфіскацією майна за виділення земельних ділянок і отримання хабара

6 червня 2022 року

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок Оресту Фурдичку, колишньому директору Інституту агроекології і економіки природокористування Національної академії аграрних наук України, яким призначено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади в державних та комунальних підприємствах, пов’язаних з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, строком на 3 роки та конфіскацією всього майна.

Фурдичка визнали винним у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за виділення під будівництво земельних ділянок, що належать Інституту.

Детективи НАБУ затримали Фурдичка ще в грудні 2017 року неподалік від його місця роботи з першою частиною хабара ($300 тисяч). Загалом він мав отримати $500 тисяч.

Майна у Фурдичка, який все життя на державних посадах, чимало: 9 квартир (8 в Києві + у Львові площею 250 квадратів), 2 будинки під Києвом загальною площею понад 500 квадратів, 3 авто (BMW X5 і два Nissan), на двох з дружиною кількадесят тисяч доларів і євро.

Довідково

Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня його постановлення.

Джерела: https://hcac.court.gov.ua/,  https://antac.org.ua/

 

Викрито незаконне володіння 1170 га земель лісового фонду вартістю 410 млн грн

3 червня 2022 року

Прокурори Новоград-Волинської окружної прокуратури, з метою захисту інтересів держави, до шести приватних підприємств заявили позови про витребування з незаконного володіння земельних ділянок лісового фонду комунальної власності загальною площею понад 1170 га вартістю 410 млн грн.

Наразі Господарським судом Житомирської області у всіх справах відкриті провадження.

Прокурорами встановлено, що приватні сільськогосподарські підприємства незаконно набули право власності на земельні ділянки, у тому числі вкриті лісовою рослинністю.

Зокрема, підприємства зареєстрували за собою ці земельні ділянки, незважаючи на те, що вони понад 15 років перебувають у постійному користуванні ДП Ємільчинський лісгосп АПК «Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс», власником якого є Житомирська обласна рада.

За повідомленнями  Житомирської обласної прокуратури

 

Національній академії аграрних наук України повернуто понад сімсот гектарів земель сільгосппризначення

3 червня 2022 року

На Житомирщини через суд припинено незаконне користування десятьма земельними ділянками сільськогосподарського призначення загальною площею 707 га.

За позовом Коростенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Національної академії аграрних наук України Господарський суд Житомирської області визнав недійсним договір про спільний обробіток землі (спільну діяльність) та зобов’язав приватне товариство повернути землі вартістю понад 176 млн грн.

Довідково

У вересні 2020 року Поліська дослідна станція ім. О.М. Засухіна Інституту картоплярства НААН України уклала з приватним товариством договір про використання 707 га земель сільськогосподарського призначення.

Прокурора встановила, що договір про спільну діяльність з використання землі державної власності є удаваним та приховує дійсний зміст правовідносин між приватним підприємством і дослідним господарством, а насправді землю передано в оренду.

Такий правочин є протиправним, оскільки дослідне господарство є лише користувачем землі державної власності і не наділене повноваженнями передавати угіддя у користування чи оренду.

За повідомленнями Житомирської обласної прокуратури

 

Запрацювала електронна платформа для збору інформації про завдані війною збитки фермерам, господарствам, сільгосппідприємствам

2 червня 2022 року

Війна, розв’язана Росією проти України, поставила під загрозу продовольчу безпеку світу. Ворог навмисно мінує поля, потужності, викрадає та підриває сільськогосподарську техніку, збіжжя, знищує об’єкти аграрної інфраструктури.

Для якнайшвидшої відбудови аграрного потенціалу України важливим кроком є саме фіксація та документування завданих збитків, їх оцінка.

З метою чіткого розуміння географії та розміру збитків асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки Мінагрополітики створила електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України.

За допомогою цього інструменту суб’єкти господарювання (фермери, господарства, сільгосппідприємства) можуть подати заявку та повідомити про завдані їм збитки для опрацювання органами державної влади з метою подальшого відшкодування та компенсацій.

 Види майна, які можна фіксувати, як зруйновані, викрадені чи пошкоджені:

 • земельні ділянки;
 • інфраструктурні об’єкти;
 • сільськогосподарська техніка;
 • вантажні та легкові автомобілі;
 • запаси ресурсів;
 • обладнання та устаткування;
 • продукція тваринництва та рослинництва.

Зафіксувати збитки можна за посиланням: https://damagedagro.in.ua/

Джерело: https://minagro.gov.ua

 

Близько 300 тисяч квадратних кілометрів отчої землі потребують розмінування

2 червня 2022 року

- На сьогодні розмінування потребує близько трьохсот тисяч квадратних кілометрів території Української держави. Задля цього особовий склад піротехнічних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) збільшено до 1,5 тисячі чоловік, - проінформував делегацію «Human Rights» Сергій КРУК, голова цієї служби.

Довідково

За Вікіпедією площа України становить 603700 кв. км, 7%  - внутрішні води.

***

 «Г'юман Райтс Вотч» — міжнародна, неурядова, неприбуткова організація, яка займається захистом прав людини більш ніж у 70 країнах світу зі штаб-квартирою у Нью-Йорку, США. Організація була заснована у 1978 році під назвою «Гельсінкі вотч», теперішня назва прийнята у 1988 році.

 

Денис Монастирський: Ще понад 30 млн га території України потребують розмінування

2 червня 2022 року

Ще понад 30 млн га території України потребують розмінування. Про це сьогодні, 2 червня, повідомив Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час телемарафону «Єдині новини», де обговорили питання розмінування та безпеки громадян.

Денис Монастирський розповів, що на сьогодні проводиться розмінування Київської, Сумської, Чернігівської, Харківської областей. Проведено оперативне розмінування понад 2,7 млн га.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/denis-monastirskij-shche-ponad-30-mln-ga-teritoriyi-ukrayini-potrebuyut-rozminuvannya

 

Веревський викупив 134 тисячі гектарів земельного банку агрохолдингу "Кернел" - за ціною 1567 доларів США за гектар

27 квітня 2022 року

Головний акціонер та голова ради директорів агрохолдингу «Кернел» Андрій Веревський викупив чверть земельного банку компанії – 134 тисячі гектарів земель разом із пов’язаною з  ними інфраструктурою, обладнанням та оборотним капіталом за 210 мільйонів доларів.

До речі,  станом на липень 2021 року земельний банк "Кернела" становив 510 тисяч гектарів.

 Як повідомляє, «Інтерфакс-Україна», посилаючись на біржове повідомлення "Кернела", рада директорів агрогрупи ухвалила рішення відмовитися від частини своїх господарств з метою зниження бізнес-ризиків та покращення середньострокової ліквідності в умовах війни в Україні.

Причиною скорочення активів агрохолдинг назвав блокаду експорту з морських портів України військовими кораблями російських окупантів, що негативно позначається на фінансових показниках "Кернела" і створює ризик розпаду його рослинницького сегменту.

Уточнюється, що ніхто з місцевих чи іноземних потенційних інвесторів не виявив інтересу до придбання цих активів через несприятливі перспективи агробізнесу в Україні у воєнний час, тому мажоритарій холдингу Веревський погодився виступити у ролі інвестора останньої інстанції для підтримки компанії в поточних обставинах, уклавши 26 квітня угоду з радою директорів "Кернела" про відчуження відповідних активів.

"Винагорода, яка має бути виплачена покупцем компанії, становить $210 млн, що має на увазі суттєву премію порівняно з актуальним станом ринку", – підсумував агрохолдинг у повідомленні.

 

Держгеокадастр не вважатиме відсутність вчасно отриманого свідоцтва про підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів порушенням норм чинного законодавства, оскільки під час воєнного стану курси не проводяться

22 квітня 2022 року

На виконання вимог статті 66 Закону України «Про землеустрій» та статті 5-1 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» сертифіковані інженери-землевпорядники зобов’язані не рідше одного разу на чотири роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації, а також сертифіковані інженери-геодезисти зобов’язані не менш як один раз на два роки підвищувати свою кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації.

У зв’язку із запровадження в Україні воєнного стану, відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у вищих навчальних закладах, які уклали договір з Держгеокадастром не провадяться курси підвищення кваліфікації.

З урахуванням вищезазначеного, до відновлення проведення курсів підвищення кваліфікації, Держгеокадастр не вважатиме відсутність вчасно отриманого свідоцтва про підвищення кваліфікації порушенням норм чинного законодавства.

Джерело: land.gov.ua