Україна має 30% світового чорнозему

Україна має 30% світового чорнозему та грає ключову роль у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки,  FAO

 Укрінформ, 21 жовтня 2016

 

       Україна має у розпорядженні 30 відсотків усього світового чорнозему, тому все, що пов'язано з сільськогосподарською галуззю, має тут величезний потенціал. Зокрема, країна грає ключову роль у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.

       Про це заявив Координатор регіональних стратегічних програм Продовольчої та сільськогосподарської Організації Об'єднаних Націй(FAO) в Європі та Центральній Азії Раймунд Йеле.

       «Україна має 30 відсотків усього світового чорнозему, і це надзвичайно позитивна відправна точка. Сільське господарство, як і раніше, буде одним із ключових чинників української економіки. Все пов'язане з сільськогосподарською галуззю — переробка, торгівля, постачання сировини — має тут величезний потенціал», — заявив представник FAO.

       Зокрема, на його думку, у країни є величезний потенціал у молочній і зерновій галузі.

       «У молочній промисловості виробничий потенціал все ще дуже високий. Зерна може вироблятися ще більше, ніж виробляється нині», — заявив Йеле.

       Він підкреслив, що з виробництва соняшнику Україна вже посідає перше місце у світі.

       «Незважаючи на всі існуючі проблеми, я з великим оптимізмом дивлюся на майбутнє українського сільського господарства. Ми чекаємо, що до 2050 року населення Землі досягне 9 мільярдів осіб, і Україна буде ключовим гравцем у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки. Я без тіні сумніву заявляю: без України у нас були б проблеми», — підкреслив експерт.

       Проте, за його словами, щоб залишатися конкурентоздатною й забезпечувати стабільний розвиток, Україна потребує розвитку інфраструктури, проведення досліджень і розробок, організації систем навчання, поліпшення виробництва насіння, а також у прийнятті державної політики, що стимулює розвиток сільського господарства.

       Сільським виробникам, підкреслив Йеле, необхідно забезпечити доступ до земельного ринку з однозначними правилами гри, і в доступ до джерел фінансування. Представник FAO зазначив, що зосередження уваги винятково на великих виробниках було б помилкою.

       «Що у цьому випадку станеться з сільськогосподарськими районами? Якщо у нас існуватимуть тільки великі господарства, ми отримали б порожні міста у сільській місцевості, безробіття і відтік населення. Підтримка дрібних фермерських господарств є найважливішою стратегією підтримки життя на селі та розвитку сільських районів», —  заявив він.

       Загальна стратегія, на думку експерта FAO, має бути спрямована на приватизацію державних підприємств і відповідну зміну ролі міністерства аграрної політики й інших державних відомств, які мають відношення до сільського господарства.

       «Нині Міністерство аграрної політики та продовольства має докласти додаткових зусиль щодо зосередження на виробленні необхідної політики й нормативно-правової бази замість того, щоб займатися розвитком виробництва на різних державних сільськогосподарських підприємствах», — підкреслив експерт.

       Нагадаємо, Продовольча і сільськогосподарська Організація Об'єднаних Націй в Європі й Центральній Азії заявляє про «жахливу ситуацію» з повноцінним харчуванням жителів України.