Плата за землю

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ: ЗМІНИ У 2018 РОЦІ

 

       Постійні зміни податкового законодавства в частині плати за землю призводять до зміни щорічної суми цієї плати, і 2018 рік не є виключенням.

       Законом України від 07.12.2017 р. № 2245 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (далі - Закон № 2245) внесено низку змін до ПКУ в частині справляння плати за землю.

  • Щодо повноважень місцевих рад

       З 1 січня 2018 року зобов'язано Державну фіскальну службу України (ДФС) на своєму офіційному веб-сайті до 15 липня поточного року оприлюднювати таку зведену інформацію:

  • про розмір та дату встановлення ставок плати за землю на відповідних територіях;
  • про проведену нормативну грошову оцінку земель (НГО).

       Крім того, передбачено звільнення платників від відповідальності за порушення податкового законодавства, якщо розміщена на офіційному веб-сайті ДФС України інформація не відповідає даним офіційно оприлюдненого органом місцевого самоврядування рішення про встановлення плати за землю на відповідній території.

       Пунктом 6 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2245 встановлено, що до 1 лютого 2018 року Держгеокадастр, направляє в електронній формі інформацію про НГО земельних ділянок, яка проведена станом на зазначену дату, до Державної фіскальної служби України), яка в свою чергу оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті.

       Надано право сільським, селищним, міським радам та радам об'єднаних територіальних громад протягом 2018 року вносити зміни до своїх рішень про встановлення плати за землю, в т.ч. в частині ставок земельного податку.

  • Щодо ставок земельного податку

      З 1 січня 2018 року встановлені фіксовані ставки земельного податку за земельні ділянки залізниць та гірничодобувних підприємств.

       Для того, щоб правильно застосувати ставку земельного податку та визначити суму цього податку на 2018 рік необхідно ознайомитись із рішенням відповідної ради, на території якої знаходиться земельна ділянка.

       Також внесено зміни щодо нормативної грошової оцінки землі;

       орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;

       пільг та відповідальності фізичних осіб,  форми подання звітності з плати за землю. Про них читайте у січневому випуску журналу «Землевпорядний вісник».