Набрали чинності у жовтні

 

НАБРАЛИ ЧИННОСТІ У ЖОВТНІ

 

20 жовтня 2016 року – Постанова Верховної Ради України «Про відзначення 200-річчя з дня заснування Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва» від 20 жовтня 2016 року № 1699-VIII.

       5 жовтня 2016 року виповнилося 200 років з дня заснування Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва, який є одним із найстаріших аграрних вищих навчальних закладів України та Європи.

       Враховуючи вагомий внесок цього навчального закладу у розвиток вітчизняної аграрної науки, підготовку висококваліфікованих фахівців для агропромислового комплексу України та у зв’язку з 200-річчям з дня заснування, Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні протягом 2016-2017 років цей ювілей .

       Документом рекомендовано Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 200-річчя з дня заснування університету, вирішити питання щодо їх фінансового і матеріально-технічного забезпечення; вжити заходів щодо увічнення пам’яті видатних педагогічних діячів української освіти, які працювали в Харківському національному аграрному університеті імені В.В. Докучаєва та багато іншого. 

 

19 жовтня 2016 року – Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли» від 20 вересня 2016 року
№1533-VIII

Документом, зокрема, передбачено:

  • уточнити місце відкриття спадщини – пропонується встановити, що у разі, якщо до складу спадщини входить нерухоме майно (у тому числі земельна ділянка) орган місцевого самоврядування подає до суду заяву про визнання спадщини відумерлою за місцем знаходження майна, а не за місцем відкриття спадщини, як визначено у чинному законодавстві;
  • уточнити хто управляє спадщиною – у разі відсутності спадкоємців або на виконання заповіту, особою, яка управляє спадщиною, до складу якої входить земельна ділянка, є сільська, селищна, міська рада за місцем знаходження такої земельної ділянки;
  • визначити перелік суб’єктів, які мають право звернутися до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою – крім органу місцевого самоврядування із заявою про визнання спадщини відумерлою можуть також звернутись кредитори спадкодавця, а у випадку, коли до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення – власники (користувачі) суміжних земельних ділянок (зі збереженням положень щодо передачі майна у складі відумерлої спадщини у комунальну власність);
  • встановити, що суд зобов’язаний залучати до розгляду справ про визнання спадщини відумерлою органи місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та/або за місцем знаходження нерухомого майна, що входить до складу спадщини;
  • визначити процедуру державної реєстрації права на нерухоме майно, яке за рішенням суду визнано відумерлою спадщиною, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обмежень;
  • звільнити органи місцевого самоврядування від сплати судового збору при поданні заяв про визнання спадщини відумерлою.

 

18 жовтня 2016 року – постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 січня 2013 р. № 5 і від 5 квітня 2014 р. № 85» від 5 жовтня 2016 року № 689.

       Цим документом Уряд перерозподілив граничну чисельність працівників між деякими центральними органами виконавчої влади. Документ передбачає, що кількість працюючих зменшується в Держсільгоспінспекції на 364 одиниці і відповідно збільшується в Держгеокадастрі на 300 одиниць, Секретаріаті Кабінету Міністрів на 34 одиниці та Нацдержслужбі на 30 одиниць. Таке рішення зумовлене вимогами законодавчих та нормативно-правових актів. Йдеться про Закон України "Про державну службу", яким Нацдержслужбу наділено рядом додаткових повноважень, окреме рішення Уряду щодо утворення у складі Секретаріату Кабінету Міністрів підрозділів з питань державного управління і з питань стратегічного планування та координації державної політики та урядовий документ, яким покладено на Держгеокадастр деякі повноваження ліквідованої Держсільгоспінспекції. 

 

12 жовтня 2016 року – постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1094» від 22 вересня 2016 року № 668.

       Постановою усуваються розбіжності у нормативно-правових актах щодо порядку розроблення, погодження та затвердження документації із землеустрою. 

      Зокрема, уніфіковано документацію із землеустрою; визначено її склад та вичерпний перелік суб'єктів, що здійснюють погодження та затвердження; із переліку документації із землеустрою, що підлягає проведенню обов'язкової державної експертизи, виключено проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. 

 

7 жовтня 2016 року – наказ Держгеокадастру від 7 жовтня 2016 року № 252 «Про затвердження Статуту Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» в новій редакції».