АНОНС!

 

Читайте у «Землевпорядному віснику» №6:

 

  • Актуальне інтерв’ю з  Олександром Сугоняком, політиком, заслуженим економістом України, президентом Асоціації українських банків

Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків і інтерв’ю нашому кореспонденту Валерію Ясиновському, крім іншого, коментує два інформаційні приводи – офіційний прогноз Світового банку про те, що в разі відміни мораторію ціни на українські угіддя виростуть до 3-3,5 тис. доларів за гектар,  і постанова Європейського суду з прав людини від 22 травня цього року у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» про те, що «абсолютна заборона» в Україні купівлі та продажу сільськогосподарських земель «призвела до порушення прав людини», і що «уряд має ухвалити збалансований закон».

 

  • Чому і як встановлювався  мораторій на відчуження земельних ділянок сільгосппризначення

У відкритій лекції юриста редакції Алли Кальніченко йдеться про передумови виникнення заборони на відчуження пайових земель, першу спробу встановлення мораторію, про редакції мораторію в Земельному кодексі України та інше.

 

  • Про правове регулювання ринку сільськогосподарських земель за участю фермерів у Нідерландах, ФРН, Франції та Польщі

В аналітичній статті Павла Кулинича, доктора юридичних наук, професора, член-кореспондента Національної академії правових наук України порівняно законодавство ФРН, Нідерландів, Франції та Польщі щодо правового регулювання ринкового обігу сільськогосподарських земель в цих країнах, зроблено висновки для України.

 

  • Про особливо цінні землі в системі управління земельними ресурсами…

У статті викладачів  Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету з’ясовано суть та зміст поняття «особливо цінні землі». Виділено істотні ознаки визначення цінних зональних типів ґрунтів.

 

  • Єдиний податок четвертої групи: особливості обрання

Держаний радник податкової служби ІІІ рангу і наш постійний автор Катерина Гривнак цього разу розглядає притання хто має право бути платником єдиного податку четвертої групи і яких умов дотримуватися, щоб не втратити це право на наступний рік.           

 

  • Що потрібно знати про аграрну розписку?

 

  • Землевпорядним організаціям на замітку

    

  • Відповіді на запитання про:

–     деякі нюанси оренди землі;

–     виділення земельного паю в натурі;

–     створення громадського пасовища на землях колективної власності;

–     оформлення прав на землі комунальної власності та інші.