АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

СБУ попереджає про можливу масштабну кібератаку напередодні фіналу Ліги Чемпіонів

23 травня 2018 року

      Служба безпеки попереджає про можливу масштабну кібератаку на державні структури та приватні компанії напередодні фіналу Ліги Чемпіонів.

      Про це повідомляє прес-центр СБУ.

      Шкідливе програмне забезпечення, яке може бути використано хакерами, отримало умовну назву VPNFilter.

      * VPNFilter – багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки та і деструктивних кібероперацій

      Висновки криміналістичного дослідження засвідчують, що вірусне програмне забезпечення VPNFilter дозволяє зловмисникам перехоплювати весь трафік, що проходить через уражений пристрій (включаючи дані авторизації та персональні дані платіжних систем), збирати та вивантажувати інформацію, віддалено керувати інфікованим пристроєм та навіть виводити його з ладу.

      Виявлені ознаки свідчать про готування кібердиверсій на об’єктах національної критичної інфраструктури, що викликає особливе занепокоєння, зазначають в СБУ.

      Фахівці СБУ вважають, що інфікування обладнання саме на території України ‒ підготовка до чергового акту кіберагресії з боку РФ, спрямованого на дестабілізацію ситуації під час проведення фіналу Ліги Чемпіонів.

      Про це свідчить й те, що запланований механізм кібератаки збігається з техніками, які використовувались у 2015-2016 роках в ході кібератаки BlackEnergy, кажуть в СБУ.

      Наразі фахівцям відомо про уразливість наступних мережевих пристроїв:

 • Linksys Devices: E1200, E2500, WRVS4400N;
 • Mikrotik RouterOS Versions for Cloud Core Routers: 1016, 1036, 1072;
 • Netgear Devices: DGN2200, R6400, R7000, R8000, WNR1000, WNR2000;
 • QNAP Devices: TS251, TS439 Pro, Other QNAP NAS devices running QTS software;
 • TP-Link Devices R600VPN.

      Враховуючи значну поширеність цього обладнання на території України та об’єктивну неможливість адресного інформування всіх користувачів, СБ України надає рекомендації із захисту від кібератаки.

 • користувачам та власникам домашніх роутерів, бездротових маршрутизаторів малих офісів та мережевих файлових сховищ необхідно невідкладно здійснити їх перезавантаження з метою видалення потенційно небезпечних шкідливих програмних модулів з оперативної пам’яті пристроїв;
 • у випадку, коли мережеві маршрутизатори клієнтів контролюють провайдери Інтернет-послуг, здійснити їх віддалене перезавантаження;
 • якщо є підстави вважати будь-який пристрій в локальній мережі ураженим зазначеним видом шкідливого програмного забезпечення, то невідкладно оновити його програмну прошивку до останньої актуальної версії;
 • у випадку, коли в операційній системі мережевого пристрою є функція доступу до його файлової системи, то перевірити наявність файлів у директоріях "/var/run/vpnfilterw", "var/run/tor", "var/run/torrc", "var/run/tord" та видалити їх вміст.

      Як повідомлялося, в одній із соціальних мереж з’явилися повідомлення від імені терористичної організації Ісламська Держава про нібито заплановані на 26 травня у Києві терористичні атаки під час проведення фінального матчу Ліги Чемпіонів УЄФА

      Служба безпеки України заявила, що за цим інформаційним "вкидом" стоїть Росія.

      СБУ запевняє, що робить усе від неї залежне, щоб "свято футболу" відбулось мирно і спокійно.

 

Операції з вивезення за межі території України олійних культур не оподатковуватимуться

22 травня 2018 року

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур".

      Законодавчим актом доповнено пункт 63 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України новим абзацом, згідно з яким звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року - насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД) не буде застосовуватися для сільськогосподарських підприємств-виробників зазначених олійних культур.

 

Депутати підтримали зміни до Податкового кодексу про стимулювання діяльності сімейних фермерських господарств

22 травня 2018 року

      На ранковому пленарному засіданні прийнято за основу проект Закону №6490-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств".

      Законопроектом пропонується забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб-підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надати їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи, за умови відповідності сукупності таких критеріїв:

 • здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство":
 • зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;
 • здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;
 • не використання праці найманих осіб;
 • членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;
 • площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

      Законопроектом також передбачено:

 • пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років);
 • встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

 

До 1 грудня обіцяють побудувати залізничну гілку до аеропорту «Бориспіль»

21 травня 2018 року

        Будівництво швидкісної лінії залізничного сполучення з найбільшим аеропортом України – міжнародним аеропортом «Бориспіль» буде завершено вчасно – у раніше погоджений термін. Про це повідомив в.о.голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, – інформує Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

        «Важкий строк, але до 1 грудня об’єкт буде зданий. Будівництво розпочали. Зараз фінально погоджуємо вигляд станції», – сказав Євген Кравцов.

        Як повідомлялося раніше, у лютому поточного року Кабмін підтримав розроблений ПАТ «Укрзалізниця» проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення в «Бориспіль».

        Згідно з проектом будівництва, лінія буде прокладена від вокзалу «Київ-Пасажирський», через станцію «Видубичі» до терміналу D аеропорту «Бориспіль». Розрахунковий час у дорозі – 35 хвилин.

        Річний пасажиропотік аеропорту «Бориспіль» за підсумками 2017 року становив 7-8 млн пасажирів.

 

"Нафтогаз" підвищує ціну на газ

21 травня 2018 року, "Інтерфакс-Україна"

        НАК "Нафтогаз України" з 1 червня 2018 року підвищить ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 8,9% в порівнянні з квітнем.

        Ціна зросте на 810 гривень у порівнянні з квітнем – до 9 952,8 гривень за 1 тисячу кубометрів з ПДВ.

        Зазначена ціна актуальна для споживачів, які закуповують газ по передоплаті в обсязі понад 50 тисяч кубометрів на місяць за умови відсутності боргів перед компанією і для 100% -х "дочок" НАК.

        Для інших покупців ціна в наступному місяці зросте на 8,5% (на 852 гривень) – до 10893,6 гривень за 1 тисячу кубометрів з ПДВ.

 

МОЗ планує відмовитися від дозволів знахарям та цілителям

 18 травня 2018 року

        Міністерство охорони здоров'я України підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ на заняття народною медициною. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила очільниця МОЗ Уляна Супрун.

        До сьогодні українське законодавство визначає народну медицину як метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, які ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.

        Однак наявність спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством) у фізичної особи-підприємця, який володіє народними методами лікування, не дає гарантії захистити конституційні права громадян.

        "По-перше, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях.

        По-друге, будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів", – пише Супрун.

        Підготовлений законопроект передбачає скасування статті 74 основ законодавства України про охорону здоров'я, яка передбачає порядок видачі дозволів на заняття народною медициною.

        У законопроекті йдеться, що:

 • МОЗ не має можливості перевірити, чи є запропонований "цілителем" метод лікування безпечним та ефективним для пацієнтів. Для цього необхідно проводити ретельні наукові дослідження за стандартами доказової медицини, які тривають роками.
 • МОЗ не може приймати у "цілителів" "обґрунтування" їх "методик", оскільки ці "обґрунтування" лежать поза межами науки та раціональної картини світу.
 • МОЗ не є компетентним у етнології та культурології і не може перевірити, чи є запропонований "цілителем" метод лікування дійсно заснованим на традиціях певного народу.

        "Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися, – пояснює Супрун. – Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися".

        Пацієнти, які звертатимуться до гомеопатів чи знахарів, бачитимуть, що їхня діяльність не підкріплена жодними державними документами, а, отже, це не є місцем, де надається медична допомога.

        Нагадаємо, що у січні 2018 року МОЗ виступило з ініціативою скасувати спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством) шляхом внесення змін у закон, який передбачає порядок видачі зазначеного дозволу.

        Тоді відповідні зміни винесли на громадське обговорення.

 

Верховна Рада прийняли закон про трасплантацію органів людині

17 травня 2018 року

        На ранковому пленарному засіданні Верховна Рада  прийняла  Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині".

        Законодавчим актом удосконалено систему трансплантаційної служби України.

        Дія цього Закону поширюється на трансплантацію анатомічних матеріалів людині, здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, отримання анатомічних матеріалів людини для виготовлення біоімплантатів, визначення умов застосування ксеноімплантатів.

        Дія цього Закону не поширюється на: донорство крові та її компонентів і діяльність, пов'язану з їх використанням; трансплантацію статевих залоз, репродуктивних клітин та живих ембріонів; аутотрансплантацію; імплантацію; вилучення анатомічних матеріалів для діагностичних та наукових досліджень; діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я; виготовлення біоімплантатів та ксеноімплантатів.

       Законом удосконалено: термінологічний апарат щодо трансплантації, введено нові терміни; порядок акредитації закладів охорони здоров’я та наукових установ що здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією, зокрема, шляхом формування спеціального Переліку таких закладів, який пропонується затверджувати на рівні Кабінету Міністрів України; системи надання фетальних матеріалів для трансплантації, зокрема, що щодо порядку надання цих матеріалів та виготовлення з них біоімплантантів; порядок взяття гомотрансплатантів у живих донорів, зокрема, щодо обов’язкового погодження даної процедури з відповідними «етичними комітетами», які пропонується створити при закладах та установах, що здійснюють трансплантацію і зобов’язати засвідчувати волевиявлення особи щодо прижиттєвого донорства та контролювати діяльність закладу охорони здоров’я на предмет недопущення порушень основних принципів добровільності та безкорисності при здійсненні трансплантації.

        Цим законодавчим актом  удосконалено існуючі та встановлено нові принципи, умови і порядок застосування трансплантації; заборонено комерціалізацію у сфері трансплантації та реклами органів та/або іншого анатомічного матеріалу; надано право на здійснення діяльності з трансплантації закладам охорони здоров’я та науковим установам усіх форм власності.

       Законом встановлено принципи діяльності Єдиної державної інформаційної системи трансплантації та встановлено правові умови для здійснення «перехресного донорства» при взятті гомотрансплантантів у живих донорів.

        Законодавчим актом запроваджується «Перелік здатних до регенерації анатомічних матеріалів», що має затверджувати центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я.

        Законом встановлено більш сувору відповідальність за порушення законодавства щодо трансплантації з метою запобігання нелегальній трансплантації та торгівлі органами та/або іншими анатомічними матеріалами шляхом внесення відповідних змін до Кримінального кодексу; удосконалено юридичну процедуру отримання «чітко висловленої згоди» («презумпція незгоди») щодо посмертного донорства з боку особи (чи її законного представника) та порядок її відкликання, а також встановлено норми щодо попередження зловживань у цій сфері та забезпечення конфіденційності інформації про донорів та реципієнтів, у тому числі шляхом встановлення порядку внесення таких відомостей до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

        Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2019 року.

 

Народні депутати прийняли за основу законопроект про провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном

17 травня 2018 року

        Верховна Рада сьогодні прийняла  за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном".

        Законопроектом пропонується посилити контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, та підвищити відповідальність за порушення законодавства в цій сфері з метою унеможливлення торгівлею людьми.

        Проектом, зокрема, пропонується: наділити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Міністерство соціальної політики), як це передбачає Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності», повноваженнями здійснювати контроль за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов; встановити адміністративну відповідальність за порушення ліцензіатом ліцензійних умов та за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Міністерства соціальної політики) щодо усунення порушень законодавства про ліцензування посередництва у працевлаштуванні за кордоном; наділити повноваженнями центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Міністерство соціальної політики) складати протоколи про адміністративні правопорушення; встановити фінансову відповідальність за порушення ліцензіатом ліцензійних умов; надати право Міністерству соціальної політики та Державній службі з питань праці звертатися до суду для зупинення господарської діяльності, у разі виявлення фактів надання суб'єктом господарювання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном без ліцензії; встановити, що спеціально уповноважений орган з питань ліцензування при здійсненні методичного керівництва та інформаційного забезпечення діяльності органів ліцензування враховує та попереджує ризики потрапляння осіб в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми; встановити обов’язок органів ліцензування, за відповідним видом господарської діяльності, здійснювати перевірку документів, подання яких до органу ліцензування передбачено законом, на відсутність ризиків потрапляння осіб в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми; доручити центральним органам виконавчої влади, відповідно до визначених у встановленому порядку повноважень у сфері протидії торгівлі людьми, розробити та затвердити нормативний акт, що визначатиме ризики потрапляння осіб в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, та забезпечить реалізацію заходів, направлених на уникнення зазначених ризиків.

 

Орієнтовні збитки України від будівництва Керченського мосту – 
500 мільйонів гривень на рік

16 травня 2018 року

       Сьогодні  відкрили автомобільний рух Керченським мостом. Наступного року планується запустити залізничний транспорт.

        Будівництво Керченського мосту в анексованому Росією Криму порушує норми міжнародного права, прямо впливає на економічні інтереси України і несе загрозу екологічній обстановці в регіоні. Про це в коментарі агенції «France-Presse, AFP» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

        «Російська окупаційна влада продовжує діяти поза межами міжнародного права та будь-яких інших норм. Це будівництво протирічить законодавству, всім конвенціям. Більше того, це будівництво обмежує доступ до українських портів і створює небезпеку в морській акваторії, - сказав Володимир Гройсман. – Ми це будівництво не погоджували. Воно ведеться на території суверенної держави.
У мене немає іншої відповіді окрім того, що і за це Росія буде відповідати».

        Прем’єр-міністр підкреслив, що відповідні дії наразі готують Міністерство юстиції, Міністерство закордонних справ та інші органи. Боротьба за повернення Криму і відновлення територіальної цілісності України триватиме – скільки б це не потребувало часу, запевнив Глава Уряду.

       Міністерство інфраструктури оцінює збитки України від будівництва Керченського мосту в 500 мільйонів гривень на рік.

        "Ми орієнтовно оцінюємо збитки в півмільярда гривень на рік – це прямі збитки від того, що було скорочено тоннаж судів на захід у наші два порти на Азовському морі", – заявив сьогодні голова відомства Володимир Омелян після засідання Кабінету Міністрів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".       

        Омелян наголосив, що непрямі збитки – це мільярдні суми.

       "Ми розуміємо, що кожну секунду Керченська протока перебуває під загрозою закриття з тих чи інших причин", – додав він.

        "Ми все скрупульозно підраховуємо. Все кости буде Росії виставлено", – заявив міністр.

        Нагадаємо, 15 травня влада Росії достроково й урочисто відкрила так званий Керченський міст із Росії до анексованого Криму. Президент РФ Володимир Путін за кермом КамАЗу здолав шлях від Краснодарського краю до Керчі трохи більше ніж за чверть години, повідомили російські ЗМІ.

        Росія анексувала Крим у лютому-березні 2014 року, а згодом почала будувати міст із Краснодарського краю РФ, аби мати сухопутний шлях до півострова.

 

Мін’юст запустив відкритий реєстр підприємств-боржників з виплати зарплат

16 травня 2018 року

       «Проблематика підприємств не може бути перекладена на плечі робітників. Вимоги до роботодавців, які не платять робітникам, будуть жорсткими, - сказав Володимир Гройсман. – Готуємо доручення главам ОДА – посилити роботу з несумлінними роботодавцями», - сказав сьогодні  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

        Міністерство юстиції в рамках проекту зі стягнення боргів з зарплат на користь працівників запустило відкритий електронний реєстр підприємств-боржників. Про це сьогодні  повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

        «Ми запустили публічний електронний реєстр злісних боржників з виплати заробітної плати. До нього увійшли підприємства як державної, так і корпоративної форм власності. Кожен охочий зможе без будь-яких перешкод через портал erb.minjust.gov.ua перевірити, чи сплачує конкретне підприємства зарплату своїм працівникам. Особливо актуальною ця інформація може бути для бізнесменів для прийняття правильного рішення, чи варто мати справу з тим чи іншим контрагентом», – наголосив очільник Мін’юсту.

        Він звернув окрему увагу на те, що до списку потрапили усі без винятку боржники – жодних поблажок немає. Більше того, в кожному регіоні опубліковано місцеву #ДошкуГаньби злісних неплатників заробітної плати.

        За словами Павла Петренка, з 2 квітня, коли стартувала кампанія зі стягнення боргів з неплатників зарплат, почали діяти спецгрупи державних виконавців, робота яких сфокусована на виконанні таких проваджень. Також була запроваджена система моніторингу показників динаміки заборгованості. Окрім цього, на базі регіональних управлінь юстиції стартувала масштабна інформаційна кампанія.

 

Прийнято три закони і низку законопроектів у першому читанні

16 травня 2018 року

      Учора на  пленарному  засіданні  Верховної Ради України прийнято три  закони, а саме: "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб'єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій".

      Перший закон визначає правові та організаційні засади колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав. Цим законодавчим актом  надано відповідні повноваження організаціям колективного управління та визначено механізм надання послуг правовласникам щодо збору роялті на договірних засадах; визначено процедуру акредитації організацій колективного управління; встановлено державний нагляд за діяльністю організацій колективного управління та посередництво у переговорах і при вирішенні конфліктів та ін.

      Другим законом встановлено, що зарахування коштів міжнародних фінансових організацій на поточні рахунки суб’єктів господарювання у сферах централізованого водопостачання та водовідведення, теплопостачання, відкриті банками в національній чи іноземній валютах, та використання таких коштів на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) у відповідних сферах здійснюється згідно з умовами укладених договорів з міжнародними фінансовими організаціями.

      Законом заборонено звернення стягнення та накладення арешту на кошти, що перебувають на спеціальних рахунках та  на спеціальних рахунках для кредитних коштів суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення.

      Згідно із Законом, «власник спеціального рахунку для кредитних коштів забезпечує здійснення контролю та несе відповідальність за цільове використання коштів згідно з умовами договору (договорів)».

      Третім пийнятим законодавчим актом встановлено правовий режим обліку прав власності іноземних клієнтів глобальних зберігачів чи інших фінансових посередників на цінні папери у депозитарній системі України; внесено до законодавства щодо депозитарної діяльності нові правові категорії "номінальний утримувач", "рахунок у цінних паперах номінального утримувача", а також унормовано пов’язані із цим основні аспекти депозитарної діяльності.

       Згідно із Законом, «номінальний утримувач - іноземна фінансова установа, яка зареєстрована в державі, що є членом Європейського Союзу та/або членом Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), відповідає встановленим Комісією вимогам та відповідно до законодавства держави, в якій її зареєстровано, має право надавати своїм клієнтам послуги з обліку цінних паперів та реєстрації переходу права власності на цінні папери, у тому числі в інших державах на підставі відповідних договорів з іноземними фінансовими установами».

      Положеннями Закону передбачено, що іноземні фінансові установи, які відповідають переліченим у проекті критеріям та є фактично іноземними депозитарними установами за законодавством держави їх реєстрації, визначено номінальними утримувачами та надано можливість українським депозитарним установам відкривати для них рахунки в цінних паперах номінального утримувача. На зазначених рахунках українська депозитарна система вестиме облік цінних паперів та прав на цінні папери, власниками яких є клієнти номінального утримувача.

      Також народні депутати прийняли  за основу проекти Законів "Про внесення змін до Закону України "Про житловий фонд соціального призначення", "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми", "Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання".

 

У столиці зросте вартість проїзду у міському транспорті

16 травня 2018 року

      Із 14 липня вартість проїзду у міському транспорті столиці зросте. Вартість разової поїздки становитиме  8 гривень, проїзд коштуватиме 6,3 гривні – за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою.

      Останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році відбулось коригування окремих його складових.

       "Із 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 раза, вартість дизельного пального – у 1,5 раза, вартість шин – у 1,5 раза, індекс споживчих цін за вказаний період (2015-2017 рік) становить 183%", – підкреслив заступник голови КМДА Дмитро Давтян.

       Він наголосив: наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро – 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн.

 

Удосконаленням правових умов діяльності сільгоспкооперативів
займеться робоча група при Мінагрополітики

15 травня 2018 року

        Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціює створення робочої групи щодо вдосконалення правових умов діяльності сільгоспкооперативів в частині умов оподаткування їхньої діяльності і стратегії розвитку сільгоспкооперації. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

        За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства Віктора Шеремета, нині з 1125 зареєстрованих в Україні кооперативів працюють лише половина.

        «На сьогодні в Україні створено необхідні умови для розвитку сільськогосподарської кооперації – сформовано правову базу, здійснюється інформаційно-консультаційний супровід сільськогосподарських кооперативів, виділяється бюджетна підтримка та залучаються фінансові ресурси міжнародної технічної допомоги. Проте, актуальним питанням залишається удосконалення оподаткування кооперативів для активізації їх господарської діяльності», – зазначив Віктор Шеремета.

        Шеремета обговорив питання вдосконалення сплати кооперативами податків на прибуток та на додану вартість з науковцями «Інституту аграрної економіки», Асоціацією тваринників України та Асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб.

        Сторони домовилися створити робочу групу при Мінагрополітики, яка підготує пропозиції щодо вдосконалення правових умов діяльності сільгоспкооперативів. Йдеться про питання податків та загалом стратегію розвитку сільськогосподарської кооперації.

 

Із завершенням АТО статуси і пільги його учасників не зміняться

15 травня 2018 року

        Учасники Антитерористичної операції не втратять ні свого статусу, ні пільг у зв’язку з завершенням АТО та початком Операції об'єднаних сил.

        Про це повідомив головний спеціаліст відділу соціального захисту ветеранів Міністерства соціальної політики Олександр Курій "Українській правді" .

        "Законом не передбачено статусу "учасник АТО". Усі особи, що брали участь у бойових діях, мають статус учасника бойових дій, інваліда війни, а члени загиблих учасників отримують статус члена родини загиблого ветерана війни. Тому у зв’язку з завершенням АТО жодні статуси його учасників не зміняться", – сказав він.

        За словами Курія, такі ж самі статуси матимуть і особи, задіяні у проведенні Операції об'єднаних сил.

        "Особи, які є ветеранами війни, мають право на певні пільги, закріплені ст. 12 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Там у переліку 22 пункти, включно з тими, що щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів", – сказав Курій.

        Він також додав, що наразі кількість учасників бойових дій з числа атошників становить приблизно 335 тисяч осіб, з яких близько 80% – це військовослужбовці ЗСУ.

        "Завершилась одна операція, почалася інша, але на статус чи пільги учасників бойових дій, ветеранів війни це не вплине ніяк", – сказав Курій.

        Він також зазначив, що наразі не йдеться про можливе скорочення якихось пільг. "Може йтися лише про якісь додаткові пільги, якщо буде відповідне рішення влади", – підсумував Курій.

 

У Мінагрополітики працюють над вдосконаленням оподаткування кооперативів

11 травня 2018 року

        «На сьогодні в Україні створено необхідні умови для розвитку сільськогосподарської кооперації – сформовано правову базу, здійснюється інформаційно-консультаційний супровід сільськогосподарських кооперативів, виділяється бюджетна підтримка та залучаються фінансові ресурси міжнародної технічної допомоги. Проте, актуальним питанням залишається удосконалення оподаткування кооперативів для активізації їх господарської діяльності», – зазначив Віктор Шеремета під час робочої зустрічі щодо обговорення питань оподаткування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) за участі представників Мінагрополітики, Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Асоціації тваринників України, Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

        Він додав, що лише 610 обслуговуючих кооперативів із 1125 зареєстрованих в Україні (станом на 1 січня 2018 року) реально здійснюють господарську діяльність.

        На зустрічі було обговорено проблеми та шляхи вдосконалення сплати СОКами податків на прибуток та на додану вартість. Також обговорено шляхи врегулювання питання нарахування субсидій членам СОК.

        За результатами робочої зустрічі передбачається створення робочої групи при Мінагрополітики з підготовки пропозицій щодо вдосконалення правових умов діяльності СОК як в частині удосконалення умов оподаткування їх діяльності, так і в частині визначення концептуальних засад та стратегії розвитку сільськогосподарської кооперації.

 

Уряд ухвалив пакет рішень, які значно спрощують умови ведення бізнесу

10 травня 2018 року

        10 травня Кабінет Міністрів України ухвалив пакет рішень, які значно спрощують умови ведення бізнесу. Рішення були розроблені Мінекономрозвитку за підтримки Офісу ефективного регулювання.

       Так, зокрема, одна з ініціатив Мінекономрозвитку – це запровадження ризик-орієнтованого підходу в діяльності інспекційних органів.

        “99% перевірок бізнесу сьогодні фіксують порушення. Це відбувається тому, що їхня діяльність спрямована на застосування санкцій. Інспектори мають перевіряти з метою усунення правопорушень, а не накладення санкцій”, – наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів під час засідання Уряду.

        Мінекономрозвитку очікує, що реалізація ризик-орієнтованого підходу створить потужну аналітичну систему, яка функціонуватиме на основі достовірної та детальної інформації. Така система підвищить точність оцінки ступеня ризику суб’єктів господарювання та дозволить фокусуватися на перевірках найбільш ризикових підприємств. Система також забезпечуватиме споживачів інформацією про ступінь ризику конкретного виробника.

        Також Уряд ухвалив Концепцію реформи інституту саморегулювання в Україні.

        “Зараз бізнес фактично усунений від регулювання свого ринку, а органи державної влади витрачають значні ресурси на виконання функцій з регулювання господарської діяльності”, – наголосив Перший віце-прем'єр-міністр України.

        За словами Степана Кубіва, реалізація даної концепції фактично дає старт становленню єдиної державної політики щодо саморегулювання в Україні та створює основу для діалогу зацікавлених сторін щодо нормативного врегулювання саморегулівних процесів в Україні.

        До того ж Уряд скасував ряд актів, щоб зменшити навантаження на підприємства роздрібної торгівлі алкогольними напоями, торгівлі нафтопродуктами та ремонту побутової техніки в частині використання печаток. Як відомо, у минулому році було ухвалено Закон, який остаточно скасував використання печаток. Однак деякі акти КМУ досі вимагають цього. Так, зокрема, потрібна печатка на цінниках до алкогольних виробів. Досі діяла заборона приймати нафтопродукти на АЗС при невідповідності пломби на цистерні відбитку печатки на товаротранспортній накладній або обов’язкове дублювання на паперовому носії документів, складених в електронній формі і таке інше. Сьогодні всі ці вимоги були скасовані.

 

Уряд схвалив новий бренд «Україна Зараз», що забезпечить єдиний стиль презентації держави в світі

10 травня 2018 року

        Кабінет Міністрів України схвалив розроблений спільно з експертним середовищем бренд «Ukraine NOW UA» («Україна ЗАРАЗ»), який стане основою презентації України в світі.

        Передбачається, що на основі бренду буде розроблений модульний бренд-бук, який стане свого роду єдиним голосом України по всьому світу.

        Логотип бренду розроблено таким чином, аби його було легко використовувати не тільки для презентацій та інформаційних продуктів, а й навіть як наліпки на будь-які речі – від туристичних сумок до автобусів та літаків.

 

Кравчук, Кучма і Ющенко написали звернення про церковну автокефалію

 8 травня 2018  року, Українська правда

        Колишні українські президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко підтримали ініціативу чинного президента Петра Порошенка в питанні української єдиної помісної церкви і написали відповідне звернення до українського народу.

        Про це президенти заявили на спільній прес-конференції у вівторок, 8 травня.

        "Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольською матір'ю-церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної та національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи, сприятиме плідному зміцненню міжконфесійного діалогу в нашій країні", - зачитав Кравчук звернення від імені трьох екс-президентів.

        Президенти заявили, що автокефалія може стати "духовною фортецею у боротьбі з російською агресією проти України".

        "Ми підтримуємо зусилля президента Петра Порошенка з цих важливих для України питань", – додав Кравчук.

        Нагадаємо, 17 квітня президент України зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

        19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефаліюПравославної церкви в Україні.

        22 квітня Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. 

        Патріарх УПЦ КП Філарет підтримав рішення президента Петра Порошенка і висловив сподівання, що Вселенський Патріарх вирішить визнати українську церковну автокефалію.

        В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що починати об’єднання потрібно з УПЦ МП, а не з "її сепаратних частин". Речник церкви Микола Данилевич вважає, що ініціатива Порошенка "закінчиться великим пшиком".

        Згодом в УПЦ МП оприлюднили заяву, в якій назвали звернення президента та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні перевищенням влади.

 

В Україні різко збільшилися продажі вживаних автомобілів

 8 травня 2018 року

        У квітні 2018 року в Україні було зареєстровано 6,5 тисячі вживаних автомобілів, що на 44% більше ніж у квітні минулого року.

        Про це повідомили в асоціації Укравтопром.

        Відзначається, що такому росту цього показника сприяла дія знижених акцизів на імпорт легкових автомобілів, що були в експлуатації, під які в цьому році підпадають машини віком до 8 років.

        Найбільша кількість імпортного секонд-хенду припадає на автомобілі Volkswagen – у квітні було зареєстровано 1004 машини цієї марки. У результаті, частка машин з пробігом у загальному обсязі квітневих первинних реєстрацій автомобілів Volkswagen становить 62%.

        Renault посідає друге місце – було зареєстровано 888 автомобілів, що на 31% більше ніж роком раніше.

        Автомобілі Skoda придбали 592 українців, що на 54% більше ніж нові автомобілі цієї марки.

        Четверте місце в рейтингу займає Ford – було зареєстровано 485 вживаних автомобілів. Це становить дві третини від загальної кількості квітневих продажів марки в Україні.

        Замикає п’ятірку лідерів Opel, автомобілі цієї марки обрали 349 українців. При цьому, у квітні в Україні продали лише 16 нових автомобілів Opel.

        У цілому, за чотири місяці цього року (січень-квітень) український парк поповнився на 25,2 тис. вживаних легкових автомобілів, що на 85% більше ніж за аналогічний період минулого року.

 

В Україні заборонять проектування тимчасових автостоянок на тротуарах

8 квітня 2018 року, Мінрегіон

        Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, відповідно до нових норм не допускається улаштування автостоянок тимчасового зберігання на тротуарах. Відповідні зміни містяться у новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів», що встановлює вимоги на проектування та будівництво вулиць і доріг міських і сільських населених пунктів.

        Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

        «Сьогодні хаотичне паркування автомобілів значно ускладнює дорожній рух, спричиняє додаткові затори і найважливіше – створює небезпеку та незручності для руху пішоходів. Тому норма щодо заборони розміщення автостоянок тимчасового зберігання, зокрема, на тротуарах, стала однією зі змін при оновленні ДБН щодо вулиць і доріг. Це сприятиме підвищенню безпеки у пішохідних зонах та мінімізації можливих аварій за участю пішоходів», – сказав він.

        Згідно з новим ДБН не допускається проектування тимчасових автостоянок:

 • на тротуарах;
 • уздовж проїзних частин магістралей загальноміського значення безперервного руху;
 • уздовж проїзних частин магістралей загальноміського значення регульованого руху і магістралей районного значення у випадку, коли коефіцієнт використання пропускної здатності наближається до 1, та при виділенні на цих магістралях окремих смуг для руху маршрутного транспорту.

        Оновлені державні будівельні норми поширюватимуться на проектування нових і реконструкцію існуючих вулиць та доріг.

        Фактичні порушення паркування під час експлуатації доріг регулюватимуться відповідно до новоприйнятого Закону України від 21.12.2017 № 2262-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», що набирає чинності 27 вересня 2018 року.

        Новий проект ДБН щодо вулиць і доріг розроблений на заміну аналогічного ДБН 2001 року, вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

 

За підсумками деклараційної кампанії наймолодшому мільйонеру – 7 років,
а найстар
шому – 99

7  травня 2018 року, Державна фіскальна служба України

      Доходи у розмірі понад 1 млн грн, отримані у 2017 році, задекларували 4063 платники. Про це повідомив в.о. Голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан.

      «Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість цьогорічних мільйонерів зросла на 16%, або на 559 осіб. При цьому один громадянин задекларував дохід у розмірі понад 1 млрд грн», – зазначив Мирослав Продан.

      Як розповів очільник ДФС, найбільшу кількість мільйонерів – 2270 платників становлять громадяни віком від 45 років і вище. Серед вікової категорії від 30 до 45 років – 1605 мільйонерів, до 30 років – 188. Водночас наймолодшому платнику податків виповнилося 7 років (м. Черкаси), а найстаршому – 99 років (м. Київ).

       Свої доходи громадяни-мільйонери отримали у вигляді:

 • інших доходів (наприклад, додаткове благо, відсотки, нараховані на депозитні рахунки
  в банку, дивіденди тощо) – 9,8 млрд грн;
 • іноземних доходів – 6,2 млрд грн;
 • доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна –
  3,6 млрд грн;
 • доходів від успадкування (отримання у дарунок) майна – 2,5 млрд грн.

      «Майже 44% від загальної кількості мільйонерів перебувають на податковому обліку в м. Києві – 1816 осіб. Серед лідерів також Харківська – 299, Дніпропетровська – 269, Київська – 275 та Одеська – 207 області», – повідомив Мирослав Продан.

      За його словами, середньостатистичний річний дохід одного громадянина – мільйонера по Україні становить 8,2 млн гривень. Водночас одного платника – мешканця Волинської області – 18,4 млн грн, Донецької – 12,2 млн грн, Сумської – 11,4 млн грн, міста Києва – 10,1 млн грн, Херсонської – 9,9 млн грн та Київської областей – 8,6 млн гривень.

 

У Іванківському районі розпочато реалізацію проекту з реабілітації місць зберігання радіоактивних відходів чорнобильського походження

7  травня 2018 року,
Міністерство екології та природних ресурсів України

       Проект міжнародної технічної допомоги щодо реабілітації місць зберігання радіоактивних відходів (РАВ) чорнобильського походження, розташованих за межами зони відчуження, входить до стадії практичної реалізації. За фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми «Інструмент співробітництва у галузі ядерної безпеки» зазначені ділянки тимчасового зберігання РАВ були проранжовані за ступенем їх радіаційної небезпеки.

      «Ці місця знаходяться в межах Житомирської, Київської та Чернігівської областей, часто – у безпосередній близькості до населених пунктів. Пункт захоронення «Піски-1», який був визнаний одним з 9 найбільш небезпечних об’єктів, знаходиться лише за 20 км від Іванкова і перебуває в занедбаному стані. Зважаючи на це, «Піски-1» було обрано в якості пілотного об’єкта та для нього вже розроблено технічне рішення щодо реабілітації», – розповідає директор ДСП «Київський ДМСК» Михайло Ходорівський.

       Роботи з реабілітації майданчика передбачають, зокрема, вилучення близько 300 куб. м РАВ та забруднених ґрунтів. Після цього вони мають бути вивезені до сховища комплексу «Буряківка», розташованого в межах зони відчуження, з метою остаточного захоронення.

      У рамках проекту до ДСП «Київський ДМСК» вже поставлено обладнання для детальної характеризації ПЗВД (пункту захоронення відходів дезактивації) та вилучення РАВ: мобільне та портативне обладнання для радіологічних вимірювань, обладнання для вилучення і транспортування РАВ, а також засоби зв’язку та індивідуального захисту. Все обладнання пройшло приймальні випробування, а для персоналу було проведено навчання щодо роботи з отриманими пристроями.

      Наступним кроком стане детальна характеризація об’єкта, після чого фахівці зможуть перейти до очищення ПЗРВ «Піски-1» від накопичених РАВ.

Довідково

ПЗВД «Піски-1» функціонував у 1987-1989 роках. Він отримував відходи, утворені в результаті робіт з дезактивації в сусідніх селах (Піски, Карпіловка та ін.). Загальна площа місця захоронення радіоактивних відходів оцінюється в 124 кв. м. Тут зберігаються близько 200 куб. м відходів, які містять Цезій-137, Стронцій-90, Америцій-241.

 

Президент Європарламенту виступив за створення єдиної армії ЄС

4 травня 2018 року

        Президент Європарламенту Антоніо Таяні виступив за створення єдиної європейської армії.

        Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на інтерв’ю Антоніо Таяні виданню Spiegel.

        На думку Таяні, ЄС має робити більше для спільної оборони і безпеки.

        "Не можна мати спільну зовнішню політику без спільної стратегії у сфері оборони", – вважає президент Європарламенту.

        "Європа у довгостроковій перспективі потребує власної армії. Для цього потрібен час, це не станеться вже завтра. Сьогодні у ЄС 28, скоро буде 27 армій, все вони роблять більш-менш однаково", – зазначив він.

        За словами Таяні, посилення співробітництва у цій сфері дозволить значно заощадити і бути "активнішими і сильнішими на міжнародній арені".

        2 травня Єврокомісія представила проект бюджету ЄС на 2021–2027 роки. Згідно з документом, його обсяг буде збільшений до 1279 млрд євро. Бюджет нинішньої семирічки становить 1087 млрд євро. Збільшення витрат в Єврокомісії пов'язують з появою нових завдань у сфері охорони зовнішніх кордонів ЄС, міграції, оборони та субсидування наукових досліджень.

 

Автокефалія Православної церкви України необхідна для того,
щоб звільнитися від церковного диктату Москви

4 травня 2018 року

       Про це йдеться у вчорашній заяві  учасників Ініціативної групи “Першого грудня”. Група скерувала відповідного листа Його Всесвятості Вселенському Патріархові Варфоломію.

        “Ініціативна група “Першого грудня”, яка утворена 2011 року, у відповідь на Звернення трьох українських Церков і складається з людей різних релігійних переконань і традицій, підтримує звернення Президента України та постанову Верховної Ради України з проханням до Вселенського Патріарха Варфоломія надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні”, — йдеться у тексті, який підписали В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Всеволод Речицький, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

        Група “Першого грудня” розглядає це питання як “чинник духовної безпеки та національно-державної перспективи України”, — і наголошує на тому, що автокефалія пришвидшить процес звільнення українського Православ’я з-під церковного диктату Москви.

        Російська Православна Церква перетворилася на партнера спецслужб Росії, яка веде війну проти України, анексувала Крим та підтримує безперервні дії російсько-терористичних збройних формувань на Донбасі, — підкреслюють відомі українські інтелектуали.

        “Склалася парадоксальна ситуація: на території України діє церковна структура, фактично підпорядкована РПЦ, а дві Українські Православні Церкви (УПЦ КП та УАПЦ) вважаються «неканонічними», такими, які нібито не мають права бути самостійними, обирати канонічного Патріарха і на рівних спілкуватися із сестринськими Церквами незалежних країн”, — пояснюють учасники Групи.

        Ініціативна група «Перше грудня» вважає цю ситуацію цілковито неприйнятною і сподівається на якнайскоріше надання Православній Церкві в Україні автокефалії.

        Група звертається до громадянського суспільства із закликом підтримати зусилля Української держави і діячів УПЦ КП та УАПЦ щодо створення Української Помісної Православної Церкви.

ДОВІДКОВО

Група «Першого грудня» була створена у двадцяту річницю референдуму і має на меті поширювати моральні цінності. В основу програмних документів закладена декларація, яка містить базові принципи для об'єднання українського народу, та Хартія Вільної Людини, яка відтворює життєві орієнтири для нашого суспільства. Нині до неї належать: В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Всеволод Речицький, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків. 

 

"Антонов" продемонстрував показовий політ АН124-100 на виставці EurasiaAirshow

3 травня 2018 року

 

        Державне підприємство "Антонов" продемонструвало відео показового польоту літака АН124-100 на виставці EurasiaAirshow. Авіасалон Eurasia проводився вперше, – повідомляє прес-служба літакобудівників. Він відбувався у період з 25 по 29 квітня місті Анталія, Туреччина. Крім Ан-124-100 на авіасалон запросили ще два українські літаки.

ДОВІДКОВО

Ан-124-100 "Руслан"  комерційний транспортний літак, створений АНТК імені Антонова на базі військово-транспортного літака Ан-124 "Руслан". Під час модифікації військово-транспортний Ан-124 був приведений у відповідність до вимог ICAO з безпеки цивільних літаків, необхідних для виконання комерційних рейсів у цивільні аеропорти. Літак призначено для перевезення на великі відстані важких і великогабаритних вантажів, різної спеціальної техніки. Саме цей тип літака був задіяний для перевезення частини ракети для SpaceX.

 

Шенген за 7 євро: як можуть змінитися правила в’їзду до ЄС за безвізом

3 травня 2018 року

        Рішення має набути чинності не раніше 2020 року. Його має підтримати Європейський парламент та затвердити Рада ЄС.

        ЄС має намір ввести платні спецдозволи для в’їзду за безвізовим режимом. Посли країн Євросоюзу підтримали введення системи інформації та автоматизації подорожей. Вона передбачає необхідність отримання спеціальних дозволів для в’їзду на територію ЄС. Причиною стали зростання кількості терактів та рівня міжнародної злочинності. Всім туристам, які користуються безвіком, необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку. Потрібно буде заздалегідь заповнити заяву-анкету через Інтернет, вартість складе 7 євро. Термін розгляду документа з винесенням рішення не буде перевищувати 96 годин. Надана інформація буде перевірятися за базами даних ЄС та Інтерполу.

        Дозвіл на в’їзд буде діяти три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта. Однак його наявність не означає автоматичне право на в’їзд у країни Шенгену – остаточне рішення буде приймати прикордонник.

 

У Німеччині розпочали будувати "Північний потік-2"
попри відсутність згоди усіх країн

3 травня 2018 року

      Поблизу міста Лубмін, що на балтійському узбережжі Німеччини, розпочато будівництво сухопутної ділянки та приймальні станції газопроводу «Північний потік-2», – повідомляє Deutsche Welle.

     Раніше, окрім Німеччини, будівництво газопроводу схвалила Фінляндія.

     Газопровід "Північний потік-2" намагатимуться збудувати до кінця 2019 року. Він з'єднуватиме російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд в обхід України.

ДОВІДКОВО

Порошенко назвав захисників "Північного потоку-2" спільниками Москви у гібридній війні. "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від Путіна. Спікери парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали листа проти будівництва цього газопроводу. 

 

Суд ЄС відхилив позов "Нафтогазу України" до Єврокомісії щодо використання потужностей газопроводу OPAL. Судові витрати має сплатити позивач

3 травня 2018 року

      Європейський суд загальної юрисдикції відхилив позов НАК "Нафтогаз України" до Європейської комісії (ЄК) про скасування її рішення, яке дало можливість "Газпрому" збільшити використання потужностей європейського газопроводу OPAL. Постанову опубліковано на сайті суду.

        Її було ухвалено ще 9 березня, але відомо про це стало тільки зараз.

        Позов "Нафтогазу" відхилили як неприйнятний. НАК зобов'язали відшкодувати судові витрати Європейської комісії.

        У жовтні 2016 року Європейська комісія зняла заборону на можливість використання "Газпромом" потужностей газопроводу OPAL, яким російський газ постачають у Німеччину та Чехію.

       10 листопада МЗС України повідомило, що дозвіл Єврокомісії збільшити прокачування російського газу по трубопроводу OPAL в обхід України є порушенням Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

 

Затриманий на хабарі співробітник СБУ
вийшов на волю під заставу в 1,2 млн грн

3 травня 2018 року

      Співробітник Головного управління СБУ в Києві та Київській області Олександр Карамушка, підозрюваний в отриманні неправомірної вигоди у сумі 47,5 тис. дол., вийшов зі слідчого ізолятора під заставу. Про це УНН повідомив його адвокат Олександр Горобець.

     За словами адвоката, застава була внесена за клієнта і вчора, 2 травня 2018 року, він вийшов з СІЗО.

     Крім того, захисник розповів, що САП планує внести клопотання до суду про відсторонення Карамушки від посади. «… Я знаю, що є така інформація, що готувалося це клопотання. Проте, ми його ще не отримали», – додав він.

 

Рада національної безпеки й оборони України запровадила санкції
до юридичних і фізичних осіб, пов’язаних з російською агресією проти України

3 травня 2018 року

     Відповідне рішення ухвалено вчора, 2 травня, на засіданні, – повідомляє сайт РНБО.

     Також ідеться про осіб, щодо яких запроваджено санкції в США та країнах Євросоюзу.

     Санкції запроваджують за ініціативою Кабінету міністрів, Служби безпеки України й Національного банку.

      Їх накладають на 3 роки або безстроково до фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому Криму у рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації у Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо.

      Також запроваджено санкції до осіб, які причетні до інформаційної та кіберагресії проти України, до протиправних дій проти українців, котрих незаконно утримують у Росії, депутатів Державної Думи та членів Ради Федерації Федеральних Зборів РФ тощо.

 

На третину зріс експорт українських товарів до Європейського Союзу

3 травня 2018 року
 

       – Експорт товарів з України до Європейського Союзу в першому кварталі 2018 року, порівняно з першим кварталом 2017 року, зріс на 26,5% і склав $4,058 мільярда, – повідомляє Національний банк України.

       Частка експорту до країн Євросоюзу у загальному обсязі українського експорту в першому кварталі становила 38,9%. Імпорт з Європейського союзу за вказаний період зріс на 10,7% і становив $4,523 мільярда.

        – За даними НБУ, експорт товарів з України до Росії в першому кварталі 2018 року, порівняно з аналогічним періодом 2017 року, скоротився на 11,5% - до $709 мільйонів. У той же час імпорт зріс на 28,4%, до $1,9 мільярда.

ДОВІДКОВО

Експорт українських товарів до ЄС у 2017 році зріс на 29,9% та склав $17,5 млрд, вперше таким чином перевищивши довоєнний рівень.

 

Fitch прогнозує  Україна отримає транш на 1,9 млрд доларів від МВФ
у третьому кварталі 2018 року

3 травня 2018 року

      Також у прес-релізі зазначається, що черговий перегляд програми з МВФ сприятиме подальшому всебічному фінансуванню нашої країни й поверненню на міжнародні ринки капіталу з розміщенням єврооблігацій на 2 млрд доларів.

      Крім того, в середині 2018 року Європейський Союз може схвалити нову програму макроекономічної допомоги для України обсягом 1 млрд євро.

      Водночас, Fitch не прогнозує додаткових виплат у рамках поточної програми з МВФ, оскільки вона завершується на початку 2019 року.

ДОВІДКОВО

МВФ у березні 2015 року схвалив чотирирічну програму кредитування економіки України EFF на 17,5 млрд дол. У рамках цієї програми наша країна отримала від Фонду чотири кредитних транші на загальну суму 8,7 млрд дол. Строк програми закінчується в березні 2019 року.

Міністр фінансів Олександр Данилюк у квітні повідомляв, що Україна не виконала два попередніх заходи для продовження співпраці з МВФ, включаючи ухвалення закону про антикорупційний суд та затвердження механізму автоматичного коригування тарифів на газ відповідно до ринкового рівня.

 

П'ятий місяць поспіль видобувні компанії України демонструють зниження середньодобового видобутку природного газу

3 травня 2018 року

       Про це повідомляє enkorr з посиланням на оперативні дані ПАТ "Укртрансгаз". У квітні видобуток становив 55,67 млн ​​куб м/добу проти 55,98 млн куб м/добу в березні.

       Середньодобовий видобуток приватними компаніями в квітні зберігся на рівні березня – 11,5 млн куб м/добу.

       Середньодобовий видобуток державних ПАТ "Укргазвидобування" і "Укрнафта" в квітні продовжив зниження на 0,5% і 3,2% відповідно.

        Сумарно за 4 місяці 2018 року, за оперативними даними "Укртрансгазу", видобуток газу в Україні знизився на 0,96% (65,3 млн куб м) до 6,77 млрд куб м, в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

 

Сполучені Штати подвоять розмір допомоги Україні в сфері кібербезпеки  з 5 до 10 мільйонів доларів

3 травня 2018 року

       Про це вчора, 2 травня 2018 року, заявив заступник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вес Мітчелл після зустрічі з президентом Петром Порошенком.

       Мітчелл також обговорив з Порошенком і ситуацію на сході України, питання, що стосуються економічних та політичних реформ, рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

ДОВІДКОВО

Оборонний бюджет США на 2018 рік передбачає виділення 350 мільйонів доларів для надання безпекової допомоги Україні та заходи щодо протистояння російській агресії.

У проекті бюджету США на 2019 рік передбачено надання Україні 200 млн доларів для посилення безпеки і оборони.

 

РНБО за припинення участі України в діяльності органів СНД

3 травня 2018 року

      Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію про припинення участі українських представників у діяльності органів Співдружності незалежних держав (СНД) та доручила Міністерству закордонних справ України вжити в установленому порядку заходів стосовно припинення дії окремих міждержавних угод. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства за підсумками засідання у середу, 2 травня.                                                                                                                         

 ДОВІДКОВО        

Президент України Петро Порошенко раніше заявляв, що Україна не буде більше брати участь у координаційних органах Співдружності незалежних держав.

 

В уряді на вимогу МВФ обговорюють підвищення тарифів на газ для населення

3 травня 2018 року

 

        Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“.

        Він, зокрема, зазначив, що оскільки ціна на природній газ зросла, Міжнародний валютний фонд наполягає на тому, щоб в Україні був один тариф і для промисловості, і для населення.

        – Я минулого року пообіцяв, що ціна в цьому опалювальному сезоні змінюватися не буде, і я своє слово дотримав. Зараз ми поки що в діалозі щодо подальших рішень, – сказав Гройсман.

        За його словами, наразі прораховується можливість компенсацій для громадян, які не можуть платити ринкову ціну на газ.

ДОВІДКОВО

З 1 травня 2018 року діють нові цінові пропозиції Нафтогазу на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

 

У штаті Нью-Йорк ухвалили резолюцію про визнання Голодомору геноцидом

3 травня 2018 року

      Сенат і Асамблея штату Нью-Йорк ухвалили спільну резолюцію до 85-ї річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, яка визнає цю трагедію геноцидом українського народу, повідомляє посольство України в США.

ДОВІДКОВО

Станом натепер Голодомор в Україні визнали геноцидом вже в дев’ятьох штатах США: Вашингтон, Віско́нсин, Іллінойс, Массачусетс, Мічиган, Нью-Дже́рсі, Нью-Йорк, Орегон та Песильванія.

 

Підвищити мінімальну зарплату зараз немає можливості

2 травня 2018 року

        Такий підсумок зробив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв’ю "Інтерфаксу-Україна".

        – Сподіваюся на те, що ми зможемо це робити далі, але зараз можливості для такого рішення немає…

        …Ми зробили дуже системний крок, який, на мій погляд, відкрив ще одну можливість, а саме розморозити в цілому заробітні плати. Можна сказати, що ми почали повертати борги українцям, які працюють, тому що їхня праця довгий час була недооцінена. Мінімальна заробітна плата підштовхнула середню зарплату. Я вважаю, що цього року середня заробітна плата вже може бути близько 10 тисяч гривень.

        …У чому питання підвищення мінімалки? Мінімалка залежить від розвитку національної економіки, вона має бути посильною для роботодавців. Крім того, вона тягне за собою і бюджетні витрати. Це все повинно бути збалансованим. 3,2 тис. грн – це був наш чіткий розрахунок. Тому будемо йти далі. І як економіка буде реагувати, так ми і будемо рухатися далі…

 

Закарпатських високопосадовців Держгеокадастру піймали з хабарем

2 травня 2018 року

        Про це у Facebook повідомив представник Ради громадського контролю НАБУ Олександр Пересоляк.

        – На хабарі 200 тис. дол. затримані керівниця та заступники ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області. Прямо зараз в ОДА тривають обшуки", – пише Пересоляк.

        Затримання хабарників проводили департамент захисту економіки разом із Генпрокуратурою України.

        – Наскільки стало відомо, неправомірна вигода передбачалася за виділення земельних ділянок учасникам бойових дій на сході, – зазначає громадський контролер.

 

Відновлений на посаді голови ДСНС Сергій Бочковський
сьогодні планує вийти на роботу

27 квітня 2018 року

        Відновлений судом на посаді голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський планує сьогодні, у п’ятницю 27 квітня, вийти на роботу. Про це повідомив його адвокат Ігор Федоренко. «… Суд визнав протиправним розпорядження Кабміну від 25 березня 2015 року про звільнення Сергія Бочковського з посади голови ДСНС. Наш клієнт відновлений на посаді з 25 березня 2015 року». Далі Федоренко зауважив, що історія з кримінальною справою стосовно Бочковського триває майже три роки, а рішення про відновлення його на посаді «підтверджує правоту Бочковського».

Довідково

Голову Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського затримали під час засідання Кабміну 25 березня 2015 року за підозрою в зловживаннях і причетності до корупційних схем у ДСНС.

28 березня 2015 року суд обрав запобіжний захід Бочковському у вигляді утримання під вартою протягом двох місяців.

26 квітня 2018-го суд визнав незаконним звільнення Бочковського з посади голови ДСНС. Таким чином суд скасував розпорядження Кабміну та поновив Бочковського на посаді глави ДСНС з 25 березня 2015 року. Також суд визначив стягнення з ДСНС на користь Бочковського середньої зарплати за час вимушеного прогулу з 25 березня 2015 року по день фактичного відновлення на посаді.

 

Діяльність Національного банку України дає мільярдні прибутки

27 квітня 2018 року

        Національний банк України перерахував перший транш прибутку за минулий рік сумою 15 млрд грн до державного бюджету, – повідомляє його  прес-служба. – Решта суми – 29,6 млрд грн буде перерахована упродовж 2018 року за графіком, погодженим з міністерством фінансів..

 

Заява Філарета про автокефалію церкви

27 квітня 2018 року

        Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет переконаний, що Українська православна церква отримає автокефалію. Про це він заявив учора, 26 квітня, після заходів приурочених 32 роковинам Чорнобильської аварії.

        – Ще багато хто сумнівається, чи буде томос про автокефалію української церкви чи не буде. Я 100 процентів переконаний, що буде. І в Україні розділена церква з'єднається, буде одна українська церква, – ствердно сказав Філарет.

        Також Патріарх зауважив: «…ті (церкви – ред.), які не захочуть приєднатися до Української незалежної помісної церкви, будуть існувати в Україні, але вже не як українська церква, а як український екзархат російської церкви. Хто хоче служити Росії, той повинен чесно сказати, що він живе в Україні, їсть український хліб, а служить російським інтересам".

 

Борги України зростають

27 квітня 2018 року

       Сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг у березні 2018 року збільшився на 0,79 %, або на 0,6 млрд – до 77,37 млрд доларів США, – повідомляє веб-сайт Міністерства фінансів.

       З початку року ці показники відповідно збільшилися на 1,39%, або на $1,06 млрд доларів США.

 

Євросоюз: скасуєте мораторій на експорт лісу –
отримаєте чергову фінансову допомогу

26 квітня 2018 року

        Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

        Водночас у ЄС висунули ще три вимоги для отримання макрофінансової допомоги:

1. автоматична верифікація е-декларацій;

2. впровадження кредитного реєстру НБУ;

3. запровадження системи верифікації кінцевих бенефіціарних власників;

        Глава Мінфіну переконаний, що виконання цих умов цілком реальне.

        – І це тільки невелика частина тієї роботи, яку ми маємо виконати у найближчий час. Серед не менш важливих завдань, у сприянні яким зацікавлені у ЄС, – створення антикорупційного суду, продовження реформи банківського сектору, виконання мінімального стандарту BEPS. Роботи дійсно багато і саме тому підтримка наших європейських друзів є для нас важливою, – підсумовує міністр.

 

Трудовими мігрантами є 4 мільйони українців

25 квітня 2018 року, "Інтерфакс-Україна"

        Загальна оцінка трудових мігрантів з України за 2015-2017 роки становить 4 млн осіб, повідомила економіст Центру економічної стратегії Юлія Руда.

        "У нас вийшло 4 млн трудових мігрантів за 2015-2017 роки... Це не означає, що всі вони перебувають за кордоном. Серед них одночасно за кордоном перебувають 2,6-2,7 млн осіб", – розповіла вона на прес-конференції в середу в Києві.

        За даними експерта, найпопулярнішими напрямками трудової міграції є Росія та Польща.

        "Ми подали запит до Держприкордонслужби, і з’ясувалося, що від часу минулого перепису населення, який відбувся у 2001 році, з України виїхали близько 6,3 млн українців. Що це за цифра? Це перетин кордонів, здійснений українцями до інших країн, і не було перетину назад в Україну", – розповіла експерт.

        Юлія Руда додала, що менше половини таких "виїздів без повернення" були здійснені до Російської Федерації (3 млн), решта – до країн ЄС.

        За її словами, за 2015-2017 роки з країни виїхало близько 600 тисяч українців.

 

Уряд визначив, як реформуватиметься  система охорони здоров’я у 2018-му…

25 квітня 2018 року

        Уряд ухвалив сьогодні чотири постанови, які дозволяють продовжити реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, визначено, скільки заклади отримають за обслуговування пацієнтів у другій половині 2018 року, як медзаклади укладатимуть договори з НСЗУ та як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я.

        Постановою Кабінету Міністрів закріплено базовий тариф за обслуговування пацієнта у 2018 році — 370 гривень за людину на рік. Мова йде про прямі оплати від Національної служби охорони здоровя України (НСЗУ), які отримає медзаклад за кожного пацієнта, який підписав з ним декларацію.

        Крім того, визначені коригувальні вікові коефіцієнти:

 • від 0 до 5 років — 4;
 • від 6 до 17 років — 2,2;
 • від 18 до 39 років — 1;
 • від 40 до 64 років — 1,2;
 • понад 65 років — 2.

        «Тепер керівники закладів мають усі інструменти, щоб обрахувати, який дохід вони зможуть отримати з липня, та спланувати, скільки пацієнтів вони можуть залучити», — зазначив під час брифінгу заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

        Також тепер є законодавча база, яка дозволяє почати укладання договорів між Національною службою здоров’я України та медичними закладами, які надають первинну медичну допомогу. Уклавши договір з НСЗУ не пізніше 1 червня, медзаклади уже з 1 липня почнуть отримувати справедливу оплату за надання медичних послуг українцям. Перейти на нове фінансування заклади також можуть з 1 жовтня. У такому випадку підписати договір з НСЗУ вони мають не пізніше 1 вересня.

        «Подавати заявки, підписувати договори, надсилати звіти про роботу та відповідно отримувати кошти від НСЗУ заклади будуть тільки через електронну систему охорони здоров’я. Гроші будуть перераховуватися щомісячно залежно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями конкретного закладу», — зазначив голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.

        У перехідний період протягом 2018 року заклади будуть отримувати додаткове фінансування і за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом. Тариф на цих пацієнтів складе 240 грн на рік.

        Уряд ухвалив постанову «Про затвердження порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я».

        Система «Електронне здоров’я» є основним інструментом Національної служби здоров’я для забезпечення електронного документообігу, оплати медичним закладам згідно з програмою медичних гарантій та збору статистичних даних в режимі реального часу.

        Зараз в Системі реєструються медичні заклади та лікарі для підписання декларацій з пацієнтами. Згодом функціонал електронної системи буде розширюватися: з’являться електронні рецепти та медичні картки.

         «Щотижня до електронної системи приєднуються нові заклади первинної допомоги та розпочинають підписання декларацій. Успішність і швидкість впровадження змін у системі охорони здоров’я зараз залежить і від МОЗ, і від місцевої влади. Команда МОЗ розробила необхідні нормативні акти і продовжує це робити, НСЗУ готується до початку укладання договорів. Тільки разом ми зможемо рухати зміни в охороні здоров’я далі», — наголосила в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Підготовлено за інформацією
Міністерства охорони здоров'я України

 

Протягом 2015–2017 років до складу ОТГ
увійшла лише третина сільських населених пунктів

25 квітня 2018 року

        Протягом 2015-2017 років до складу об’єднаних територіальних громад увійшло 8049 сільських населених пунктів. Це лише третина від їх загальної чисельності по Україні, – поінформувала завідувач відділу соціально-економічного розвитку сільських територій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», доктор економічних наук Марина Могилова, презентуючи результати проведеного науковцями установи дослідження «Формування об’єднаних територіальних громад у сільській місцевості (інформаційно-аналітичний огляд)».

        За її словами, станом на 1 січня 2018 року в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), тобто майже 56% від запланованих 1200 ОТГ. З них – 377 сільських, 199 селищних і 89 міських ОТГ. На 29 квітня 2018 року призначено перші вибори в 40 ОТГ і ще 23 ОТГ очікують рішення Центральної виборчої комісії України про призначення перших виборів.

        Характерною рисою 2017 року у сфері децентралізації стала помітна активізація формування ОТГ. Якщо у 2015 році було створено 159 ОТГ, у 2016 році – 207, то у 2017 році їх кількість становила 299, що майже удвічі перевищило показники стартового для децентралізації 2015 року.

        Упродовж 2015–2017 років прискорилися процеси об’єднання в територіальні громади і в сільській місцевості, зазначила Марина Могилова.

        За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, за 2015 рік до складу об’єднаних громад увійшло 1960 сіл та селищ, тобто 7,2% від загальної чисельності сільських населених пунктів по Україні, у 2016 році – 2472 (9,0%), в 2017 році – 3617 сіл та селищ (13,2%).

        Втім, зауважила експерт, об’єднання в громади в сільській місцевості відбувається дещо повільно. Адже за три роки до складу ОТГ увійшло лише 29,4% загальної чисельності сільських населених пунктів в країні – 8049 сіл та селищ. З них 1550 сіл та селищ входять до міських ОТГ, 2846 – до селищних, 3653 – до сільських ОТГ.

        Лідерами у процесах об’єднання громад в сільській місцевості є Житомирська, Дніпропетровська та Хмельницька області. Тут до складу ОТГ увійшло понад 50% сіл та селищ від загальної чисельності сільських населених пунктів даних регіонів.

        Найнижчі темпи формування ОТГ на сільських територіях у Закарпатській та Київська областях, де об’єдналися лише 6% та 7% сільських населених пунктів відповідно.

        За розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, до складу однієї ОТГ в середньому по Україні входять 12 сільських населених пунктів. При цьому у різних громадах їх кількість коливається від 0 до 68 сіл.

        Серед ОТГ, створених у сільській місцевості, переважає модель, коли до складу однієї об’єднаної громади входить 6–10 сільських населених пунктів. Серед сільських ОТГ таких – 40,8%, а серед селищних – 30,2%.

        Друга за чисельністю група – об’єднані територіальні громади, до складу яких увійшло до 5 сільських населених пунктів: 25,2% від загальної кількості сільських та 23,1% – селищних ОТГ.

        Дещо інша ситуація в міських ОТГ: не більше 5 сіл та селищ увійшло до складу 28,1% з них, а частка громад, які об’єднали 6–10 сільських населених пунктів, склала 19,1%.

       При цьому, за оцінками науковців Інституту аграрної економіки, створено 21 ОТГ, кожна з яких об’єднує понад 40 сільських населених пунктів. Загалом до складу цих громад увійшло 1076 сіл – близько 14% від загальної чисельності сільських населених пунктів в ОТГ.

        Відносне відставання об’єднання сіл та селищ в ОТГ пояснюється низкою чинників. Серед них, зокрема, недостатня поінформованість селян про самоврядування, їх інертність через низький рівень довіри до інститутів влади, а також стримане ставлення до ініціативою щодо формування нової системи самоврядування, що надійшла «згори». Крім того, процес приєднання сільських населених пунктів до ОТГ гальмують невідпрацьованість механізму формування об’єднаних громад на засадах самоспроможності, нестача кваліфікованих спеціалістів з децентралізації і реального досвіду з цих питань на місцях, підсумувала Марина Могилова.

 

«Отримання Українською Православною Церквою Томосу про автокефалію викличе величезний підйом національного духу»

24 квітня 2018 року

      «Я хочу окремо наголосити, що і українська церква – Помісна Автокефальна Українська Православна Церква є ключовим елементом нашої державності і нашої незалежності. Бо армія – боронить українську землю. Мова – боронить українське серце. Церква – боронить українську душу», – сказав Президент Петро Порошенко під час участі у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

        «Це є три складових елементи, яких ми не повинні нікому ніколи віддавати», –наголосив Глава держави.

        «Держава не буде визначати, хто буде Патріархом нової церкви, бо це не державна справа. Не буде ніякого «указуючого перста» – підтримайте цього, або не підтримайте цього», – сказав Петро Порошенко.

        І зазначив, що це також є чіткою домовленістю зі Вселенським Патріархом, що Патріарх Української Церкви буде обиратися не в Москві, а в Україні».

        Глава держави зазначив, що «функцію і роль Матері-Церкви буде виконувати Константинопольський Патріархат» та наголосив, що це важливо з точки зору історичної справедливості. «Ми просто повертаємось до історичної справедливості», – cказав Петро Порошенко та нагадав, що найближчим часом ми будемо святкувати 1030-річчя Хрещення України-Русі.

        «Тоді, я хочу наголосити, ще не було ніякої Російської православної церкви. Якщо Константинопольська Церква є Матір'ю-Церквою для України, то Українська Церква є Матір'ю-Церквою для Росії. Бо звідси пішла вона, а не навпаки. І не може матір просити незалежність від доньки», – сказав Президент.

        «Хочу окремо наголосити, що ідеальним сценарієм для мене було б, щоб разом з Патріархом Константинопольським Варфоломієм підтвердили нашу автокефалію усі Православні Церкви, включаючи і російського Патріарха», – зазначив Петро Порошенко.

        «Це єдиний спосіб, щоб хоч якось відмитися від того гніву і тих гріхів, які зроблені на території України російськими військовими, російськими пропагандистами та інколи, на жаль, і російськими священниками», – підкреслив Президент та додав, що вірить в те, що це можливо. «Господь робить дива і я не виключаю й цього», – сказав Петро Порошенко.

        Говорячи про те, чи може Патріарх Кирило зупинити надання Україні Томосу про автокефалію Української Православної Церкви, Президент підкреслив: «Я хочу окремо наголосити, що ні в кого, включаючи Кирила, вето на рішення Вселенського Патріарха не існує. Він не дозволу питає у Кирила, а проводить консультації з цього приводу».

          «Я абсолютно переконаний, що рішення про отримання Українською Православною Церквою Томосу про автокефалію викличе величезний підйом українського національного духу. Ми маємо всі відповідально діяти для того, щоб це відбулося», – сказав Президент Петро Порошенко під час участі у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

       При цьому він зауважив, що рішення поки не прийнято. «Так, ми зробили все, що від нас залежить, але треба зробити навіть більше. Бо це не церковне питання. Це не просто державне питання. Це історична подія, коли в Україну за багато сотень років повернеться своя власна Церква», – сказав Президент.

        За його словами, «держава нарешті отримає надзвичайно важливий елемент державності, незалежності».

 

«Першим пріоритетом має бути підтримка фермера»

20 квітня 2018 року

       «Ми маємо повернутися обличчям до фермера, бо фермер – це людина, яка годує Україну», – наголосив Петро Порошенко під час виступу на форумі з підтримки фермерства «Agroport West Lviv 2018» під час робочої поїздки до Львівської області та додав, що українські сільгоспвиробники мають широкі можливості для виходу зі своєю продукцією на ринки європейських країн.

      Глава держави зауважив, що нині Україна має пріоритетний і найбільший ринок для своїх товарів – ринок Євросоюзу. Водночас він зазначив, що важливо, щоб українці виводили на європейський ринок не просто сировину чи продукцію аграрної галузі, а й продукцію переробної промисловості.

      «Великі аграрні переробники України давно вже там присутні: вони вміють, вони знають. Моя мета, як Президента, підтримати фермера, підтримати дрібного виробника. Щоб створити умови, коли його навчать, допоможуть, застрахують, захистять. Щоб він відчував, що держава піклується про нього», – сказав Петро Порошенко.

       Президент підкреслив: «Фермер повинен відчувати, що мільярдні кошти, які передбачені в державному бюджеті України на підтримку тваринництва, сільськогосподарського машинобудування, надзвичайно важливі. Але першим пріоритетом має бути підтримка фермера».

        За його словами, не йдеться про те, щоб просто роздати кошти, необхідно створити структури, які будуть постійно допомагати фермерам.

        Глава держави також наголосив, на важливості забезпечення доступу фермерів до фінансових і кредитних ресурсів не тільки всередині держави, а й доступу до європейських ресурсів, що зробить українську продукцію конкурентоздатною. Він зауважив, що сьогодні у цьому форумі беруть участь і латвійські партнери і їх досвід роботи на європейських ринках буде дуже корисним для українських фермерів.

 

Парламент ухвалив законопроект про маркування органічної продукції

19 квітня 2018 року, Прес-служба Мінагрополітики

      Парламент зробив перший крок у регулюванні органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Відповідний законопроект «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» було прийнято сьогодні у першому читанні.

      Закон сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків збуту. Крім цього, його норми спрямовані на гарантування споживачам органічного походження товарів та захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції.

      Також, основні положення документу забезпечать прозорі умови ведення господарської діяльності у сфері виробництва та обігу органічних продуктів.

      Загалом, проектом Закону пропонується:

 • встановити повноваження центральних органів виконавчої влади, що здійснюють державне управління та контроль у сфері органічного виробництва;
 • визначити права та обов’язки суб’єктів ринку органічної продукції, зокрема, операторів ринку , органів сертифікації;
 • встановити вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями;
 • запровадити реєстрацію органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння;
 • запровадити чіткий механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та відповідальність за порушення законодавства у цій сфері;
 • встановити вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяються використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання в гранично допустимих кількостях, а також процедуру, за якою вони можуть бути дозволені до використання.
 • встановити вимоги до зберігання, перевезення, реалізації, декларування та маркування органічної продукції.

 

Чого очікувати від Мінсоцполітики у 2018-му?

20 квітня 2018 року

        Міністр соціальної політики України Андрій Рева на прес-конференції для представників регіональних засобів масової інформації розповів про актуальні проекти, над якими сьогодні працює Міністерство соціальної політики, серед яких пріоритетними визначив:

 • погодження законопроекту про підвищення пенсій військовослужбовців;
 • розробка законопроекту про зайнятість;
 • ухвалення законопроекту про сплату ЄСВ з усієї суми зарплати;
 • підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень у цьому році та до 5000 з наступного року;
 • ухвалення законопроекту про соціальні послуги;
 • ухвалення законопроекту про адресну державну соціальну допомогу;
 • впровадження реформи системи надання послуг людям з інвалідністю.

        За словами міністра, успішне виконання поставлених завдань дозволить якісно змінити систему соціальних послуг в Україні, на практиці забезпечивши принцип справедливості та поставити на перше місце інтереси та права кожної людини.

 

На травневі свята запустять 20 додаткових поїздів на популярні напрямки

 20 квітня 2018 року

        "Укрзалізниця" призначила 20 додаткових поїздів до травневих свят у популярних напрямках.

        Серед 20 додаткових поїздів більшість курсуватимуть зі столиці в популярних напрямках серед українців – Львів, Ужгород, Чернівці, Хмельницький, Харків, Ковель, Жмеринка та в зворотному напрямку, а також із обласних центрів по Україні та в Київ – з Хмельницького, Миколаєва, Дніпра, Черкас, Львова, Вінниці.

 

На плечах українців і української економіки  понад 65 млрд доларів боргу

19 квітня 2018 року

        Під  час  зустрічі з представниками регіональних ЗМІ в Києві Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що найбільшою  економічною проблемою України є тиск зовнішнього боргу в розмірі понад 65 млрд дол., більша частина якого була нагромаджена до 2014 року.

        «Фактично з 2007 по 2010 рік уряд взяв 26 мільярдів доларів. 26 мільярдів доларів при тому, що Україна сильнішою не стала. Уряд з 2010 по 2014 рік взяв ще понад 20 мільярдів. Фактично сумарний борг сьогодні 65 з плюсом мільярдів доларів, які лежать на плечах українців і української економіки", – сказав Гройсман.

       За словами прем'єра, уряду вдалося знизити співвідношення боргу і ВВП, проте Україні все ще необхідне подальше фінансування міжнародних партнерів.

       "У 2018 році, за перший квартал, цей борг є найнижчим по відношенню до ВВП з 2011 року, це важливий сигнал. Але якщо не виконуватиметься наша програма співпраці, наприклад, створення антикорупційного суду чи інші параметри, то нам буде складно на ці виклики давати відповіді", – наголосив Гройсман.

       Також глава уряду зазначив, що Україна в 2018 році витратить 130 млрд грн лише на обслуговування зовнішнього боргу, без урахування його погашення.

       "Насправді дуже важливо, щоб ми продовжили роботу поки що з тимчасової підтримки з-за кордону з боку наших міжнародних партнерів. Це дасть можливість нам утримувати навантаження боргове на державні фінанси, на публічні фінанси, і в середньостроковій і довгостроковій перспективі зменшувати борг", – сказав прем'єр.

 

Гарантії за депозитами можуть підняти до 800 тисяч

19 квітня 2018 року

        Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір провести збільшення гарантованої суми відшкодування з 2019 року зі 200 тис. грн до 800 тис. грн.

        Відбутися це повинно в кілька етапів, повідомив директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін, передає "Finclub".

        "Ми хочемо виходити на поетапне збільшення гарантованої суми відшкодування вкладів до 600-800 тисяч грн з наступного року. У нас давно назрівав такий план, і зараз ми вже можемо виходити з такою пропозицією", – повідомив він.

        Ворушилін зазначив, що для цього потрібно стабілізувати фінансове становище Фонду і не допустити втрати активів неплатоспроможних банків.

 

Депутати підтримали звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія

19 квітня 2018 року

        Верховна Рада України прийняла Постанову "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За це рішення проголосувало 268  народних обранців.

        Об’єднана Українська православна церква може стати найбільшою в усьому православному світі і зможе посісти належне місце в родині помісних православних церков.

        Президентський лист, постанову ВР та відповідні звернення ієрархів Київського Патріархату  та УАПЦ із проханням до Вселенського Патріарха про Томос щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні, мають бути якнайшвидше направлені до Стамбулу.

        «Усі помісні церкви нового та новітнього часу були визнані лише шляхом активного залучення держави до цього процесу. Такими є традиція і вимога Вселенського Патріаршого Престолу. По суті, автокефалію надають не стільки конкретній Церкві, скільки країні», – наголосив Петро Порошенко, виступаючи у Парламенті.

        Він подякував народним депутатам за згоду невідкладно розглянути це питання. «Воно того варте. Воно виходить далеко за межі церковного! Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви. Тут не лише релігія, тут – геополітика. А для мене справа утвердження незалежної помісної Церкви – такої ж ваги, як вже здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом. Як наша спільна з вами боротьба за членство в Євросоюзі та членство в НАТО, які ще попереду. Це – питання національної безпеки і нашої оборони у гібридній війні, бо Кремль розглядає РПЦ як один із ключових інструментів впливу на Україну», – сказав Президент.

        В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що починати об’єднання потрібно з УПЦ МП, а не з "її сепаратних частин".

        Як відомо, Український парламент вже звертався до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо єдиної церкви. Це звернення було затверджене постановою Верховної Ради України № 1422-VIII від 16 червня 2016 року. 

 

Кабмін спрогнозував курс на три роки вперед

18 квітня 2018 року, «Економічна правда»

      Кабінет Міністрів спрогнозував середньорічний курс гривні на 2019, 2020 та 2021 роки. Про це йдеться у проекті постанови про основні напрямки бюджетної політики на 2019-2021 роки, який опинився у розпорядженні Економічної правди.

       Так, у 2019 році обмінний курс гривні до долара США в середньому за період становитиме 30,5 гривні за долар.

        У 2020-му – 31,4 гривні за долар, у 2021-му – 31,8 гривні за долар.

        Нагадаємо, середньорічний курс на 2018 рік становить 29,3 гривні за долар.

 

Усі фракції Ради, крім Опоблоку, – за звернення до Варфоломія

18 квітня 2018 року, Українська правда

      Верховній Раді пропонують підтримати звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

       Відповідний проект зареєстрували спікер Андрій Парубій, його заступники Ірина Геращенко та Оксана Сироїд, Юлія Тимошенко ("Батьківщина"), Артур Герасимов та Ірина Луценко (БПП), Максим Бурбак і Андрій Тетерук ("Народний фронт"), Олег Ляшко ("Радикальна партія") й Олег Березюк ("Самопоміч"), а також Степан Івахів (група "Воля народу").

       Проект постанови одразу спрямовано на розгляд комітету.

        У зверненні Петро Порошенко просить патріарха Варфоломія надати Томос (указ, послання) про автокефалію Православній церкві в Україні.

        А парламенту пропонують підтримати це звернення.

        Серед ініціаторів немає лише представників фракції "Опозиційний блок", а також депутатської групи партії "Відродження".

 

Право власності в Україні має бути непорушне та недоторканне, –
Прем’єр-міністр

18 квітня 2018 року

      Право власності в Україні має бути непорушне та недоторкане, а будь-які спроби накласти руку на чуже майно – припинені. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи рішення Уряду про продовження роботи започаткованих Міністерством юстиції спільно з Міністерством внутрішніх справ антирейдерських штабів. Свого часу ця ініціатива розповсюджувалася передусім на вирішення проблем у сфері земельних відносин. Втім, ця практика виявилася доволі ефективною, і сьогодні, на думку Глави Уряду, її можна поширити на різні сфери життя, де фіксуються випадки порушення законодавства, зокрема, в сегменті захисту права власності, - повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

      «Якщо хтось підняв руку на чуже майно, його треба затримати і посадити в місця тимчасового утримання за ґрати, а вже потім розбиратися, – сказав Володимир Гройсман. – Я вимагаю, аби швидко були припинені протиправні дії. Право власності має бути непохитне і недоторканне».

 

"Укрпошті" дозволили приймати до оплати банківські карти

18 квітня 2018 року

      Національний банк прийняв рішення про надання ПАТ "Укрпошта" ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, а також зареєстрував договори про її участь у міжнародних платіжних системах.

     Про це повідомляє прес-служба Укрпошти.

     Рішення про видачу ліцензії НБУ прийняв на підставі постанови "Про надання національними операторами поштового зв'язку фінансової послуги з переказу грошових коштів".

      "З огляду на отримання ліцензії, НБУ зареєстрував договори про участь ПАТ" Укрпошта" в міжнародних платіжних системах Visa і MasterCard, а також почав процедуру вступу "Укрпошти" в Національну платіжну систему "Простір"", – повідомили в НБУ.

     Відтепер "Укрпошта" зможе здійснювати обслуговування клієнтів з використанням платіжних карт.

     В.о. генерального директора "Укрпошти" Ігор Смілянський вважає, що їх "клієнти давно чекали можливість оплатити товари і послуги платіжними картками".

      "Розрахуватися в відділеннях можна буде через платіжні термінали "Укрпошти", або на інтернет-сайті, або в нашому мобільному додатку. Також в "Укрпошті" тепер можливо отримувати готівку з платіжних карт. Такі операції будуть здійснюватися без посередництва банку-еквайера, що дозволить знизити собівартість їх проведення", – зазначив Смілянський.

 

МВФ дав свіжий прогноз по українській економіці

 17 квітня 2018 року, «Економічна правда»

        Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання ВВП України в 2018 році на рівні 3,2%.

        Про це йдеться в огляді світової економіки.

        У той же час, МВФ погіршив прогноз зростання ВВП країни на 2019 рік з 4% до 3,3%.

        Прогноз середньорічної інфляції в 2018 році погіршено на 4 процентних пункти з 7% до 11%.

        У 2019 МВФ очікує середньорічну інфляцію в Україні на рівні 8%.

        МВФ погіршив оцінку дефіциту поточного рахунку платіжного балансу на 2018 рік – до 3,7% з 3% ВВП, на 2019 рік – до 3,5% з 3% ВВП.

        Нагадаємо, експерти Світового банку вважають, що інфляція в Україні в 2018 році може знову перевищити очікування Національного банку на фоні очікуваного підвищення витрат на оплату праці.

        Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року Верховна Рада прийняла Держбюджет на 2018 рік, у якому закладено прогноз зростання ВВП на рівні 3% при інфляції 9% і курс гривні 29,3 гривні за долар у 2018 році.

 

В уряді запропонували нараховувати субсидію і трудовий стаж заробітчанам

17 квітня  2018 року

        Міністр соціальної політики Андрій Рева запропонував нараховувати субсидію і трудовий стаж українцям, які працюють за кордоном.

        Про це Рева заявив журналістам в ефірі телеканалу 112 Україна.

        "Ми пропонуємо стимулювати їх (людей, що працюють за кордоном – ред.) до добровільного страхування. Тобто ми готові давати субсидію сім'ям, де люди працюють за кордоном за умови, що вони добровільно застрахуються і заплатять внесок хоча б за 3 місяці", – сказав Рева.

        "За 3 місяці мінімальний внесок – це 2500 гривень, а ми за це даємо їм субсидію і страхового стажу, який буде давати людям право на пенсію. Це стимулюючий момент, який повинен давати людям можливість користуватися системою соціального захисту", – зазначив міністр.

 

У Мінфіні розповіли, у скільки обійшлось би бюджету підвищення мінімалки

17 квітня 2018 року, «Економічна правда»

        Підвищення мінімалки до 4200 гривень обійшлося б бюджету у суму від 13 до 30 мільярдів гривень.

        Про це у інтерв’ю Delo.ua розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

        "На сьогоднішній день оперативні дані Держказначейства за підсумками І кварталу 2018 року свідчать про те, що ми не маємо можливості підвищити мінімальну зарплату", – зазначив він.

        За його словами, за підсумками трьох місяців до держбюджету надійшло 193,6 млрд гривень. Це 96,9% від затвердженого показника на перший квартал 2018 року (розпис 199,7 млрд гривень). Тобто держбюджет недоотримав 6,1 млрд гривень.

        "Якби ми з квітня підвищили мінімальну зарплату до 4200 гривень на місяць, нам потрібно було б розширити видатки бюджету на цей рік щонайменше на 13 млрд грвень. І це мінімальна сума, яка потрібна лише на підвищення "мінімалки" — без врахування підвищення посадового окладу працівника І тарифного розряду єдиної тарифної системи", – зазначив Марченко.

        "Якщо ж врахувати підвищення тарифного розряду у співвідношенні до "мінімалки", матимемо додаткову потребу у видатках на 2018 рік біля 30 млрд гривень", – додав замміністра.

 

Андрій ПАРУБІЙ:

«Цього пленарного тижня Верховна Рада України розгляне питання
щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи»

16 квітня 2018 року, Прес-служба Апарату Верховної Ради України

        Голова Верховної Ради України А.Парубій повідомив деталі порядку денного, який пропонується на цей пленарний тиждень і який було розроблено у минулий четвер на нараді з керівниками фракцій і груп Парламенту.

        А.Парубій зазначив, що перший пленарний день, вівторок, буде присвячений великою мірою розгляду питань, пов’язаних із «проблематикою чорнобильців»; він також повідомив, що було проаналізовано усі законопроекти, які знаходяться у Парламенті і які стосуються цієї теми.

        «Пропонується, щоби першим питанням на розгляд ми поставили проект Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», після цього плануємо до розгляду блок питань з ядерної політики та ядерної безпеки, які теж безпосередньо стосуються Чорнобильського реактору – це п’ять питань», – поінформував А.Парубій і додав,  що також у порядку денному вівторка є питання екологічної політики, «і в цьому екологічному блоці є два закони, які теж стосуються чорнобильської проблематики».

        У середу, за словами Голови Парламенту, окрім традиційних питань ратифікації, планується почати розгляд законопроектів з економічної політики, які мають значну кількість правок, аби мати можливість в четвер «вийти на голосування».

        У четвер до розгляду пропонуються блок питань аграрної політики і блок питань інтелектуальної власності. «Ключовий і базовий закон, який стосується інтелектуальної власності, ще не має рішення Комітету, але я сподіваюсь, що воно буде прийнято до четверга», – сказав А.Парубій. «Я також сподіваюсь на консультації і голови профільного Комітету, і нашого експертного середовища, оскільки Закон про інтелектуальну власність має важливе значення для України і наших міжнародних зобов’язань, зокрема, для двосторонніх відносин зі Сполученими Штатами Америки», – сказав Голова Верховної Ради.

 

Павло РОЗЕНКО:

«У 2018 році ми плануємо здійснити додаткові заходи
щодо збільшення розмірів пенсій в Україні»

13 квітня 2018 року, Служба Віце-прем'єр-міністра України

        Якщо позитивна тенденція щодо збільшення надходжень до Пенсійного фонду збережеться, Уряд вийде з новими ініціативами щодо підвищення пенсій у 2018 році. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

        «У першому кварталі ми зібрали до Пенсійного фонду майже на 2 мільярди більше, ніж планували. Тобто, у нас є всі можливості для появи додаткового ресурсу, і, якщо така тенденція збережеться, ми вийдемо з новими ініціативами щодо підвищення пенсій у 2018 році», – сказав він.

        За словами Павла Розенка, один із перших соціальних проектів у пенсійній сфері, який Уряд реалізує в цьому році, – це перерахунок пенсій військовим пенсіонерам. «Нагадаю, що перерахунок «військових пенсій» здійснюється «заднім числом» – із 1 січня 2018 року. До 1 травня всі пенсіонери повинні отримати свої підвищені виплати в повному обсязі», – наголосив він.

        Віце-прем’єр-міністр зазначив, що зараз Міністерство соціальної політики розробляє механізм підвищення пенсій людям, котрі мали великий стаж, але маленькі зарплати. «Це питання виникло при осучасненні пенсій. Проблема полягає в тому, що за радянської влади, в перші роки незалежності України люди мали великі стажі, але працювали або в колгоспах за трудодні, або за копійки. Це не наша вина, але ми не можемо на це не відреагувати. Людям, котрі все життя відпрацювали, мають колосальний страховий стаж – 35, 40, 45 років – додатково потрібно розробити стимули для підвищення пенсії. Зараз Міністерство над цим працює, і ми чекаємо пропозиції, як це можна буде врегулювати», – пояснив він.

       Павло Розенко також розповів, що найбільше підвищення пенсій у результаті їх осучаснення у жовтні 2017 року отримали ті, хто мав достатній трудовий стаж і досить високу заробітну плату, з якої виходили на пенсію. «Понад 2 мільйони українців отримали надбавку до пенсії понад 1000 грн, а близько 100 тисяч людей – понад 5 тисяч гривень. І я наголошую, мова йде не про чиновників. Це металурги, шахтарі, люди, які все життя «пропахали» на шкідливих виробництвах. Ми не перераховували пенсії ні колишнім чиновникам, ні колишнім депутатам, ні колишнім прокурорам, ні колишнім суддям. Їх ця пенсійна реформа не стосувалася», – підсумував Віце-прем’єр-міністр.

 

За фальшування результатів виборів або скупку голосів може бути
встановлене покарання

11 квітня 2018 року

        Практика фальшування результатів виборів або скупки голосів в Україні має відійти у минуле,
а за такі дії потрібно встановлювати жорстку відповідальність. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Уряду. Він повідомив, що Уряд напрацював спеціальний законопроект, який передається до Верховної Ради і може бути ухвалений вже в найближчій перспективі, – повідомляє  департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

        Важливість ініціативи, на думку Глави Уряду, беззаперечна, адже 2019 рік – рік президентських та парламентських виборів.

        «В Україні має бути чітке розуміння: ті, хто намагатимуться фальшувати, скуповувати голоси, будуть нести відповідальність», – сказав Глава Уряду.

Довідково 

 • Проект закону розроблений силами Міністерства внутрішніх справ спільно з громадськими організаціями. Він вносить зміни до деяких законодавчих актів, в тому числі Кримінального кодексу. Ключова мета законопроекту – встановлення покарання за порушення прав виборців і попередження спроб порушити виборчі права. Під час підготовки законопроекту проводилося дослідження, яке засвідчило: 68% українців не задоволені ступенем прозорості виборчих процесів.

 

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект
щодо перерахунку пенсій науковим працівникам, журналістам,
працівникам органів місцевого самоврядування та іншим                

 11 квітня  2018 року,
Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

        Законопроектом №7406 пропонується визначити порядок  перерахунку пенсій для наукових працівників, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування та державних службовців, зокрема зберегти за особами, яким призначено пенсію до набуття чинності Закону України від 03.10.2017 року №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», право на перерахунок пенсії на тих підставах, які діяли на час виходу особи на пенсію, у тому числі у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим працівникам. При цьому, умови та порядок перерахунку пенсій таким особам визначатиметься Кабінетом Міністрів України.

        Відповідні зміни пропонується внести до законів України «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

        Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення під час обговорення, підтримуючи законодавчу ініціативу, водночас висловили застереження, що реалізація законопроекту потребуватиме додаткових видатків з бюджету Пенсійного фонду та призведе до збільшення видатків Державного бюджету України.

        Запропоновані зміни порушують вимоги статті 27 Бюджетного кодексу України та статті 91 Регламенту Верховної Ради України в частині надання суб’єктом права законодавчої ініціативи фінансово-економічного обґрунтування, подання пропозицій змін до законодавчих актів щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету та терміну набрання чинності.

        За результатами обговорення члени Комітету рекомендують Верховній Раді прийняти його з урахуванням висловлених зауважень.

 

Кабінет Міністрів удосконалив процедуру реєстрації безробітних
з числа випускників закладів вищої освіти         

11 квітня 2018 року, Мінсополітики України

        Уряд на своєму сьогоднішньому засіданні прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою узгодив нормативно-правові акти з питань зайнятості населення з вимогами Закону України «Про освіту» та іншими чинними нормативно-правовими актами.

        Зокрема, випускникам закладів вищої освіти, які навчалися за державним замовленням і звернулися до центру зайнятості протягом одного року з дня закінчення навчання, не потрібно буде подавати направлення на роботу або довідку про надання можливості самостійного працевлаштування.

        Також розширено перелік установ Державної служби зайнятості, які можуть видавати ваучери для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці.

 

Призначення усіх спец пенсій, крім військових, скасовано,
а вже призначені не перераховуватимуться

 10 квітня 2018 року, Мінсоцполітики України

        Про це заявив заступник Міністра соціальної політики України Микола Шамбір в інтерв’ю журналістам, коментуючи питання призначення та виплат пенсій за спеціальними законами.

        За його словами, одним із результатів проведення пенсійної реформи стала ліквідація спецпенсій та призначення пенсійних виплат за одними правилами та єдиною для всіх прозорою формулою.

        «Ми говоримо про принципову відміну усіх спецпенсій. Разом з тим, є люди, які отримують вже призначені спеціальні пенсії, або мають право на їх призначення відповідно до перехідних положень закону. Для таких людей пенсії перераховуватися не будуть, і з часом вони самі перейдуть на єдині правила пенсійного забезпечення», - заявив Микола Шамбір.

 

Українці стали лідерами з купівлі землі в Польщі

10 квітня 2018 року,  liga.net

        Українці в 2017 році стали лідерами з купівлі іноземцями земель в Польщі, включаючи сільськогосподарські і лісові угіддя. Про це повідомляє  Міністерство внутрішніх справ і адміністрації Польщі.

        У міністерстві відмітили, що в 2017 році іноземці отримали 224 дозволи на придбання 270 земельних ділянок, загальною площею майже 23 га.

        "Серед фізичних осіб зберігається зростання зацікавленості купівлею землі на території Польщі громадянами України. У 2017 році вони отримали 134 дозволи, що становить майже 50% всіх дозволів на покупку земельної нерухомості, які видані фізичним особам (у 2016 році – 47%)", – повідомило польське міністерство.

        Для купівлі землі, в тому числі і сільськогосподарських угідь, громадянам країн, що не входять в ЄС, необхідно отримувати згоду в МВС Польщі.

 

В Україні планують створити агентство для кредитування фермерів

6 квітня 2018 року

 

      А точніше – Державне фінансове агенство для гарантування кредитів фермерам. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк в ефірі радіо НВ.

      «Держава повинна забезпечити фермерів і фінансово, це повинні бути довгі і дешеві гроші – 3% пічних і 30-річні кредити. Для цього ми плануємо створити Державне фінансове гарантійне агентство, яке виступить гарантом таких кредитів», – розповів Мартинюк.

      За його словами, поява Агентства призведе до зниження вартості кредитів.

      «У разі дефолту держава бере частково обов’язки позичальника, і тоді банківський сегмент буде охочіше на це йти», – пояснив Мартинюк.

      До речі, про те, що Мінагрополітики планує створити таке Агентство він говорив не вперше. Наприкінці минулого року в інтервью агенству «Інтерфакс-Україна» Максим Мартинюк, зокрема, сказав:

      «Ми не просили про відстрочку на продаж сільгоспземель, але якщо вже депутати її надали та продовжили мораторій, то в наступні 12 місяців зосередимося на створенні Державного сільськогосподарського гарантійного агентства (це дуже умовна назва)».

         «Статутний капітал агентства може формуватися за рахунок 1% ВВП на підтримку АПК, – додав Максим Мартинюк. – Якщо ми дамо можливість отримати кредити і вони будуть дешевими, гадаю, це зніме питання популістів: «Де фермер візьме гроші, щоб купити землю?».

 

Верховна Рада схвалила Звернення до міжнародного співтовариства
щодо неприпустимості будівництва газопроводу “Північний Потік-2”

5 квітня 2018 року

        Прийнято Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу “Північний Потік-2” та монополії Російської Федерації на газових ринках світу".

        Постановою Верховна Рада України визнає, що намір реалізації “Газпромом” проекту “Північний Потік-2” стане утвердження абсолютної монополії Російської Федерації на газовому ринку Європи. В такому разі “Газпром” отримає контроль над обсягом і ціною всього газового ринку континентальної Європи, а також фізичну можливість взагалі відмовити в постачанні газу країнам Центральної Європи. Таким чином, наслідки виконання проекту “Північний Потік-2” йдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС, і спричинять енергетичну кризу, економічну й політичну дестабілізацію всієї Європи – а відтак і планети в цілому.

       Верховна Рада схвалила Звернення до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу “Північний Потік-2” та монополії Російської Федерації на газових ринках світу.

       Верховна Рада доручила Кабінету Міністрів на виконання статті 274 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом та статті 6 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства невідкладно провести консультації між Урядом України та Європейською Комісією щодо недопущення побудови газопроводу “Північний Потік-2”.

       Проект Постанови зареєстровано за №8111.

 

Мінрегіон затвердив нові ДБН щодо забудови територій

5 квітня  2018 року

        – Сьогодні наша мета – створити для громадян і всієї країни – якісний, комфортний і безпечний життєвий простір. І саме це можливо завдяки впровадженню нових державних будівельних норм (ДБН). Це саме той компроміс, який дозволяє з одного боку рухатися забудовникам у напрямку запровадження сучасних технологій і методів проектування, з іншого – при дотриманні певних ДБН, акцентувати увагу на безпеку і комфорт наших громадян при реалізації будівельного проекту. Про це під час брифінгу в УКМЦ щодо нововведень у ДБН заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, – повідомляє його Служба.

        За його словами, на сьогодні в Україні є чинними понад 180 будівельних норм, з них: 109 працюючих державних будівельних норм, інші — галузеві будівельні норми та СНиП. З них – 25% потребують перегляду. Ця робота ведеться Мінрегіоном спільно з профільними науковими інституціями, міжнародними партнерами та експертами: BRDO та IDLO, РПР, громадською ініціативою «Разом проти корупції», а також громадським сектором та професійним середовищем – архітекторами та проектувальниками.

        «Сьогодні ми презентуємо чотири ключових стандарти, направлені на забудову території, вулиць і доріг населених пунктів, дошкільних навчальних закладів та шкіл. Важливою умовою їх розробки стало використання європейських стандартів і норм. Загалом перегляд ДБН – процес перманентний, адже наука не стоїть на місці, з’являються нові матеріали і технології будівництва, підвищуються вимоги до енергоефективності, екологічності тощо. Але разом з тим ми повинні пам’ятати, що найперша та найголовніша мета ДБН – це комфорт та безпека громадян», — зазначив Геннадій Зубко.

        У 2017 році Мінрегіон затвердив 13 ДБН. Цього року заплановано перегляд 22 ДБН, наступного року – ще 30.

        «Серед основних нововведень, які ми впроваджуємо — можливість розміщення у житлових будинках вбудованих дитсадків, введення нових термінів «Блакитна лінія» (обмеження висоти забудови на генеральному плані), «Зелена лінія» (обмеження забудови для збереження зелених територій), вимоги до створення інклюзивного навчального простору та безбар’єрного простору, можливість відкритого навчального простору — різноманітні варіанти організації навчання тощо», — розповів Геннадій Зубко.

        За його словами, впровадження нових ДБН дадуть нову якість комфортного середовища безпосередньо для проживання громадян.

       У свою чергу заступник Міністра Лев Парцхаладзе окреслив інші зміни, які будуть впроваджені в містобудуванні з появою нових ДБН. «При розробці генеральних планів кожне місто зобов’язане буде затверджувати таке поняття, як «блакитна лінія», ведення обмежень процентності забудови в залежності від її поверховості. Це стосується переважно нових територій. При 4-поверховій етажності, площа забудови може становити 45%, вище 11 – не більше 30%. Таким чином, встановлюються умови для проектування пожежних заїздів до будинків, об’їзних доріг, дитячих майданчиків тощо», — розповів Лев Парцхаладзе.

        Також серед інших нововведень – встановлення граничних меж максимально щільної забудови, забезпечено захист пасажирів від можливого наїзду маршрутного транспорту, чітко прописані обов’язкові вимоги до проїзду до будівель пожежних машин і доступу пожежників до приміщень, забезпечення безпечного перетину проїзної частини з двома смугами шляхом влаштування острівців безпеки.

        Так, затверджено 4 ДБН:

 • ДБН В.2.2-4:201Х «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти (на заміну ДБН В.2.2-4-97 «Будинки та споруди дитячих дошкільних закладів»)
 • ДБН В.2.2-3:201Х  «Будинки і споруди. Заклади освіти» (на заміну ДБН В.2.2-3-97
 • ДБН В.2.3-5:20ХХ «Вулиці та дороги населених пунктів» (на заміну ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів»)
 • Найважливіший – ДБН Б.2.2-12:2018 ««Планування і забудова територій», який має замінити 6 різних НПА (на заміну ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3-95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4-97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2-95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89-80 «Генеральные планы промышленных предприятий») .

        Для більш детального ознайомлення з презентацією нововведень в ДБН щодо містобудування можна за посиланням — https://www.youtube.com/watch?v=Y8qhIuy3-t8

 

Усі питання щодо монетизації транспортних пільг будуть вирішувати
місцеві органи влади, 
 Павло Розенко

5 квітня 2018 року,  Служба Віце-прем'єр-міністра України

        Якщо місцеві органи влади правильно підійдуть до питання монетизації пільг на проїзд у транспорті, то монетизація буде дуже вигідна пільговикам. Про це в інтерв’ю «Фактам» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

        «Адже, отримавши «живі» гроші на руки, пільговики зможуть користуватися тими видами транспорту (наприклад, маршрутними таксі), які зараз не забезпечують їм пільговий проїзд. Або взагалі витратити ці гроші на інші потреби, наприклад, якщо пільговик проживає в селі і транспортом практично не користується», – сказав він.

        Віце-прем’єр-міністр зауважив, що рішення щодо проведення монетизації транспортних пільг будуть приймати місцеві органи влади. «У минулому році були внесені зміни до Бюджетного кодексу, де місцевій владі надане право вирішувати, в якому саме вигляді будуть надаватися транспортні пільги – в готівковій чи безготівковій формі. Всі питання фінансового забезпечення та виду транспортних пільг вирішуватимуть територіальні громади», – підкреслив він.

        За словами Павла Розенка, місцева влада може ухвалити рішення не проводити монетизацію пільг і залишити фінансування пільг в колишньому вигляді – в безготівковому. «Проведення монетизації транспортних пільг – це можливість, але не обов'язок місцевої влади», – уточнив Павло Розенко.

        Віце-прем’єр-міністр зазначив, що в разі ухвалення органами місцевої влади рішення про монетизацію пільг на проїзд відповідні кошти будуть видаватися пільговикам «на руки».

        «Щодо кількості «пільгових поїздок» – всі ці рішення буде приймати місцева влада. Уряд лише окреслив схему мінімальних гарантій – не менше 30 поїздок на місяць. А місцева влада може встановити розмір компенсації і 60, і 100 поїздок на місяць. Відчуваєте різницю? Це чітко прописано в порядку: органи місцевої влади можуть самостійно приймати рішення про збільшення як кількості поїздок, так і розміру суми компенсації для певних категорій. Більше того – вони мають право розширити перелік пільгових категорій. Але менше тієї кількості поїздок, яку затвердив Уряд, вони встановити не можуть. Таким чином ми захистили пільговиків від можливих порушень їх прав з боку місцевих чиновників», – пояснив Павло Розенко.

        Відповідно до ухваленої Урядом постанови щодо монетизації пільг у транспорті, щомісячна готівкова виплата деяким категорія пільговиків буде здійснюватися у підвищених розмірах.

        «Наприклад, для осіб, які мають право на пільги не тільки на місцевому транспорті, але також з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20%. А щомісячна готівкова виплата особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю, старшим шести років, здійснюється в подвійному розмірі», – сказав він.

        «Також, – наголосив Віце-прем’єр-міністр, – додатково вдвічі збільшуються виплати особам з інвалідністю I і II групи та дітям з інвалідністю, старшим шести років, які навчаються в закладах загальної середньої, професійної або професійно-технічної та вищої освіти або ж проходять реабілітацію».

        «І ще раз підкреслю, що додатково органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення про збільшення кількості поїздок і розміру суми щомісячної готівкової виплати для окремих категорій осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах», – додав він.

        Павло Розенко також зауважив, що у разі підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті розмір щомісячної готівкової виплати також має бути збільшений – з наступного місяця.

 

Низку об’єднаних територіальних громад визнано спроможними

 4 квітня 2018 року

 

        Сьогодні набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року №159-р «Про визнання спроможними об’єднаних територіальних громад».

        З переліком спроможних об’єднаних територіальних громад можна ознайомитися у розділі сайту «Офіційні документи» – «Розпорядження».

 

Рада заслухала Назара Холодницького та Артема Ситника

4 квітня 2018 року, Верховна Рада України

        Народні депутати згідно з прийнятим учора рішенням заслухали заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького щодо стану справ у сфері боротьби з корупцією.

        Н.Холодницький у виступі зазначив, що за два з половиною роки вже досягнуто значних результатів: понад 500 проваджень вже зареєстровано і розслідується. Понад 100 проваджень направлено до суду. За його словами, є проблеми з вироками, які САП отримати не може. «Питання щодо антикорупційного суду стоїть дуже гостро і якби він вже існував, я думаю, Україна вже побачила б значні результати власне у судових вироках», – сказав він.

        Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відповів на запитання народних депутатів.

        В обговоренні інформації Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури взяли участь представники депутатських фракцій і груп.

        Народні депутати також заслухали Директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, який представив звіт НАБУ та прокоментував ситуацію навколо слідчих дій проти керівника САП.

        А.Ситник поінформував про роботу НАБУ спочатку створення антикорупційних органів. Він наголосив, що прийняття Верховною Радою Закону про антикорупційний суд фактично врятувало НАБУ від нагляду Генеральної прокуратури. «Всі дискусії підтверджують, що ми створили дійсно аполітичний незалежний антикорупційний орган, який зараз працює ефективно. Прогнозуючи певні питання з приводу того, а де вироки, ми два роки говоримо про те, що без створення антикорупційного суду цих вироків не буде», – зазначив очільник НАБУ.

        А.Ситник, випереджаючи запитання стосовно конфлікту між САП і НАБУ, повідомив, що ніякого конфлікту між цими двома органами немає. «Є певне кримінальне провадження, є певні матеріали, які передані до компетентних органів – в Генеральну прокуратуру та в Комісію прокуратури по дисциплінарним правопорушенням і тому не потрібно спекулювати на цьому процесі. Немає ніякого конфлікту», – наголосив він.

        За його словами, «сьогодні детективи НАБУ і спеціалізовані антикорупційні прокурори зараз працюють в штатному режимі, і якщо хтось хоче сказати, що боротьба з корупцією припинена – це неправда», – заявив А.Ситник.

        Директор Національного антикорупційного бюро України відповів на запитання народних депутатів.

        В обговоренні виступу Директора НАБУ А.Ситника взяли участь представники депутатських фракцій і груп.

        Голова Верховної Ради України А.Парубій, підсумовуючи заслуховування керівників двох антикорупційних органів, відзначив, що Верховна Рада створила всю антикорупційну прокуратуру, яка є в нашій країні і далі йде шляхом змін.

        А.Парубій висловив впевненість, що невдовзі у Верховній Раді буде прийнято рішення про створення антикорупційного суду.

        Народні депутати взяли до відома інформацію керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Директора Національного антикорупційного бюро України.

 

Верховна Рада внесла зміни до закону щодо членів сім'ї,
які мають право на пенсію в разі втрати годувальника

3 квітня 2018 року

        Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 30 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (щодо членів сім'ї, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника)".

        Законом встановлено право на призначення пенсії в разі втрати годувальника курсантам і слухачам військово-навчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони до закінчення ними цих навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення 23-річного віку.

        Законом виключено у частині шостій статті 30 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” слова "(крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони)".

        Проект Закону зареєстровано за №5366-д.

 

Мінприроди виступає за суттєве підвищення штрафів
за випалювання рослинності

3 квітня 2018 року, Мінприроди

        Міністерство екології та природних ресурсів України пропонує збільшити у кілька десятків разів штрафи за самовільне випалювання рослинності. Про це повідомив Міністр екологü та природних ресурсів України Остап Семерак. Він нагадав, що зараз розмір штрафу за подібне порушення становить від 170 до 340 гривень.

         "Навряд чи це серйозно може лякати палüв торішньої трави. Мінприроди пропонує суттєво підвищити штрафи. Законопроект щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності вже передано на погодження до Мін'юсту", – повідомив Міністр.

        Зокрема, пропонуються штрафи за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). За ці ж дії, тільки в межах територü та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), у зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

         "Маю надію, що наші пропозиції будуть підтримані і це приведе до тями недбайливих господарників, які переконані, що спалюючи суху траву, вони допомагають довкіллю швидше очиститися. Мовчу вже про інші можливі катастрофічні наслідки від цих підпалів", – підкреслив Міністр.

 

Мінрегіон заборонить планування автостоянок всередині житлових кварталів   

3 квітня 2018 року, Мінрегіон

        Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує заборонити організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

        «Потрібно гармонізовувати житловий простір та використовувати його на благо мешканців будинків, створюючи дитячі ігрові майданчики та зручні зони для відпочинку. Тому, згідно з оновленими нормами, організація місць постійного або тимчасового зберігання засобів автотранспорту всередині кварталу не допускається. Гостьові автостоянки рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду, що обмежує квартал. Сьогодні житлові двори перенасичені хаотичними парковками, що не тільки псує їх зовнішній вигляд, але і несе загрозу для безпеки життя людей через загазованість повітря та блокування проїздів пожежної та іншої спецтехніки у разі надзвичайних ситуацій», – сказав він.

        Згідно з новим проектом ДБН Б.2.2-Х:201Х «Планування і забудова територій», гаражі та автостоянки легкових автомобілів рекомендується розміщувати на периферії житлових районів та міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови.

        Для постійного зберігання легкових автомобілів передбачаються наземні, підземні та комбіновані автоматизовані або звичайні гаражі. Відповідно до типу житлової забудови допускається влаштування підземних та вбудованих у житлові будинки гаражів, а також відкритих автостоянок.

        В історичних та центральних районах міст допускається проектування лише підземних парковок для автомобілів.

        Відстань від місця проживання власника транспортного засобу до гаражів чи автостоянок постійного зберігання не повинна перевищувати 700 м, а в умовах реконструкції або ремонту – 1000 м. Автостоянки для гостей рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду, що обмежує квартал, на відстані не більше 150 м від будинку.

        Оновлений ДБН «Планування і забудова територій» буде затверджений найближчим часом. Проект ДБН розроблено на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».

 

Перерахунок пенсій – тепер щороку з 1 квітня і без додаткового звернення 

2 квітня 2018 року

        З 1 квітня поточного року запроваджується автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Це передбачено Законом № 2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій". Інформацію щодо  нового порядку проведення перерахунку пенсій оприлюдив у суботу Пенсійний фонд України.

        Перерахунок пенсій без звернення особи  проводиться за певних умов, а саме: особам, які отримують пенсію по віку, по інвалідності і за вислугу років. Проте за вислугу років лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку.

       Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжили працювати і від призначення/перерахунку минуло два роки.

       Зі слів керівника департаменту пенсійного забезпечення Фонду Олени Охріменко,  є дві категорії людей і два види розрахунку. Ті, хто пропрацював 24 місяці, мають право на проведення перерахунку пенсії по стажу і по заробітній платі. Дивлячись як доцільніше, оскільки у деяких працюючих пенсіонерів заробітна плата знижувалась і, звичайно, діяла понижаючи на коефіцієнт заробітної плати. Через те фахівцями Фонду обирається саме більш оптимальний варіант розрахунку: або це розрахунок по стажу і заробітній платі, або лише по стажу.

       "Є такі пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали два роки. Наприклад: пенсію призначено в 2016 році, особа пропрацювала 5 місяців, звільнилась і не звернулась до органів Фонду за перерахунком. Ось для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо особа не має 24 місяці страхового стажу, але минуло два роки після призначення чи перерахунку пенсії. Тому перерахунок проводиться лише по страховому стажу", – зазначила Олена Охріменко.

        Автоматичний перерахунок спростовує процедуру, оскільки не потрібно звертатись із заявою до органів Пенсійного фонду. Окрім заяви не подається більше ніяких документів, всі дані про страховий стаж і заробітну плату містяться в Реєстрі застрахованих осіб, яким володіє Пенсійний фонд України.

        "На сьогодні такий перерахунок вже проведено і з 1 квітня люди отримають виплати перерахованих розмірів пенсій", – повідомила Олена Охріменко.

 

Президент підписав закон про фото- та відеофіксацію
порушень правил паркування

28 березня 2018 року

        Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», прийнятий Верховною Радою України 21 грудня 2017 року. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

        Закон передбачає створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відеофіксації правопорушень. Також передбачено поширення механізму притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, за випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права.

        Закон встановлює обов’язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

        Повноваження розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу, згідно документу, мають інспектори з паркування.

        Крім того, удосконалено розміри штрафних санкцій за порушення правил паркування, а також передбачено надання 50% знижки в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів тощо.

        Водночас, Закон визначає підстави звільнення від відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, зокрема при вибутті з її володіння номерного знаку або автомобіля внаслідок протиправних дій інших осіб, передачі права керування автомобілем іншій особі на відповідній правовій підставі.

        Законом встановлюються всі випадки суттєвого перешкоджання дорожньому руху або створення загрози безпеці руху, зокрема якщо транспортний засіб поставлено на проїзній частині у два і більше рядів; розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками; розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту; розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці; перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації; порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

        Після тимчасового затримання транспортних засобів передбачене невідкладне інформування відповідних підрозділів Національної поліції про таке затримання із зазначенням часу затримання та місця, куди евакуйовано транспортний засіб, розміщення цієї інформації на офіційному веб-порталі виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передачу повідомлень про евакуацію автомобілів на номери мобільних телефонів, які їх власники запропонували для внесення до відповідних інформаційно-комунікаційних систем.

        Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання.

        Для зручності оплати за паркування та ефективного контролю за її здійсненням створюється законодавча можливість запровадження за рішеннями органів місцевого самоврядування на території відповідних населених пунктів автоматизованої системи контролю оплати паркування.

        Законом передбачено, що органи місцевого самоврядування мають впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати паркування; вжити заходів щодо збільшення чисельності посадових осіб місцевого самоврядування для прийняття на службу в органи місцевого самоврядування інспекторів з паркування.

        Закон набере чинності 27 вересня 2018 року.