Березень 2018

 

У березневому випуску журналу:

 

►   У третьому випуску «Землевпорядного вісника» під рубрикою «Продиктовано практикою» вашій увазі буде запропонована стаття Івана ПАШКЕВИЧА, заступника директора з науково-технічної роботи Державного підприємства «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». У ній про наболіле – розбіжності у підходах до розробки проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки та інші проблеми, які ускладнюють виконання поставлених завдань при наданні земельних ділянок для тих чи інших потреб. На конкретних прикладах автор доводить – усе через невідповідності у нормативно-правових актах. І серед іншого пропонує – терміново приводити нормативні документи у відповідність до однозначного і строго послідовного порядку.

 

►   Тема відкритої лекції експерта із земельних питань Людмили СПІЦИНОЇ – підстави і порядок спадкування права оренди землі. Автор детально розглядає проблему переходу права оренди землі в порядку спадкування, особливо сільськогосподарської, яка сьогодні досить актуальна. І порушує, зокрема, такі питання:

  • Що належить орендарю: право оренди чи право на оренду?
  • Чи потрібно із спадкоємцем укладати новий договір оренди?
  • Чи завжди спадкується право оренди?
  • Хто має право використовувати землю до реєстрації права оренди за спадкоємцем?
  • Чи можливо зареєструвати право оренди за спадкоємцем без укладання додаткової угоди до договору?

      Водночас, відповідаючи на них, сміливо висловлює свою думку.

 

►   Екологічні проблеми сьогодні торкаються кожного. Ідея захисту довкілля у всій світовій культурі трансформується у панівну суспільну парадигму, людство дедалі частіше замислюється над наслідками свого втручання в природу, екологічні проблеми стають усе гострішими і багатограннішими, набувають глобальніших масштабів.

       Ці проблеми провідні вчені Інституту землеустрою зрозуміли ще 25-30 років тому, коли в інституті УкрНДІземпроект (із 1992 р. Інститут землеустрою Української академії аграрних наук) у 1990 р. було створено наукову частину, що включала відділ екології землекористування, яким, фактично, започатковано новий напрям загальної екології – екологію землекористування.

       Запропонована для опублікування науково-публіцистична стаття С. ОСИПЧУКА та М. МИРГОРОД  «Підсумки і перспективи екологічних досліджень в системі інститутів землеустрою» присвячена науковим доробкам цього відділу. Вона також направлена і в майбутнє, оскільки акцентується увага на насущних екологічних проблемах, і перш за все, удосконаленні природно-сільськогосподарського районування України у зв’язку з проведенням нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення відповідно до постанови Кабміну від 16 листопада 2016 р. № 831 «Про затвердження Методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення».

       Крім того, з 18 грудня 2017 р. введено в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля замість екологічної експертизи, у тому числі при розроблені проектів землеустрою щодо зміни цільового призначення земель сільськогосподарського призначення та особливо цінних земель, рекультивації та меліорації земель.

 

►   Проблеми відведення земель для гірничодобувних підприємств пов’язані з багатьма факторами:

  • у межах гірничого відводу можуть розміщуватися пайові земельні ділянки, які заборонено відчужувати їх власникам під час дії мораторію, населені пункти або їх частини, жителів яких необхідно переселяти;
  • складність розробки проектів землеустрою при набутті в користування земельних ділянок тощо.

      Ці та інші питання будуть розглянуті в статті Алли КАЛЬНІЧЕНКО під рубрикою «Закон і практика».

       Традиційно у цій же рубриці Катерина ГРИВНАК розкаже про нове в оподаткуванні земель гірничодобувних підприємств.

 

БЕРЕЗНЕВИЙ ВИПУСК «ЗЕМЛЕВПОРЯДНОГО ВІСНИКА» ЩЕ НЕ ПІЗНО
ЗАМОВИТИ У РЕДАКЦІЇ!

 

  • Пишіть на електронну адресу: zemvisnuk@ukr.net
  • Телефонуйте:  044-468-21-30, 044-468-21-18, 067-442-33-09, 050-7-000-779